URODA I ZDROWIE

Dlaczego warto kupić dobry materac piankowy? Czy zdrowy sen wpływa na urodę?

20 lipca 2020, dodał: Redakcja

Sen dla urody – czy ten powszechnie znany frazes posiada odzwierciedlenie w rzeczywistości? Oczywiście, że tak! W trakcie snu nasz organizm ma czas na odpoczynek i regenerację. Odpoczynek zarówno poprawia krążenie, jak i wpływa na prawidłową odbudowę komórek skóry. Co możemy zrobić, aby wspomóc dobroczynne działanie snu? Przede wszystkim, zainwestujmy w dobry materac piankowy!

kobieta w łóżku

Uroda a sen

Dlaczego komfortowy sen jest tak ważny? Głównym powodem jest to, że ludzki organizm potrzebuje odpowiedniej jakości i długości wypoczynku, aby prawidłowo funkcjonować. W trakcie głębokiej fazy snu nasz oddech zwalnia, tętno uspokaja się, a nasze ciśnienie i temperatura ciała spada. Tym samym przyspieszają wszystkie procesy regeneracyjne w organizmie, a my w pełni odpoczywamy.

Jaka ilość snu będzie optymalna? Jest to kwestia indywidualna, ale uśredniając, potrzebujemy minimum 7-9 godzin ciągłego snu, aby faktycznie odpocząć i zadbać o nasze zdrowie. Ograniczając ten czas, narażamy się nie tylko na poważne problemy zdrowotne, jak nieprawidłowe ciśnienie czy depresję, ale również szkodzimy naszej skórze. Opuchlizna, worki pod oczami czy wiotka skóra to tylko kilka problemów, którym możemy zapobiec wysypiając się. Odpowiednią ilość i jakość snu pomoże nam osiągnąć zakup wygodnego, piankowego materaca.

Zalety materacy piankowych

Współcześnie producenci materacy sięgają głównie po trzy rodzaje pianek: lateksową, termo- i wysokoelastyczną. Dzięki ich unikalnym właściwościom dopasowują się do każdego kształtu ciała i pozycji śpiącego, wytwarzając punkty wsparcia. I tak pianka termoelastyczna reaguje na ciepło wytwarzane przez użytkownika, a pianki wysokoelastyczne oraz lateksowe odpowiadają oparciem na powstający nacisk. Każdorazowo sylwetka otrzymuje idealne podparcie, a po zakończeniu wypoczynku, materac powraca do pierwotnego kształtu.

Pianki są dobrym wyborem dla alergików – ze względu na swoją strukturę nie są środowiskiem sprzyjającym rozwojowi groźnych drobnoustrojów, nie chłoną też kurzu. Z właściwości hipoalergicznych słynie zwłaszcza lateks.

Warto dodać, że materace piankowe są lekkie, a przez to łatwe w transporcie czy odwracaniu (co jest szczególnie istotne, jeśli decydujemy się na materac dwustronny!).

Wiadomo, że każdy materac powinien być dopasowany do wagi osoby na nim śpiącej – dzięki bogatej ofercie dostępnej na rynku, bez problemu znajdziemy materac piankowy o każdej twardości, od miękkich aż po zupełnie twarde.

materac piankowy

 

Jaki materac piankowy wybrać?

Przede wszystkim, zdecydujmy się na materac wysokiej jakości, posiadający międzynarodowe certyfikaty i wykonany z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Idealnym przykładem jest materac Rumba, stworzony przez firmę Hilding. Wysokiej jakości pianka, z której został wykonany, jest trwała i nie odkształca się, dzięki czemu zapewniamy sobie wiele lat niezmiennego komfortu. Co więcej, mamy gwarancję tego, że nawet przy częstym zmienianiu pozycji w ciągu jednej nocy, materac nadal będzie wygodny i na bieżąco będzie dopasowywał się do ułożenia naszego ciała. Dodatkowo Rumba posiada 7 stref twardości, które gwarantują idealne podparcie kręgosłupa.

Materac Smart Enduro jest dobrym wyborem dla osób, które nie potrafią się zdecydować, jaka twardość jest idealna – jest dwustronny, więc możemy łatwo dopasować jego twardość do naszych aktualnych potrzeb. Dodatkowo warstwa maty kokosowej nie tylko zapewnia wyjątkową stabilność i podparcie ciała, ale również wpływa na poprawną wentylację i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Materac ten zrobiony jest z pianki poliuteranowej, która jest niezwykle trwała i sprężysta.

Wszystkim wielbicielom naturalnych rozwiązań, spodoba się materac Janpol Pure Dream. Została w nim zastosowana wyjątkowa pianka Pure ECO – zawiera ona w sobie oleje sojowe, jest pozbawiona jest wszelkich substancji toksycznych czy GMO. Dzięki unikalnej technologii zapewnia nie tylko perfekcyjne podparcie w trakcie snu, ale również dba o odpowiedni przepływ powietrza pomiędzy warstwami materaca. Ten wygodny i antyalergiczny produkt został wykonany z materiałów o średniej twardości, dzięki czemu będzie idealnym wyborem dla osób o średniej masie ciała.

 

 

materac janpol

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka going i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą royal canin coś tam mini adult, na wagę...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...