Depilacja laserowa jako bezbolesny sposób na gładkie ciało

31 lipca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Depilacja laserowa zyskuje na popularności wśród kobiet na całym świecie. Jest to skuteczna i trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia z dowolnej partii skóry. Dzięki niej raz na zawsze można zapomnieć o goleniu nóg i pach, a także o bolesnym woskowaniu. Dowiedz się więcej o depilacji laserowej i depilatorach IPL.

depilacja laserowa

 

Depilacja laserowa zyskuje na popularności wśród kobiet na całym świecie. Jest to skuteczna i trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia z dowolnej partii skóry. Dzięki niej raz na zawsze można zapomnieć o goleniu nóg i pach, a także o bolesnym woskowaniu. Dowiedz się więcej o depilacji laserowej i depilatorach IPL.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilację laserową przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Jej koszt jest dość wysoki, gdyż przekracza 1000 złotych za pełną serię zabiegów. Ostateczna cena zależy od wielkości depilowanego obszaru ciała oraz liczby wizyt, które trzeba odbyć, by osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Depilacja laserowa jest coraz popularniejsza, pomimo swojej ceny. Laser niszczy cebulki włosowe, co sprawia, że niechciane włoski przestają odrastać. Owłosienie w okolicach bikini, na łydkach bądź pod pachami znika raz na zawsze. W ten sam sposób można pozbyć się wąsika z twarzy oraz włosów na plecach, pośladkach lub brzuchu, wyrastających na kobiecym ciele z powodu zaburzeń hormonalnych.

Zabieg depilacji laserowej polega na skierowaniu wiązki lasera bezpośrednio w mieszek włosowy. Włos akumuluje ciepło lasera, co powoduje jego natychmiastową degradację. Wiązka może być skierowana jedynie na włosy w fazie wzrostu, dlatego po kilku tygodniach od zabiegu wykonuje się kolejną depilację. Cała seria zabiegów pozwala usunąć wszystkie niechciane włoski i cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

Depilator laserowy – czy można używać go samodzielnie?

Używanie depilatora laserowego bez odpowiedniego przeszkolenia jest mało rozsądne. Co prawda, urządzenie można kupić bez trudu, jednak wiązka lasera skierowana w nieodpowiednie miejsce wyrządzi więcej szkód niż pożytku. Może dojść bowiem do uszkodzenia wzroku lub silnego poparzenia skóry.

Jeśli posiada się odpowiednią wiedzę i umiejętności, depilator laserowy może być stosowany w domowym zaciszu. Powinno się pamiętać jednak o zastosowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa. Laser uruchamia się wyłącznie po założeniu okularów ochronnych, a w przypadku wystąpienia podrażnień i poparzeń skóry natychmiast przerywa się zabieg.

Sprawdź, jak wybrać bezpieczny i funkcjonalny depilator laserowy https://www.komputronik.pl/informacje/depilator-laserowy-jak-wybrac/

Depilacja laserowa a ból

Prawidłowo wykonana depilacja laserowa jest bezbolesna. Skóra poddawana zabiegowi może być jednak zaczerwieniona i delikatnie podrażniona – jest to zjawisko naturalne, które mija po zastosowaniu kosmetyków o działaniu regenerująco-łagodzącym. Aby nie pogarszać stanu skóry, przez jakiś czas powinno się unikać wystawiania depilowanej partii ciała na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie powinno się również stosować drażniących peelingów oraz kosmetyków zawierających kwasy.

Depilacja wiązką światła a depilacja laserowa

Do wykonania bezpiecznej i bezbolesnej depilacji w domowym zaciszu polecane są depilatory IPL, które stanowią alternatywę dla depilacji laserowej. Urządzenia IPL wykorzystują do usuwania niechcianego owłosienia wiązkę światła. Jej działanie jest podobne do lasera, lecz efekt utrzymuje się krócej – zwykle przez kilka miesięcy.

Depilator IPL za pomocą silnego impulsu światła przyczynia się do wypadania włosków i uśpienia ich cebulek. Niechciane owłosienie przestaje rosnąć, dzięki czemu uzyskuje się efekt idealnie gładkich nóg. Światło nie podrażnia skóry, ani nie powoduje jej uszkodzeń. Ryzyko poparzenia jest zminimalizowane, dlatego do obsługi sprzętu nie potrzebne jest specjalistyczne szkolenie.

Sprawdź ofertę depilatorów IPL https://www.komputronik.pl/search-filter/6657/depilatory-ipl

Efekty depilacji światłem są tymczasowe, jednak zabieg powtarza się jedynie raz na kilka miesięcy. Usuwanie włosków z jednej nogi zajmuje około 10 minut, a efekt u wielu pań utrzymuje się nawet do 6-12 miesięcy. Dzięki temu jest to doskonała alternatywa dla kremów do depilacji, maszynek do golenia i plastrów z woskiem.

Używanie depilatora IPL jest łatwe nie tylko ze względu na nieskomplikowaną zasadę działania sprzętu. Do urządzenia dołączone są specjalne nasadki, które pomagają usuwać włoski z różnych partii ciała. Dzięki nim skutecznie depiluje się okolice bikini, wąsik na twarzy lub inne delikatne i trudno dostępne części skóry.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...