Co zrobić, aby mieć białe zęby? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Co zrobić, aby mieć białe zęby?

25 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

„Każdy uśmiecha się w tym samym języku” mówi stare, angielskie porzekadło. Jeśli lubimy od siebie dbać, piękny, biały uśmiech jest zdecydowanie naszym priorytetem. Jednak nie każdy ma śnieżnobiałe zęby – często są one ciemniejsze poprzez uwarunkowania genetyczne, często na skutek palenia papierosów czy picia barwiących napojów. Czy istnieją jednak sposoby, by zęby wybielić chociaż o kilka tonów?

Dlaczego zęby nie są całkiem białe?

Choć przyjęło się mówić o „śnieżnobiałych zębach”, trudno jednak o taki efekt. Trzeba bowiem przyjąć, iż ludzki ząb taki nie jest – mowa tu bardziej o odcieniu kości słoniowej niż prawdziwej śnieżnobiałej bieli. Zdecydowanie bielsze zęby to zęby mleczne, później nie są już aż tak białe. Ale możemy postarać się o to, by nasze zęby były zdecydowanie bielsze niż są – to jest do osiągnięcia!

Kolor danych zębów uzależniony się głównie od genetyki. Ci, dla których natura i genetyka były najbardziej łaskawe, mogą pochwalić się uzębieniem w kolorze perłowym. Co ciekawe – kolor zębów zależy w dużej mierze od pochodzenia geograficznego. Dla osób z naszego regionu świata najbardziej powszechnymi odcieniami zębów są odcienie żółci oraz szarości.

To jaki kolor mają Twoje zęby jest więc w większości warunkowane biologiczne. Za kolor zęba odpowiada w największym stopniu grubość szkliwa oraz odcień zębiny. Najwięcej szczęścia mają ci, których zębina jest jasna, a szkliwo odpowiednio grube.

Na odcień zębów ma także wpływ wiek (im jesteśmy starsi, tym nasze zęby robią się ciemniejsze), przyzwyczajenia żywieniowe (zęby odbarwiają się od chromogenów występujących w winie, kawie, herbacie, buraczkach, etc.), palenie nikotyny, a także przyjmowanie leków na nadciśnienie, przeciwhistaminowych oraz takich zawierających tetracyklinę.

Paski i pasty wybielające – najprostszy sposób na promienny uśmiech

Zęby można wybielać u stomatologa, jednak zabiegi te są najczęściej dość kosztowne. Znacznie bardziej ekonomicznym, lecz efektywnym sposobem na wybielanie zębów jest stosowanie pasków oraz past wybielających. Ich regularne używanie pozwala rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów, co jest od razu zauważalne i sprawia, że zaczniesz częściej się uśmiechać!

Samych past, którymi można wybierać zęby jest kilka rodzajów – mogą to być pasty ścierne, pasty enzymatyczne z enzymami z owoców lub pasty z nadtlenkami, które wnikają w głębsze warstwy zęba i wybielają ich odcień. Pasty ścierne i enzymatyczne polecane są osobom z nadwrażliwością zębów, zaś osoby z tą przypadłością powinny unikać past z nadtlenkami.

Większość osób chcących rozjaśnić zęby sięga po paski wybielające. To bardzo dobra inwestycja, która jest niedroga, a jednocześnie przynosi dobre i dość szybkie efekty. Paski wykorzystują nadtlenek wodoru, którym są nasączone. i który jest substancją aktywnie wybielającą ząb. Jeśli sięgasz po paski wybielające i chcesz trwałych efektów, pamiętaj o regularności – to klucz do sukcesu. Paski należy nakładać na zęby codziennie przez kilka tygodni. Warto być cierpliwym, ponieważ efekty zauważalne są gołym okiem, a to sprawia, że zaczniesz się zdecydowanie częściej i śmielej uśmiechać!

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz