URODA I ZDROWIE

Dieta oczyszczająca – sposób na większą wydajność w pracy

11 grudnia 2014, dodał: Redakcja

Diety zwykle kojarzą nam się z metodą na zgubienie zbędnych kilogramów. Jest wśród diet jednak taka, która daleko wykracza poza podstawowy cel, osiągnięcie upragnionej sylwetki. Mam tu na myśli dietę owocowo-warzywną. Adresatami tej diety mogą być zarówno osoby zdrowe, jak i z określonymi dolegliwościami.

aqua

Nietypowo przyjrzyjmy się aspektom stosowania diety oczyszczającej niezwiązanym bezpośrednio z utratą wagi. Swą uwagę skierujmy na kwestie uzasadniające potrzebę jest stosowania oraz korzyści, które wynikają z jej oczyszczającego wpływu na nasz organizm. Ciekawą grupą, dla której dieta ta może być sposobem na poprawienie kondycji organizmu, są osoby pracujące zawodowo.

Diet salad

Ważnym kontekstem, o którym należy wspomnieć jest to, że większość z nas nie ma wykształconych nawyków, by zwracać uwagę na skład i stopień przetworzenia zjadanych przez nas produktów. Ciągle zabiegani, zorientowani na wyniki w pracy nie mamy czasu , by zastanawiać się nad konsekwencjami jakie niesie ze sobą niewłaściwe odżywianie. Ma to jednak wiele negatywnych skutków. W rezultacie dosięgają nas różnego rodzaju dolegliwości, a nasza efektywność w pracy spada.

odchudzanie

Żywność dostępna w sklepach jest na ogół przetworzona, a w jej składzie znajdujemy dużą ilość konserwantów, barwników, wspomagaczy i innych składników pochodzenia chemicznego. Niestety nasz organizm nie jest w stanie wydalić wszystkich tych szkodliwych dla zdrowia substancji. W efekcie gromadzą się one w organizmie, zaczynają mieć toksyczny wpływ na wewnętrzne układy. Stąd pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości, które ciężko nam zdiagnozować. Zaliczamy do nich: przedłużające się okresy przemęczenia, spadek życiowej energii, apatia, wahania nastroju, deregulacja ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i cukru, bóle stawów, głowy, pojawiające się alergie. Wszystko to może mieć genezę właśnie w niewłaściwych nawykach żywieniowych. Nie należy bagatelizować powyżej opisanych objawów, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu mogą one prowadzić do poważnych chorób.

spa (2)

Właśnie dieta owocowo-warzywna jest wspaniałym sposobem do niwelowania powyżej wymienionych dolegliwości, ale również działa prewencyjnie. Stąd dieta ta jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi pracujących, którzy chcą być bardziej efektywni w pracy. Odczuwane dolegliwości stają się realnym ograniczeniem.

Weźmy jako przykład doświadczenie i wiedzę pracowników Hotelu Miłomłyn Zdrój, którzy od wielu lat specjalizują się w organizacji wczasów dietetycznych. Znaczną część kuracjuszy stanowią osoby młode. Szukają metody na aktywny wypoczynek, oczyszczenie organizmu z toksyn oraz dawki solidnego odpoczynku. Organizację wczasów oczyszczających cechuje holistyczne podejście. Oznacza to, że łączy się dietę oczyszczającą ze ściśle zorganizowanymi zajęciami zbiorowymi o charakterze aktywności fizycznej. Dieta i aktywność fizyczna są to równie ważne elementy, które wzmacniają nawzajem efekt oczyszczenia. Tylko takie podejście daje gwarancje pokonania wcześniej wskazanych ograniczeń.

śnieg

Hotel otoczony jest lasami, w niedalekiej odległości znajdują się jeziora. Wyjątkowo czyste powietrze i środowisko naturalne dają optymalne warunki do poprawy zdrowia. Jest to doskonałe miejsce dla osób pracujących, które poszukują balansu między sferą duchową i cielesną. Ułatwia to także bogata oferta zabiegów SPA. To nie tylko styl życia, ale przede wszystkich wspaniała metoda na niwelowanie stresu, rozkosz dla zmysłów i dostarczenie pokaźnej dawki energii. Po takim pobycie kuracjusze czują się zregenerowani, odprężeni, pełni motywacji do pracy, wraca chęć do życia. To co najczęściej podkreślają to to, że odnaleźli miejsce, do którego zawsze z chęcią się wraca.

www.milomlynzdroj.pl

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

papier do pieczenia
Hmmm, przecież tam jest chlor, to nie jest papier do celów spożywczych......
Torebka wizytowa - która?
Mnie podobają się satynowe, są bardzo eleganckie.
Jak poprawić relacje narzeczonego z…
Ale starsi zawsze uważają, że są mądrzejsi życiowo i młodzi mają ich słuchać:)...
Operacja nosa
Ja mam taki lekki garbik na nosie ale to trzeba piłować kość, boje się tego...