Dlaczego warto używać nakładek ortodontycznych?

12 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Coraz więcej osób w młodym wieku odczuwa dolegliwości związane z wadami zgryzu. W rezultacie szukają oni pomocy u specjalistów, a remedium okazują się nakładki ortodontyczne np. w postaci alignerów. To rozwiązanie, które gwarantuje nie tylko komfort noszenia, ale również bezpieczeństwo i szybkie efekty leczenia. Ostatecznie jednak to zaledwie wierzchołek góry lodowej w kontekście zalet nakładek ortodontycznych. 

ładne zęby

Czym są tzw. alignery?

To specjalne nakładki ortodontyczne, które wykonuje się z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Są one niezwykle cienkie i gładkie, a także w zasadzie niewidoczne na uzębieniu, co sprawia, że można się w nich komfortowo uśmiechać. Ponadto są one dostosowane indywidualnie do każdego klienta, przez co leczenie jest znacznie skuteczniejsze i szybsze.

Nakładki ortodontyczne warto stosować również ze względów estetycznych. Przy leczeniu wad zgryzu stosuje się bowiem różne metody, choć większość z nich może powodować duży dyskomfort. Alignery są praktycznie niewidoczne i nie powodują zmian w wymowie, dzięki czemu nie wprawiają w kompleksy. Przyjmuje się, że do zaadoptowania nakładek wystarczy tylko kilka dni — po tym czasie wszelkie ewentualne dolegliwości ustępują.

Jakie jeszcze zalety mają nakładki ortodontyczne?

Przede wszystkim nie są one inwazyjne. Aparaty stałe — jak sama nazwa wskazuje — nie mogą być wyjmowane wedle potrzeby. Nakładki ortodontyczne można wyjmować w każdej chwili, choć — warto tutaj zaznaczyć — aby kuracja była w pełni skuteczna, powinno się je nosić przynajmniej przez 22 godziny w ciągu doby. Alignery to świetny sposób na to, aby w łatwy, szybki i przyjemny sposób pozbyć się wad zgryzu. 

W przypadku aparatów stałych leczenie trwa przez bardzo długi czas. Alignery pozwalają go skrócić do nawet kilku miesięcy. Mówimy tu więc o ogromnej oszczędności czasu — kuracja zaczyna się na dobrą sprawę zaraz po konsultacji z lekarzem. Co więcej, nie trzeba wtedy wykonywać wycisku uzębienia — lekarz posługuje się tutaj specjalnym skanerem, co znacząco wpływa na wygodę pacjenta. Cały proces trwa do kilku sekund i charakteryzuje się precyzyjnością. W zaledwie kilkanaście minut możemy rozpocząć przygotowania do kuracji i zapoznać się z jej szczegółowym przebiegiem. Alignery można zamówić w Polsce, a czas oczekiwania zależny jest już od producenta.

W poszukiwaniu nakładek ortodontycznych warto przeczytać opinie dr smile, gdzie można dowiedzieć się więcej o korzyściach i zaletach stosowania alignerów. To marka, która oferuje świetnej jakości nakładki do leczenia wad zgryzu o małym i średnim nasileniu.

Pamiętajmy, że nakładki ortodontyczne są również niezwykle higieniczne. Można je zdjąć do jedzenia czy mycia zębów, że cały proces kuracji przebiega znacznie przyjemniej. Leczenie nakładkowe jest też bezpieczne dla zdrowia, choć w zależności od wady zgryzu może wystąpić konieczność wykorzystania dodatkowych metod leczenia.

Alignery — jak długo utrzymują się efekty?

Leczenie wad zgryzu alignerami ma szereg zalet, ale należy pamiętać, że istotną rolę odgrywa tutaj również lekarz. Kupowanie nakładek leczniczych bez konsultacji z lekarzem może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Droga do pięknego uśmiechu jest długa, ale warto ją przebyć, aby być w pełni usatysfakcjonowanym ze swojego uzębienia oraz pozbyć się bólu i innych dolegliwości wynikających z wad zgryzu. Efekty kuracji nakładkami utrzymują się przez wiele lat, a cena takiego leczenia nie pozostawia złudzeń — to się po prostu opłaca!

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?