Dlaczego nie mogę schudnąć?

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, każdy chce wyglądać świeżo i fit. Jednak patrzysz w lustro i nie tego byś oczekiwała? Obwód w tali jest niezbyt zadowalający? Pomimo tego, że wypróbowałaś już wszystkie możliwe diety, od diet jednoskładnikowych po skrajne głodówki, całą paletę ćwiczeń fizycznych i nic? Nadal nie możesz uzyskać wymarzonej wagi? A może udało Ci się zrzucić parę zbędnych kilogramów, jednak dopadł Cię efekt jo-jo? Dlaczego niektórym przychodzi to z wielkim trudem, podczas gdy, inni nigdy nie zaznali takiego problemu?

 

Czy w ogóle istnieje skuteczna dieta? Zapewne myślisz, że nie, ponieważ przetestowałaś już wszystkie możliwe i nie przyniosły pożądanego efektu. Jednak dostępne diety to tylko diety poglądowe tzn. opracowane dla pewnych grup osób (ta sama płeć, wiek i masa ciała) i zakładające, że wszyscy z przyjętej grupy ludzi są identyczni, co do ich potrzeb żywieniowych. Ale to nie prawda! Dlaczego? Ponieważ każdy z nas posiada inne predyspozycje genetyczne, które warunkują, że jedni mają całe życie problemy z wagą, podczas gdy inni nie.


Otyłość – „zapisana w genach”?

Okazuje się, że zarówno nadwaga, jak i otyłość są również zapisane w naszym DNA. A konkretniej istnieją pewne geny, których wadliwe warianty (tzn. określone sekwencje nukleotydowe w obrębie tych genów) zwiększają ryzyko do otyłości. Stanowi to odpowiedź na pytanie, dlaczego jedni tyją, podczas, gdy inni przy spożywaniu posiłków o tej samej kaloryczności są nadal szczupli.

 

Geny otyłości

Niezależne ośrodki naukowe z całego świata jednoznacznie potwierdzają, że istnieją tzw „geny otyłości”, które znacznie zwiększają ryzyko jej wystąpienia. Posiadanie wadliwych wariantów tych genów zwiększa ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości poprzez m.in. zaburzenia gospodarki energetycznej organizmu, zaburzenia odżywiania, czy odczuwania sytości.

 

Jakie zagrożenia niesie nadwaga i otyłość?

Nadwaga i otyłość w dobie obecnych czasów stała się chorobą cywilizacyjną, na którą z roku na rok zapada coraz więcej ludzi (w tym coraz większa ilość otyłych dzieci!). Często osoby otyłe nie zadają sobie sprawy z zagrożeń jakie wynikają z nadmiernej masy ciała. Niestety, każdy zbędny kilogram zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych chorób, takich jak: cukrzyca typu II, zawał serca, czy udar mózgu. Nadwaga i otyłość zaburzają gospodarkę lipidową w organizmie, przyczyniając się do wzrostu poziomu złego cholesterolu we krwi LDL, co zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz chorób układu krążenia. Ponadto osoby otyłe borykają się z problemem nadciśnienia tętniczego oraz zwiększonej krzepliwości krwi, co przyczynia się do zwiększonego ryzyka tworzenia zakrzepów, które są przyczyną udarów mózgu, czy zawałów serca.

 

Jak walczyć z otyłością?

Podstawą skutecznej walki z problemem nadwagi i otyłości jest poznanie jej podłoża genetycznego.  Wykonując prosty test genetyczny (pakiet Nadwaga i Otyłość np. w firmie VitaGenum) uzyskujemy informacje, które są w stanie przełożyć się na opracowanie skutecznej diety, poprzez znajomość składników odżywczych, które nasz organizm wydajnie metabolizuje oraz tych których powinniśmy unikać.  Posiadając taką wiedzę jesteśmy w stanie skutecznie zminimalizować przykre skutki nadwagi i otyłości oraz skutecznie z nią walczyć, poprzez co możemy żyć zdrowiej i dłużej!

W kolejnym artykule z cyklu GenoTekstów opowiem więcej o genach otyłości oraz o ryzyku jakie niosą.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

4 komentarzy do Dlaczego nie mogę schudnąć?

 1. avatar Alicja pisze:

  A co on ma w składzie? Z tego, co mówiła moja pani dietetyk, to najlepsze są produkty skoncentrowane i całkiem naturalne. Zaczęłam się odchudzać po ciąży, pierwsze kilogramy poleciały szybko, ale później był zastój, a co za tym idzie spadek motywacji i powrót do obżerania się.Koleżanki pogoniły mnie do dietetyka twierdzac, że jak bede dalej tak wyglądać, to mąż mnie zdradzi. Obiektywnie spojrzałam w lustro, przy wzroscie 165 cm ważyłam 85 kilo. Byłam przerażona. Dostałam dietę, rozpisane zalezenia ćwiczeń, ale też suplementację. W jej składzie były młode pędy zielonego jęczmienia. Nazywała się chyba Green Barley Slim.

 2. avatar oliwia89 pisze:

  Tutaj to pewnie błąd i wynik zle dobranej diety. Ale na szczescie sa sposoby zeby jakoś sobie radzić dlatego ja polecam taki sposób na efektywne i naprawde skuteczne odchudzanie GET SLIM LINE

 3. avatar Kronia pisze:

  o proszę :) też stosowałam Novoslim i faktycznie miałam po nim lepszą przemianę materii i mniejszy apetyt dzięki temu schudłam prawie 12 kg)

 4. avatar marlaA pisze:

  Miałam podobny problem wylewałam siódme poty a efekt znikomy, dopiero jak zaczęłam brać suplement Novoslim to coś się ruszyło no i schudłam ładnych 8 kg teraz staram się utrzymać stałą wagę i walczę dalej o kolejne 3 :)

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Najskuteczniejszy zabieg na celluli…
Zastanawiam się nad zabiegiem liposukcji ultradźwiękowej, robiłyście ją kiedyś? Jakie macie doświadczenia? Jeśli możecie...
Mieszkanie - kupno czy zamiana, ryn…
Mnie także zależało na tym, aby zamieszkać blisko miasta, ale wybrałam trochę inną lokalizację....
Co na migrenę?
Ja polecam tylko gardan, jedyne co mnie ratuje przy miesiączkach czy migrenach....
Probiotyki
Ja od siebie mogę polecić kropelki, nawet profilkatycznie. U mnie jelitówek w domu...