Dzień Dziecka z Wydawnictwem – konkurs FB – wyniki! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Dzień Dziecka z Wydawnictwem – konkurs FB – wyniki!

22 maja 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

_konkurs_prószyński

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami święta naszych dzieci – Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Czytelników oraz Fanów na Facebooku do udziału w konkursie książkowym dedykowanym dzieciom, pod patronatem Wydawnictwa Prószyński i S-ka! Do wygrania 3 pakiety 3 fantastycznych książek dla najmłodszych Czytelników.

Akcja konkursowa ma na celu nie tylko zabawę, ale także promocję czytelnictwa – wspieramy wszystkich, dla których książki mają wartość szczególną, ludzi, którzy chcą czytać, lubią czytać i potrafią się cieszyć każdą nową pozycją w domowej biblioteczce. Nie zapominamy, że książki to także wspaniały pomysł na prezent – cenny i ponadczasowy. Dziękujemy bardzo Wydawnictwu Prószyński i S-ka za udział w naszej akcji. I oczywiście zachęcamy do polubienia strony FB Wydawnictwa.

WARUNKI KONKURSOWE:

1. Polubić fanpage Wydawnictwa Prószyński i S-ka – TUTAJ
2. Polubić fanpage portalu urodaizdrowie.pl – TUTAJ
3. Zostawić zgłoszenie pod postem konkursowym lub przesłać zgłoszenie na adres [email protected]

KONKURS trwa od dnia 22 maja do dnia 27 maja 2015 roku. Wyniki zostaną podane do dnia 31 maja 2015 roku.

_Przygody.Euzebiusz _Sceny.z.zycia.smokow_nowa_s _Skad.wlasciwie.wiemy.jaki.jest.Bog

NAGRODAMI W KONKURSIE są 3 zestawy książek – pozycji wydawniczych dla dzieci Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

W skład każdego zestawu wchodzą 3 tytuły:
1) Beata Krupska: Przygody Euzebiusza
2) Beata Krupska: Sceny z życia smoków
3) Maike Lauther-Pohl: Skąd właściwie wiemy, jaki jest Bóg? Historyjki dla ciekawskich dzieci

REGULAMIN konkursu zgodny z regulaminem ogólnym portalu. we wszystkich sprawach związanych z konkursem prosimy pisać na adres: [email protected]

LAUREACI KONKURSU:

1. Zofia Filipczak
2. Anna Musiał
3. Gabriela Dudek

Gratulujemy serdecznie. Nagrody zostaną przesłane na adresy podane przez laureatów.

O NAGRODACH:

Beata Krupska: Przygody Euzebiusza

Euzebiusz (pierwszy Euzebiusz na świecie) zaraz po urodzeniu wyrusza w pełną przygód i nowych znajomości podróż. _Przygody.EuzebiuszPoszukuje innych Euzebiuszów – albo chociaż ciekawych przyjaciół. Trafia na swej drodze na zarozumiałego Koguta, Lisa mówiącego dużymi literami, zwariowanego Niedźwiedzia i wiele innych stworzeń, dzięki którym dowiaduje się, jak pożyteczne jest pływanie, czytanie, liczenie czy umiejętność zbudowania domu. Uczy się zarozumiałości, bycia trochę-kretem i udzielania pomocy, poznaje tajemnicę pigułki na pięknotę oraz cud, jakim jest sprawianie bliskim przyjemności. I ani chwili nie czuje się samotny, choć mógłby, bo ciągle jest jedynym Euzebiuszem.

Beata Krupska – polska pisarka dla dzieci i młodzieży, scenarzystka i autorka dialogów do seriali animowanych („Podróże do bajek”, „Sceny z życia smoków”). Opublikowała ponadto tomik poezji „Jadąc tramwajem na targ niewolników” oraz bajki „Sceny z życia smoków”, „Opowieść o Agatce” i „Przygody Euzebiusza”.

Beata Krupska
Przygody Euzebiusza
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-7961-215-4
Data wydania: 05.05.2015
Format: 200mm x 246mm
Liczba stron: 64
Cena detaliczna: 24,90 zł
WIĘCEJ: www.proszynski.pl

Beata Krupska: Sceny z życia smoków

Kultowa humorystyczna minipowieść w 15 scenach, nie tylko dla dzieci.

„Smoki Beaty Krupskiej nie dają się wcisnąć w żadne szufladki (być może dlatego, że są po prostu za wielkie). Nie są podobne do żadnego innego bajkowego gada – jedne grube, pokryte gdzieniegdzie kłakami, inne szczupłe, rasowe, z kolorowymi jeżykami na głowach, jeszcze inne puchate wielkogady (bo przecież nie wielkoludy…) o pomarańczowych oczach.

_Sceny.z.zycia.smokow_nowa_sSą tak różne, ale coś je łączy – wszystkie smoki z prawdziwego zdarzenia mają na szyjach termosy z zupą ogórkową, wcinają smażone na maśle muchomory i jedno jest pewne – nie potrafią latać, choć ogniem czasami zieją, a na zimę zasypiają snem niedźwiedzim (albo raczej smoczym).

Mieszkają sobie na leśnej polanie, unikając ludzi. I wcale nie są sympatyczne, wręcz przeciwnie – to zarozumiałe i zgryźliwe gadziny. Ale nie można ich nie lubić, a to choćby dzięki pomysłowości i poczuciu humoru. Bo jak tu nie zapałać sympatią do przerośniętej jaszczurki, która potrafi liczyć tylko do osiemnastu, a czasami zagra też na saksofonie i zbuduje mur?

Każdy smok to indywidualista. Są smoki rasowe i „skundlone”. Smocza arystokracja charakteryzuje się smukłością sylwetki oraz przechodzeniem mutacji strun głosowych. To bardzo muzykalne smoki: „Są tak muzykalne, że nigdy nie słuchają muzyki. Muzyka je drażni i w tym rozdrażnieniu zjadają ludzi”. Poza tym żrą krochmal i są strasznie zarozumiałe. Jeden z nich to Zdzisław, a drugi… hm… nie ma imienia, bo nie ma na to czasu. Galeria smoczych indywidualności!

Ale na smoczej polanie jest postaci wiele. Krokodyl, co na gitarze gra, „niewyrośnięty smok”, czyli Żaba, której nikt nie lubił, bo miała pryszcze na plecach i wyłupiaste oczy, Łysy Pies, co melodię z saksofonu Smoka Zygmunta wydobywa, Makrauchenia – Chenia, jedyna, która ocalała po zagładzie dinozaurów, Rysio Kapustnik – motyl zalecający się Cheni, Fioletowy Kot i cała masa innych wyrazistych zwierzaków. Wszyscy żyją sobie razem, kłócą się, dogryzają sobie, ale tak naprawdę mocno się przyjaźnią. Dni spędzają na wymyślaniu coraz to nowych zajęć i na słuchaniu opowieści. Dowiemy się z nich np. m.in. o tym, że Krokodyl potrafi skroić suknię dla Żaby oraz zrobić na szydełku hamaki. I lubi knedle ze śliwkami. A Żaba tak naprawdę nie obgryza paznokci, bo przecież ich nie ma, że zegarki nie są po to, by odczytywać z nich godzinę, bo jak ktoś zna godzinę, to zegarek mu niepotrzebny. Podobnych mądrości w „Scenach z życia smoków” jest wiele, a przy okazji autorka rozprawia się również ze znanymi legendami, np. tą o smoku z krakowskiej Smoczej Jamy, który tak naprawdę był tumanem, bo przecież każdy wykształcony smok wie, że porzucona owcza skóra nie wróży nic dobrego.

Beata Krupska wykazuje się wyczuciem subtelnej ironii oraz dystansem do wszelkich przywar i ludzkich wad. Bo prawda jest taka, że w tych smoczych charakterkach, jak w zwierciadle, niejeden człowiek mógłby się przejrzeć.

A na koniec smocza rada na życie: „Trzeba się cieszyć z drobnostek, bo nigdy nie wiadomo, jakie urwisko czeka nas jutro”, czyli – jak to mówią – Carpe diem!” [Magdalena Wołowicz, www.kacikzksiazkami.blogspot.com]

Beata Krupska – polska pisarka dla dzieci i młodzieży, scenarzystka i autorka dialogów do seriali animowanych („Podróże do bajek”, „Sceny z życia smoków”). Opublikowała ponadto tomik poezji „Jadąc tramwajem na targ niewolników” oraz „Bajki”, „Opowieść o Agatce” i „Przygody Euzebiusza”, których wznowienia ukażą się niebawem nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Beata Krupska
Sceny z życia smoków
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-7961-110-2
Data wydania: 23.10.2014
Format: 200mm x 246mm
Liczba stron: 64
Cena detaliczna: 24,90 zł
WIĘCEJ: www.proszynski.pl

Maike Lauther-Pohl
Skąd właściwie wiemy, jaki jest Bóg? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Książka, która daje odpowiedzi na 44 fascynujące pytania zadawane przez dzieci na temat Boga i świata.

_Skad.wlasciwie.wiemy.jaki.jest.BogDzieci zadają mnóstwo pytań na temat Boga i otaczającego ich świata. Nie tylko chcą wiedzieć, dlaczego rodzą się chore dzieci, dlaczego musimy umrzeć czy też dlaczego wybuchają wojny, ale interesuje je również, czy Jezus miał dwóch ojców i czy Bóg lubi czekoladę. Dorosłym często z trudem przychodzi znalezienie właściwej odpowiedzi na podobne pytania z dziedziny religii i filozofii. Ta książka ma im służyć pomocą. W sposób dostosowany do wieku dziecka tłumaczy zagadnienia teologiczne i wyjaśnia znaczenie chrześcijańskich tradycji. Zawiera również wiele porad i wskazówek, jak omawiać razem z dziećmi trapiące je kwestie oraz jak prowadzić rozmowy z dzieckiem.

Maike Lauther-Pohl urodziła się w 1968 roku w Szlezwiku, po maturze studiowała teologię w Kilonii, Münsterze i Tybindze. Odbyła wikariat, pracowała jako pastor do spraw młodzieży, później zajmowała się pedagogiką religii w diecezji Rendsburg-Eckernförde. Od 2009 roku Maike Lauther-Pohl jest referentem teologicznym do spraw pedagogiki religii przy Stowarzyszeniu Przedszkoli Ewangelickich w Szlezwiku-Holsztynie (VEK). Jest mężatką, ma dwoje dzieci.

Miriam Cordes urodziła się w Hamburgu w 1970 roku. W Instytucie Grafiki i Wzornictwa oraz w Wyższej Szkole Grafiki Użytkowej w Hamburgu studiowała grafikę reklamową i ilustrację książek dla dzieci. Miriam Cordes najbardziej lubi ilustrować książki dla najmłodszych czytelników i ma już w swoim dorobku pokaźną ich liczbę.

Maike Lauther-Pohl
Skąd właściwie wiemy, jaki jest Bóg? Historyjki dla ciekawskich dzieci
Seria: Historyjki dla ciekawskich dzieci
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Mirosława Sobolewska
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-7961-212-3
Tytuł oryginału: Isst der liebe Gott auch gerne Schokolade? 44 Kinderfragen zu Gott und der Welt
Data wydania: 07.04.2015
Format: 200mm x 246mm
Liczba stron: 80
Cena detaliczna: 28,00 zł
WIĘCEJ: www.proszynski.pl

 

_logo_proszynski

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Porad prawnych może udzielać ktoś w ogóle nie związany z prawem, więc warto...