Depilacja laserowa – jak działa i czy faktycznie jest skuteczna?

3 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Coraz więcej osób korzysta z szerokiej listy zalet depilacji laserowej. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega ta metoda i jej fenomen?

depilacja laserowa

Usuwanie zbędnego owłosienia to nie tylko element pielęgnacyjny zapewniający wysoką higienę, ale również krok ku modnemu gładkiemu ciału. Kobiety depilują najczęściej okolice pod pachami, nogi, a także strefę bikini. Mężczyźni tors, twarz i plecy. Wśród dostępnych metod wyróżniamy te, które odznaczają się krótkotrwałymi efektami lub wysokim stopniem bólu. Depilacja laserowa to rozwiązanie zupełnie inne od pozostałych. Tu możesz liczyć na maksymalną skuteczność, bez cierpienia.

Na czym polega depilacja laserowa?

Podczas sesji kosmetolog za pomocą specjalnego lasera wysyła wiązkę promienia, która przenika przez skórę do mieszka włosowego i niszczy jego strukturę od wewnątrz. Istotną rolę w tym procesie odgrywa melanina – pigment zawarty we włosach. Co istotne, laser trafia dokładnie w punkt, nie wywierając negatywnego wpływu na skórę, nie parząc jej, nie wywołując bolesnych podrażnień jak mechaniczne metody usuwania owłosienia. Wysokie bezpieczeństwo lasera pozwala na stosowanie go nawet w najbardziej wrażliwych miejscach takich jak twarz i miejsca intymne.

Depilacja laserowa – jakie są jej zalety i wady?

Najważniejszym atutem tej metody jest jej skuteczność. Jako jedyna pozwala pozbyć się włosków na stałe. Możesz się cieszyć gładką skórą bez konieczności nieustannej walki z odrastającym owłosieniem. Aby osiągnąć maksymalny efekt, należy poddać się serii zabiegów depilacji laserowej. Ostateczną ich ilość ustalana jest indywidualnie. Przeważnie niezbędnych jest około 6-8 wizyt.

Kolejną istotną zaletę stanowi wspomniany brak bólu. Podczas zabiegu niektórzy mówią o odczuwalnym dyskomforcie, jednak lasery wyposażone w głowicę chłodzącą pozwalają tego uniknąć.

Wadą depilacji laserowej może być jej cena. Trzeba się bowiem liczyć z jednorazowym wydatkiem, który na pewno przekracza wartość zakupu maszynek do golenia czy opakowania plastrów z woskiem. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że dzięki laserowi problem depilacji przestanie Cię już dotyczyć, ostatecznie koszt wcale nie jest wygórowany.

Czy każdy może usuwać owłosienie laserem?

Niestety pomimo świetnych efektów i wszystkich atutów tego rodzaju zabiegów, depilacja laserowa nie jest dla każdego. Nie zaleca się jej kobietom w ciąży, matkom karmiącym, osobom zmagającym się z żylakami, cierpiącym na niektóre choroby skóry, nowotwory, padaczkę. Przeciwwskazaniem może być także przyjmowanie niektórych leków m.in.: światłouczulających, psychotropowych, antybiotyków, środków przeciwbólowych, maści i preparatów zawierających retinoidy.

Należy też pamiętać, że depilacja laserowa nie może być przeprowadzona na opalonej skórze (zarówno naturalnie, w solarium, jak i za pomocą balsamów brązujących, samoopalaczy), ani też takiej, która została poddana peelingowi w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym wykonasz zabieg depilacji laserowej. Skorzystaj z usług godnych zaufania profesjonalistów, co z pomoże Ci się czuć bezpiecznie. Przed pierwszą sesją możesz się spodziewać szczegółowego wywiadu pod kątem zdrowia oraz rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz