URODA I ZDROWIE

Co to jest kwas hialuronowy nieusieciowany?

4 czerwca 2021, dodał: Redakcja

Osoby pragnące wizualnie uatrakcyjnić swoją skórę oraz zredukować oznaki starzenia często decydują się na skorzystanie z ofert gabinetów medycyny estetycznej. Oferowane tam zabiegi pozwalają na odmłodzenie i odżywienie skóry w prosty i szybki sposób. Jednym z najczęściej wykorzystywanych w tym celu środków jest kwas hialuronowy nieusieciowany. Co go wyróżnia oraz gdzie się go wykorzystuje?

Czym charakteryzuje się kwas hialuronowy nieusieciowany?

Kwas hialuronowy to substancja wyjątkowa – nie tylko naturalnie występuje ona w skórze, lecz także umożliwia wykonywanie bardzo wielu odmładzających zabiegów kosmetycznych. W ofertach producentów występuje w dwóch postaciach: usieciowanej i nieusieciowanej. W swojej nieusieciowanej formie substancja ta może być stosowana w celu poprawienia wizualnej atrakcyjności skóry poprzez napięcie i wygładzenie. Ze względu na jego właściwości chemiczne, ten rodzaj kwasu hialuronowego z powodzeniem można łączyć z innymi odżywczymi substancjami, tworząc regeneracyjne koktajle używane w wielu zabiegach kosmetycznych. Ze względu na zdolność ludzkiej skóry do szybkiego metabolizowania kwasu hialuronowego w tej postaci, dla uzyskania trwalszych efektów warto regularnie powtarzać zabiegi. Może on być także stosowany wyłącznie sezonowo, na przykład wczesną jesienią, jako sposób na odżywienie skóry wysuszonej na skutek długiego opalania w lecie.

W jakich zabiegach stosowany jest nieusieciowany kwas hialuronowy?

Właściwości nieusieciowanego kwasu hialuronowego sprawiają, że z powodzeniem można wykorzystywać go w bardzo wielu zabiegach. Najczęściej jest on spotykany jako jedna z substancji wchodzących w skład koktajli regenerujących. Takie preparaty zawierają różne stężenia kwasu i stosowane są przede wszystkim w mezoterapii igłowej. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnie dobranymi w tym celu substancjami odżywczymi, co pozwala na uzyskanie natychmiastowego efektu odmłodzenia. Stymuluje także procesy regeneracyjne i wytwarzania kolagenu, dzięki czemu poddana takiej terapii skóra ma szansę odzyskać jędrność i gładkość. Często stanowiący główny składnik preparatów do mezoterapii nieusieciowany kwas hialuronowy doskonale wiąże cząsteczki wody – efekty zabiegów z jego użyciem odczują szczególnie osoby o skórze z tendencją do przesuszania i szybkiej utraty nawilżenia.

Kwas hialuronowy nieusieciowany – jak wybrać odpowiedni preparat?

Chociaż kwas hialuronowy nieusieciowany utrzymuje się w skórze dość krótko, jego jakość ma kluczowy wpływ na efekt zabiegów. Profesjonalny gabinet kosmetyczny nie powinien ryzykować, że zastosowana przez niego substancja negatywnie wpłynie na stan skóry klienta. Należy więc wybierać preparaty pochodzące ze sprawdzonego źródła, opatrzone odpowiednimi certyfikatami. Duży wybór produktów zawierających nieusieciowany kwas hialuronowy oferuje hurtownia kosmetyczna Cosmed24. Na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy-nieusieciowany/ znajdziemy bogaty asortyment preparatów najwyższej jakości, które pozwolą łatwo i bezpiecznie uzyskać pożądane rezultaty zabiegów.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz