Dokuczliwa dolegliwość – wrażliwe zęby – jak sobie z nią radzić? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Dokuczliwa dolegliwość – wrażliwe zęby – jak sobie z nią radzić?

31 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Lody, chłodne napoje czy inne słodkie przyjemności to dla większości z nas synonimy wakacyjnej sielanki. Pogodna aura sprawia, że chcemy rozkoszować się życiem i ulubionymi przysmakami. Czasem jednak zdarza się, że nieprzyjemny, przeszywający ból zaburza letnią idyllę. Najczęściej ma on związek z wrażliwością zębów, które wystawione na działanie słodkich, zimnych czy kwaśnych produktów zaczynają wysyłać nam dokuczliwe sygnały o swoim stanie. Jak zatem sobie radzić w takiej sytuacji?

Czym jest nadwrażliwość zębów?

To stosunkowo często występujący stan. Najczęściej pojawia się w wyniku stosowania złych nawyków higieny jamy ustnej. Symptomem nadwrażliwości jest ból oraz dyskomfort podczas spożywania zimnych, słodkich lub kwaśnych posiłków albo napojów. Jeśli zauważyliśmy taką dolegliwość, nie powinna ona zostać zignorowana.

Co ją powoduje?

Nadwrażliwość wywołuje odsłonięcie zębiny, czyli tkanki znajdującej się pod szkliwem, która stanowi największą część tkanek zęba – korony, szyjki i korzenia. W sytuacji kiedy szkliwo albo dziąsła ulegają uszkodzeniu lub osłabieniu, występuje nadwrażliwość zębów .

Jak sobie radzić z nadwrażliwością?

Przede wszystkim należy zadbać o prawidłową i regularną higienę jamy ustnej. Należy zwrócić uwagę na poprawną technikę szczotkowania odpowiednio dopasowaną miękką szczoteczką, np. ELGYDIUM CLINIC 15/100, regularne nitkowanie oraz płukanie jamy ustnej płynem. Dodatkowo warto w takiej sytuacji wprowadzić do codziennej rutyny pastę dedykowaną pielęgnacji zębów z nadwrażliwością, taką jak ELGYDIUM Sensitive. Ma ona formę żelu o niskich właściwościach ściernych oraz zawartość fluoru zapewniającą odpowiednią ochronę wrażliwych zębów (zawartość jonów fluorkowych 1250 ppm w postaci  Fluorinolu). Jej konsystencja jest również delikatna, dzięki czemu chroni powierzchnię wrażliwych zębów. W składzie ELGYDIUM Sensitive znajdują się także substancje aktywne, przenikające do przestrzeni międzyzębowych, zagłębień, szczelin i miejsc przy granicy dziąseł. Regularne stosowanie tej pasty do zębów zapewnia większą ochronę.

Jeśli sposoby samodzielnego radzenia sobie z nadwrażliwością nie skutkują, warto zasięgnąć porady specjalisty – higienistki stomatologicznej lub lekarza dentysty.

Specjalistyczna pasta ELGYDIUM Sensitive dostępna jest wyłącznie w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Black Friday
Szukam czegoś nowego na choinkę , ale chyba teraz nie ma...
Na czym dobrze wyglądają kwiatowe m…
Na zaslonach w kuchni mam kwiaty rumianku
Pokrowce na krzesła
Zniszczone krzesła można tak odnowić ☺
sosy
A nie lepiej zrobić zasmażkę i dodać bulion? I mamy gotowy sos.