Dziadek do Orzechów i Cztery Królestwa – wyniki!

12 kwietnia 2019, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dziękujemy ogromnie za odpowiedzi do konkursu umieszczane w komentarzach oraz bardzo licznie przesyłane na naszą redakcyjną skrzynkę mailową. Pisaliście o niemal wszystkich produkcjach filmowych Disneya, filmach, kreskówkach i musicalach. Niemal wszystkie filmy Disneya są arcydziełami i każdy z taką opinią się zgadza.

Trudno wybrać odpowiedzi najlepsze, najbardziej słuszne, czy najbardziej poprawne.  Po analizie w redakcji w konkursie wygrywają:

1) [email protected]

2) [email protected]

3) Kamila G.

 

Gratulujemy!

 

Nagrodami w konkursie były 3 zestawy: film DVD „Dziadek do Orzechów i Cztery Królestwa” wraz z płytą CD z muzyką filmową „Dziadek do Orzechów i Cztery Królestwa”.

Zapraszamy do zabawy!

DZIADEK DO ORZECHÓW I CZTERY KRÓLESTWA

Jedna z najpiękniejszych baśni w gwiazdorskiej obsadzie

z Keirą Knightley, Mackenzie Foy, Helen Mirren i Morganem Freemanem

od 3 kwietnia na Blu-ray™ i DVD!

Oto kolejna, po „Pięknej i Bestii”, filmowa adaptacja klasycznej baśni zrealizowana przez Studio Disney. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” to pełne rozmachu widowisko, oparte na motywach opowiadania E.T.A. Hoffmanna, z muzycznymi motywami z baletu Piotra Czajkowskiego, a jednocześnie fascynująca historia z nowymi wątkami, postaciami i fantastycznymi światami. Jest majestatycznie. Jest magicznie. Są myszy i Cukrowa Wróżka, ale to nie jest „Dziadek do orzechów” jakiego znacie. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD 3 kwietnia.

W główne postaci wcieliły się gwiazdy pierwszej wielkości: Keira Knightley (Cukrowa Wróżka), Helen Mirren (Matka Cyrkonia) Mackenzie Foy (Klara) i Morgan Freeman (Drosselmeyer). Reżyserii gigantycznego widowiska podjęli się twórcy, którzy mają na swoim koncie wiele popularnych produkcji, w tym znakomite filmy dla młodych widzów: Lasse Hallström (cykl klasycznych już filmów o dzieciach z Bullerbyn) i Joe Johnston (Jumanji).

Drugi i trzeci plan to również nietuzinkowe postaci. Wykorzystanie w ścieżce dźwiękowej muzyki z baletu Piotra Czajkowskiego zaowocowało zaproszeniem na plan jednej z najsłynniejszych amerykańskich tancerek baletowych – Misty Copeland, która wcieliła się w rolę Baleriny. Tytułowego dziadka do orzechów, a właściwie żołnierza Filipa, zagrał Jayden Fowora-Knight (Player One), natomiast ojca Klary – Matthew Macfadyen (Duma i uprzedzenie).

Znajomy „Dziadek do orzechów”

Na początku była mroczna baśń „Dziadek do orzechów i król myszy” napisana przez niemieckiego pisarza i poetę romantycznego Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna, prekursora powieści grozy i horrorów. Opowiadanie o dziewczynce, która otrzymała w prezencie świątecznym tytułowego dziadka do orzechów zaangażowanego w wojnę z królem myszy, ukazało się w 1816 r. i zainteresowało jakiś czas później samego Aleksandra Dumasa, który przełożył tę historię na język francuski. W tej – złagodzonej wobec pierwowzoru wersji, „Dziadka do orzechów” poznał rosyjski twórca Piotr Czajkowski i skomponował jeden z najsłynniejszych baletów. Prapremiera widowiska odbyła się w 1892 r. w Petersburgu, a później spektakl z muzyką Czajkowskiego wystawiany był na scenach całego świata. Baśń została też kilkanaście razy przeniesiona na ekran.

„Dziadek do orzechów”, jakiego nie znacie

To właśnie muzyka fascynowała mnie najbardziej – opowiada o scenicznej historii „Dziadka do orzechów” jeden z reżyserów Disneyowskiej ekranizacji Lasse Hallström. – Każda wersja tego przedstawienia jest inna, ewoluuje wraz z wyobraźnią twórców. My poszliśmy tą samą drogą. Dodajemy do tej opowieści coś od siebie – wyjaśnia rodowód fabuły filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” Hallström.

Otwórz się na magię!

Dziadek do orzechów i cztery królestwa” to kolejna po „Pięknej i Bestii” filmowa adaptacja klasycznej baśni zrealizowana z ogromnym rozmachem przez Studio Disney. Klara otrzymuje tajemniczy prezent pozostawiony jej przez zmarłą matkę i wyrusza w podróż do magicznej krainy. Tam odkryje swój największy skarb – moc, dzięki której może zmieniać świat.

Historia zaczyna się, gdy Klara i dwójka jej rodzeństwa znajdują pod choinką prezenty od ich zmarłej mamy. – To one wprawiają wszystko w ruch – zwraca uwagę scenarzystka Ashleigh Powell. Podążając za złotą nicią Klara trafia do magicznego świata podzielonego na tytułowe cztery królestwa, poznaje dzielnego żołnierza Filipa i Cukrową Wróżkę, i będzie musiała wykazać się nie lada odwagą i mądrością, by przywrócić w tym cudownym, lecz zagmatwanym świecie pokój i porządek.

Zdaniem reżysera Joe Johnstona „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” należy do najlepszego gatunku opowieści bożonarodzeniowych. – Historia jest ciekawa, dramatyczna, łapie za serce i afirmuje życie – mówi Johnston. – Pozytywne przesłanie o rodzinnej miłości dającej siłę do przezwyciężenia wielkiej straty oraz przewodni motyw odkrywania swojej odwagi i pomysłowości sprawiają, że jest to idealny film dla całej rodziny – podsumowuje reżyser.

Producent Mark Gordon zwraca z kolei uwagę na to, jak ważne w nowej adaptacji „Dziadka do orzechów” są emocje, zwłaszcza te trudne i bolesne. – W naszej wersji Klara ma duże trudności z pogodzeniem się ze stratą matki. Droga przez żałobę prowadzi ją do magicznego świata, gdzie na każdym kroku czekają na nią nowe wyzwania. Dziewczynka musi naprawdę wziąć się w garść, żeby ocalić tę krainę i rozwiązać zagadkę, którą pozostawiła dla niej matka – wyjaśnia Gordon.

Aktorzy o swoich postaciach

Mackenzie Foy o Klarze – Klara ma bardzo skomplikowaną osobowość. Targają nią różne emocje – odczuwa ból, ale nie chce tego pokazać po sobie. Jako inteligentna młoda dziewczyna czuje się też zmarginalizowana w wiktoriańskim społeczeństwie. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy z własnej wartości.

Morgan Freeman o Drosselmeyerze – To dość ekscentryczny staruszek. Dobrze mu się powiodło w życiu. Ma wielki dom, ubiera się elegancko i egzotycznie. Uwielbia wszelkie gadżety, a swoim zamiłowaniem do nauki zaraził również Klarę i Marię (matkę Klary).

Keira Knightley o Cukrowej Wróżce – Cukrowa Wróżka to uosobienie kobiecości. Do każdej roli lubię się dobrze przygotować, tym razem zaczęłam od muzyki Cukrowej Wróżki i to zainspirowało śmiech tej postaci. Później wpadłam na jej wysoki, dziewczęcy głos będący jednocześnie czysto kobiecy i dość asertywny.

Helen Mirren o Matce Cyrkonii – Jedynym ograniczeniem w tej roli jest własna wyobraźnia. Bardzo mi się podoba ten jej piracki rys. Ma drewniany miecz, jej ubrania jest całe w strzępach i nie jest taka idealna jak wróżka. Matka Cyrkonia jest ostra i niebezpieczna.

Jayden Fowor-Knight o kapitanie Filipie Hoffmanie – Filip jest żądny przygód i beztroski, jednak w obliczu regentów zmienia się w służbistę. Historia „Dziadka do orzechów” zawsze mi się podobała, zwłaszcza kiedy byłem młodszy, ponieważ ożywały w niej zabawki. Fajnie jest patrzeć na zabawki nie tylko jak na przedmioty do zabawy, ale również przyjaciół albo nawet wrogów.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Dziadek do Orzechów i Cztery Królestwa – wyniki!

 1. avatar anna555 pisze:

  Wspólne oglądanie bajek to dla nas zwykle weekendowy rytuał a bajki Disneya oglądamy bardzo chętnie i często. Do naszych ulubionych należą: Król Lew,opowieść o rodzinie lwów, a zwłaszcza małym Simbie,który po śmierci ojca musie nie tylko pogodzić się z jego stratą,ale szybciej dorosną,pokonać własne lęki i słabości aby pewnego dnia odzyskać utraconą pozycję, na nowo połaczyć swoją rodzinę i zapewnić bezpieczeństwo zwerzętom zamieszkujacym jego krainę. To niezwykle poruszająca historia,pełna zabawnych i zarazem smutnych zdarzeń z której zarówno dzieci jak i dorośli mogą wiele wynieść. Bardzo lubimy też bajkę „Zakochany Kundel” niezapomnianą historię dwójki psów,żyjących w różnych światach,których losy niespodziewanie się łączą, by zapoczątkować lawinę niespodziewanych zdarzeń. To bajka,która ma w sobie wiele przesłań i ponadczasowych wartości,zwłaszcza w odniesieniu do zwierząt,które podobnie jak ludzie posiadają uczucia i pragną dobrego traktowania i ciepła w domowym zaciszu. Historia Zuzi i Hultaja pokazuje,że niestety zwierzęta często po nieprzemyślanym zakupie i początkowej fascynacji szybko tracą zainteresowanie człowieka i zostają odsunięte na dalszy plan,oddawane do schroniska lub co gorsza wyrzucane na ulicę,gdzie ich często czeka je tragiczny los. Bajki z takim czy podobnym motywem na pewno trafiają do świadomości dzieci i rodziców bo uświadamiają,jak wielką odpowiedzialnością jest decyzja o posiadaniu zwierzaka,który jest istotą żywą i niemal całkowicie zdaną na nasz los. I na koniec warto wspomnieć o „Gdzie jest Nemo?”, bajce o sympatycznej rybce,która w szalenie kolorowym oceanie poszukuje syna,nie bacząc na wiele czychających niebezpieczeństw. Niezwykle poruszająca historia o przyjaźni i miłości rodziców do dzieci. Polecam!

 2. avatar Erna pisze:

  Ja i moja rodzina filmy Disneya kochamy a trzy ulubione często razem oglądamy:
  „KSIĘGA DŻUNGLI”, „BAMBI” ORAZ „DUMBO”, dlatego że są to filmy o zwierzętach małych i dużych oraz ich fantastycznych przygodach.

 3. avatar Marcin pisze:

  Trzy ulubione filmy familijne Disneya mojej rodzinki to:
  101 dalmatyńczyków — ja, moja żona i nasz syn bardzo kochamy psy i choć ten film na już ponad 20 lat, to za każdym razem oglądamy go przepełnieni emocjami o los filmowych piesków.
  W 80 dni dookoła świata — ten film wielkim darzymy sentymentem i często go oglądamy, ponieważ podróże są nieodłącznym elementem naszego rodzinnego życia.
  Przygoda na Antarktydzie — ten film natomiast jest idealnym połączeniem naszych rodzinnych pasji — podróży i odkrywania nowych miejsc na mapie świata oraz bezgranicznej miłości do psów.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......