URODA I ZDROWIE

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, każdy chce wyglądać świeżo i fit. Jednak patrzysz w lustro i nie tego byś oczekiwała? Obwód w tali jest niezbyt zadowalający? Pomimo tego, że wypróbowałaś już wszystkie możliwe diety, od diet jednoskładnikowych po skrajne głodówki, całą paletę ćwiczeń fizycznych i nic? Nadal nie możesz uzyskać wymarzonej wagi? A może udało Ci się zrzucić parę zbędnych kilogramów, jednak dopadł Cię efekt jo-jo? Dlaczego niektórym przychodzi to z wielkim trudem, podczas gdy, inni nigdy nie zaznali takiego problemu?

 

Czy w ogóle istnieje skuteczna dieta? Zapewne myślisz, że nie, ponieważ przetestowałaś już wszystkie możliwe i nie przyniosły pożądanego efektu. Jednak dostępne diety to tylko diety poglądowe tzn. opracowane dla pewnych grup osób (ta sama płeć, wiek i masa ciała) i zakładające, że wszyscy z przyjętej grupy ludzi są identyczni, co do ich potrzeb żywieniowych. Ale to nie prawda! Dlaczego? Ponieważ każdy z nas posiada inne predyspozycje genetyczne, które warunkują, że jedni mają całe życie problemy z wagą, podczas gdy inni nie.


Otyłość – „zapisana w genach”?

Okazuje się, że zarówno nadwaga, jak i otyłość są również zapisane w naszym DNA. A konkretniej istnieją pewne geny, których wadliwe warianty (tzn. określone sekwencje nukleotydowe w obrębie tych genów) zwiększają ryzyko do otyłości. Stanowi to odpowiedź na pytanie, dlaczego jedni tyją, podczas, gdy inni przy spożywaniu posiłków o tej samej kaloryczności są nadal szczupli.

 

Geny otyłości

Niezależne ośrodki naukowe z całego świata jednoznacznie potwierdzają, że istnieją tzw „geny otyłości”, które znacznie zwiększają ryzyko jej wystąpienia. Posiadanie wadliwych wariantów tych genów zwiększa ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości poprzez m.in. zaburzenia gospodarki energetycznej organizmu, zaburzenia odżywiania, czy odczuwania sytości.

 

Jakie zagrożenia niesie nadwaga i otyłość?

Nadwaga i otyłość w dobie obecnych czasów stała się chorobą cywilizacyjną, na którą z roku na rok zapada coraz więcej ludzi (w tym coraz większa ilość otyłych dzieci!). Często osoby otyłe nie zadają sobie sprawy z zagrożeń jakie wynikają z nadmiernej masy ciała. Niestety, każdy zbędny kilogram zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych chorób, takich jak: cukrzyca typu II, zawał serca, czy udar mózgu. Nadwaga i otyłość zaburzają gospodarkę lipidową w organizmie, przyczyniając się do wzrostu poziomu złego cholesterolu we krwi LDL, co zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz chorób układu krążenia. Ponadto osoby otyłe borykają się z problemem nadciśnienia tętniczego oraz zwiększonej krzepliwości krwi, co przyczynia się do zwiększonego ryzyka tworzenia zakrzepów, które są przyczyną udarów mózgu, czy zawałów serca.

 

Jak walczyć z otyłością?

Podstawą skutecznej walki z problemem nadwagi i otyłości jest poznanie jej podłoża genetycznego.  Wykonując prosty test genetyczny (pakiet Nadwaga i Otyłość np. w firmie VitaGenum) uzyskujemy informacje, które są w stanie przełożyć się na opracowanie skutecznej diety, poprzez znajomość składników odżywczych, które nasz organizm wydajnie metabolizuje oraz tych których powinniśmy unikać.  Posiadając taką wiedzę jesteśmy w stanie skutecznie zminimalizować przykre skutki nadwagi i otyłości oraz skutecznie z nią walczyć, poprzez co możemy żyć zdrowiej i dłużej!

W kolejnym artykule z cyklu GenoTekstów opowiem więcej o genach otyłości oraz o ryzyku jakie niosą.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

4 komentarzy do Dlaczego nie mogę schudnąć?

 1. avatar Alicja pisze:

  A co on ma w składzie? Z tego, co mówiła moja pani dietetyk, to najlepsze są produkty skoncentrowane i całkiem naturalne. Zaczęłam się odchudzać po ciąży, pierwsze kilogramy poleciały szybko, ale później był zastój, a co za tym idzie spadek motywacji i powrót do obżerania się.Koleżanki pogoniły mnie do dietetyka twierdzac, że jak bede dalej tak wyglądać, to mąż mnie zdradzi. Obiektywnie spojrzałam w lustro, przy wzroscie 165 cm ważyłam 85 kilo. Byłam przerażona. Dostałam dietę, rozpisane zalezenia ćwiczeń, ale też suplementację. W jej składzie były młode pędy zielonego jęczmienia. Nazywała się chyba Green Barley Slim.

 2. avatar oliwia89 pisze:

  Tutaj to pewnie błąd i wynik zle dobranej diety. Ale na szczescie sa sposoby zeby jakoś sobie radzić dlatego ja polecam taki sposób na efektywne i naprawde skuteczne odchudzanie GET SLIM LINE

 3. avatar Kronia pisze:

  o proszę :) też stosowałam Novoslim i faktycznie miałam po nim lepszą przemianę materii i mniejszy apetyt dzięki temu schudłam prawie 12 kg)

 4. avatar marlaA pisze:

  Miałam podobny problem wylewałam siódme poty a efekt znikomy, dopiero jak zaczęłam brać suplement Novoslim to coś się ruszyło no i schudłam ładnych 8 kg teraz staram się utrzymać stałą wagę i walczę dalej o kolejne 3 :)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

odchudzanie
Niestety, ale zbyt dużo wody robi zamieszanie w przewodzie pokarmowym, rozcieńcza soki żołądkowe...
Azjatycki tusz do rzęs - porażka !…
Dla mnie rzeczy z Chin itp. są mocno podejrzane, oni tam chyba używają składników,...
Ubrania XXL dużo taniej
A znacie sklep wygodnie.com ?
Nietrzymanie moczu-jakieś rady?
Ćwiczyć mięśnie Kegla - nie ma innej rady!