Czyścik do zębów i języka

8 sierpnia 2022, dodał: Dagmara
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Mycie zębów to czynność, którą wykonujemy codziennie. Stało się to rutyną i koniecznością. Zastanawialiście się jednak nad językiem? Czy wiecie, że jest on również siedliskiem bakterii i zanieczyszczeń? Dla ułatwienia zachowania higieny, stworzono specjalne skrobaczki. Zobaczcie jak ich użyć, na czym polega ich fenomen oraz jakie wiążą się z nim korzyści.

czyścik do zębów

Czysty język – ale po co?

O konieczności higieny jamy ustnej, wiemy od najmłodszych lat. Jednak opiera się ona wyłącznie o szczotkowanie zębów oraz ich nitkowaniu. Niestety bardzo często zapomina się o języku. Dbając o język, unikniecie wielu groźnych chorób typu próchnica czy halitoza. Za pomocą specjalnie dostosowanych przyrządów, pozbędziecie się wszystkich bakterii. Namnażające się, mogą powodować ubytki oraz wypadanie zębów. Nie czyszczone lotne związki siarki, mogą prowadzić do zapalenia dziąseł lub paradontozy. Regularne stosowanie czyścika do języka, pobudza ślinianki do działania oraz wspomaga proces trawienia pokarmów. Ponadto zmniejsza ryzyko występowania problemów z sercem, a także układem odpornościowym.

Czyścik do zębów i języka

Jak używać

Obsługa czyścika jest banalnie prosta. Wystarczy otworzyć usta, wysunąć język i przesuwać urządzeniem od góry, do dołu. W ten sposób zbierzecie wszelki powstały nalot i bakterie. Całość powtórzcie z trzy razy. Na początku niektórzy z Was mogą mieć odruch wymiotny. Jednak warto ćwiczyć i się z tym oswoić, bo jest to kolejny krok do lepszego zdrowia jamy ustnej. Na sam koniec przepłuczcie usta wodą i umyjcie zęby. Skrobaczki używajcie minimum dwa razy dziennie, a nawet i po każdym posiłku. Z pewnością poczujecie diametralną różnicę świeżości w ustach.

język

Alternatywy

Producenci stworzyli kilka przedmiotów, którymi możecie czyścić zęby. Poza skrobaczką możecie kupić szczoteczkę do zębów 2w1. Wygląda zupełnie zwyczajnie, jednak po drugiej stronie posiada chropowatą powierzchnię. Rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ jedną czynnością możecie zadbać zarówno o zęby, jak i język. Ponadto kupujecie jeden produkt, a nie dwa. Jedyny minus, to niższa jakość czyszczenia. Inna opcją jest wybór czyścika. Przedmiot posiada jedną stronę czyszczącą, a używanie jest również proste. Wystarczy, że przejedziecie nim po języku. Wszystkie przyrządy do czyszczenia języka są tanie i skuteczne. Koniecznie wprowadźcie je do swojej codzienności.

szczoteczki

 

zobacz również:

Co zrobić, aby mieć białe zęby?

 

Naturalne sposoby, żeby twarz wyglądała zawsze młodo

Co jeść, żeby wzmocnić swój organizm?

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?