Drewniane puzzle 3D – sklep

12 października 2012, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Drewniane puzzle  3D przypominają  tradycyjne modele  do składania,  w przeciwieństwie do nich wymagają  wykazania się wyobraźnią przestrzenną. Zapakowane  puzzle przypominają nieco książeczkę . Elementy  rozmieszczone są na drewnianych płytkach, dzięki nacięciom części można wyjąć dość lekko. Oprócz puzzli mamy także instrukcję pokazującą  wyraźnie, które elementy połączyć w którym miejscu. W przeciwieństwie do klasycznych modeli nie wiemy, w w jakiej kolejności należy składać puzzle .Zanim zabierzemy się za układanie, należy  mniej więcej zaplanować kolejność składania,  kawałki wyjmować adekwatnie do potrzeb. Wyjęcie wszystkich elementów naraz  może wprowadzić sporo  zamieszania. Na zdjęciu poniżej przedstawione są puzzle przed złożeniem oraz po złożeniu.

Prezentowane na zdjęciach  wzory, oraz wiele innych  znajdą Państwo w naszym sklepie w  dziale Puzzle 3D
.

Puzzle  można składać bez użycia kleju,  jeśli chce się uzyskać trwały efekt można je skleić (klej nie jest dostarczany w komplecie).   Mniejsze i średnie wzory prezentujące  zwierzęta  i owady  dostępne  są w kolorowych wersjach.  Większe wzory zarezerwowane są dla budowli, nie występują w kolorowej wersji.  Puzzle te mają naturalny kolor drewna  (w przypadku kilku budowli część elementów podkreślona jest  jednobarwną linią).

Czas potrzebny na złożenie zależny jest od wielkości danego wzoru. W przypadku mniejszych   należy poświęcić koło godziny,  średnie wzory wymagają  już poświęcenia 3-4 godzin.

Najciekawszą  grupę stanowią  drewniane budowle  przedstawiają  znane budowle z całego świata.  Znajdują się tu  zarówno  budowle współczesne, jak i historyczne.

Świątynia  Niebiańska

Wymiary po złożeniu: 22,5x26x26cm

Świątynia Niebiańska (Świątynia Nieba) –   świątynia wybudowana w Pekinie w XV wieku,   wpisana na .listę światowego dziedzictwa UNESCO . Ze względu na dużo  powtarzających się symetrycznych elementów, świątynia jest dość łatwa do złożenia.Parlament w Budapeszcie

Wymiary po złożeniu: 88x29x31cm

Budynek  Parlamentu stworzony został na przełomie XIX i XX  wieku, jest obecnie jednym z symboli Budapesztu. Drewniany model należy do grupy  większych modeli. Po złożeniu  model ma niemal 1 metr długości.

Krzywa Wieża
Wymiary po złożeniu: 13x12x31cm

Krzywa Wieża w Pizie jest jedną z  z najbardziej rozpoznawalnych budowli na  świecie. Wieża zaczęła przechylać się już podczas budowy. Dodając kolejne piętra konstruktorzy starali się zaradzić temu wydłużając kolumny z jednej strony.  W XIV wieku mimo sporego przechyłu dodano piętro zawierające dzwonnicę. Aby dzwonnica mogła działać, należało wybudować ją  równolegle do podłoża, stąd też wyraźne przekrzywienie jej względem całej konstrukcji.

Więcej ciekawych propozycji znajdziecie w sklepie www. zagrajsam.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Drewniane puzzle 3D – sklep

  1. Zabawne jest to, że okoliczne miasteczka przekształcone zostały w fabryki produkujące kopie tych zabytków. Chińczycy sprzedaliby wszystko i bardzo szybko potrafią zwietrzyć interes. Były sklepy gdzie można było kupić żołnierzy w każdym rozmiarze a przy wejściu do obiektu obnośni handlarze wciskali pudełka kilku glinianych figur za marnych parę juanów. W promieniu kilku kilometrów od celu wielcy terakotowi żołnierze byli ustawieni na ulicach z cenami zawieszonymi na szyjach. Jeśli figura była zbyt duża dowóz także nie był problemem. W drodze powrotnej odwiedziłem także fabrykę chińskich mebli gdzie mogłem zobaczyć w jak piękny sposób są one zdobione. Była tam też galeria sztuki chińskiej gdzie wyrabiano kafelki kuchenne z motywami życia w starożytnych Chinach oraz lustra i obrazy, także w tym samym stylu. Mimo, że żołnierze z terakoty byli moim głównym celem, fabryka mebli była wyjątkowo piękna. W tym samym miejscu widziałem także w jaki sposób byli wyrabiani gliniani żołnierze i konie z terakoty, na potrzeby turystów. Przed samym powrotem do Xi`An wstąpiliśmy jeszcze do jubilera i do fabryki chińskiego jedwabiu gdzie mogłem przymierzyć ich piękne lecz drogie stroje. Dokładnie była też wytłumaczona technologia jedwabnicza, choć tą poznałem już wcześniej w Turcji.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...