URODA I ZDROWIE

Duszący kaszel w nocy u dziecka. Jak sobie z nim poradzić?

4 czerwca 2021, dodał: Redakcja

Duszący kaszel w nocy u dziecka może mieć różne przyczyny. Nie daje on spać maluchom, ani też innym domownikom. Najczęściej jest to suchy kaszel, który może być spowodowany chorobami układu oddechowego, suchym powietrzem w sypialni, albo zbyt wysoką temperaturą, czy też ogrzewaniem w okresie zimowym. Jak można złagodzić nocne napadu duszącego kaszlu u dziecka?

Dlaczego kaszel dokucza nocą?

Kaszel jest naturalną reakcją obronną organizmu, ale kiedy przybiera na sile, to zazwyczaj mocno utrudnia codzienne funkcjonowanie. Tak bywa w szczególności w przypadku dzieci. Duszący kaszel w nocy może być uciążliwy szczególnie w trakcie snu. Nocny kaszel u dziecka może osiągać takie natężenie, że ciężko będzie mu zasnąć. Przyczyną takiej dolegliwości może być infekcja górnych dróg oddechowych, zanieczyszczone powietrze, czy też podrażnienie dróg oddechowych. Szczególną troską powinno się otoczyć dzieci z tą dolegliwością, ponieważ może to być zwiastun poważnego schorzenia, które niekiedy może wymagać nawet hospitalizacji.

Jakie są przyczyny duszącego kaszlu w nocy?

Duszący i suchy kaszel w nocy może być spowodowany chorobami układu oddechowego i zaburzeniami ze strony innych układów organizmu. W przypadku tych pierwszych przyczyną może być astma, a także inne infekcje. Duszący kaszel w nocy może być również spowodowany zanieczyszczonym powietrzem w sypialni, które podrażnia górne drogi oddechowe. Bakterie i roztocza również mają swój udział w przypadku tej dolegliwości.

Jeśli śpimy na materacu, który nie jest antyalergiczny, nie charakteryzuje się dobrą wentylacją powietrza, to warto go wymienić na nowy. Dzięki temu poprawi się higiena snu, jego jakość, a dolegliwości związane z duszącym kaszlem w nocy być może ustaną. Przyczyn takiego problemu może być wiele. Do innych zaliczyć można patologie układu pokarmowego lub sercowo-naczyniowego.

Jak można wyleczyć duszący kaszel w nocy?

W przypadku duszącego kaszlu w nocy, o ile nie jest wywołany chorobą, strategia działania jest bardzo prosta. Istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym można pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości. Duszący kaszel pojawia się najczęściej, gdy w sypialni jest za suche powietrze. Dlatego też w pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby dobrze wywietrzyć pomieszczenie przed snem. Świeże powietrze korzystnie wpłynie na jakość wypoczynku w nocy.

Jeśli to jednak nie pomaga, można skorzystać ze sprzętów do nawilżania powietrza. W zależności od wybranego modelu mogą one być wydajne i pomóc w zwalczeniu duszącego kaszlu u dziecka. Innym rozwiązaniem może być zakup nowego materaca, który będzie cechował się właściwościami antyalergicznymi. Takie materace nie tylko zapewniają komfortowy i wygodny sen, ale także znacznie zwiększają jego higienę. Specjalnie zaprojektowane rowki w materacach sprawiają, że są one lepiej wentylowane, a więc nie gromadzą się w nich bakteria roztocze i wilgoć. Więcej na temat tego, jak można poradzić sobie z duszącym kaszlem w nocy można przeczytać na https://sembella.pl/porady/dokuczliwy-kaszel-snu/.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz