Czym kierować się przy wyborze stomatologa?

6 listopada 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Spora konkurencja na rynku wymusiła na właścicielach gabinetów stomatologicznych rozszerzanie oferowanych usług oraz zwiększenie ich jakości. Duży wybór wśród dentystów to większe możliwości dla pacjentów i dodatkowe korzyści. Jednak wybór właściwego stomatologa to często spory problem, gdyż na samą myśl o borowaniu i wyrywaniu zębów dostajemy gęsiej skórki. Jak zatem wybrać odpowiedniego dentystę i cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem?

stomatolog

Gdzie szukać dobrego dentysty?

Internet to dziś doskonałe źródło informacji. Oprócz szerokiego wyboru zapewnia również możliwość dodawania przez pacjentów opinii, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Dlatego doskonale można rozeznać się w temacie i znaleźć odpowiedniego fachowca. Niezastąpionym źródłem jest nadal poczta pantoflowa. Z pewnością w rodzinie lub wśród znajomych znajdzie się ktoś, kto poleci dobrego stomatologa. Warto zatem wybrać profesjonalistę z polecenia, co pozwoli oszczędzić czas i niepotrzebny stres podczas wizyty.

Czym się kierować podczas wyboru specjalisty?

Dziś od lekarzy wymaga się więcej. Dotyczy to głównie prywatnych praktyk, gdzie za usługi trzeba często sporo płacić. Liczą się nie tylko kompetencje, ale obsługa, personel i komfort klienta. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka elementów:

1. Kompleksowe usługi – zakres usług to dziś wyznacznik profesjonalizmu. Dziedzina znacząco rozwinęła się przez lata, zatem nie wystarczy już tylko zwykłe borowanie i wyrywanie zębów. Higiena jamy ustnej i dbanie o zdrowe zęby to cała masa zabiegów, które powinny znaleźć się w cenniku usług dobrego stomatologa.

2. Kwalifikacje – sam dyplom to zdecydowanie za mało. Stomatolog z powołania nieustannie się dokształca, doskonaląc swój fach. Uczestniczy w sympozjach, szkoleniach, kursach i zazwyczaj chętnie prezentuje efekty zdobytej wiedzy. Dzięki temu można dziś leczyć zęby efektywniej, co więcej – bez bólu. Dobry stomatolog z pewnością zaproponuje skuteczne metody na zniwelowanie bólu, co zwiększy komfort pacjenta.

3. Gabinet i poczekalnia – miejsce powinno stwarzać pozytywne odczucia i budzić zaufanie. Sama poczekalnia powinna być schludna i czysta. Zazwyczaj pacjenci oczekujący na zabieg są nieco zestresowani. Jeśli personel dokłada wszelkich starań, by zminimalizować obawy pacjenta przed wizytą, okazuje troskę o dobre samopoczucie klienta. Sam gabinet powinien być sterylnie czysty. Brak oznak wizyty poprzedniego pacjenta to podstawa. Higiena i bezpieczeństwo jest niezwykle istotne i stanowi ważny element.

Lepiej znaczy drożej?

Zazwyczaj za jakością usług przemawiają wyższe ceny. Dobry fachowiec ceni swoje umiejętności, co przekłada się na koszty leczenia. Należy jednak dodać, że dobry stomatolog dba nie tylko o zęby pacjenta, ale troszczy się o jego komfort, nie zapominając o możliwościach finansowych. Leczenie zębów to często spory wydatek, dlatego stomatolodzy oferują szeroki zakres usług, dostosowanych do możliwości finansowych swoich pacjentów.

Dobry stomatolog jest na wagę złota. Profesjonalista z prawdziwego zdarzenia zadba nie tylko o stan uzębienia, ale również o jego dobre samopoczucie.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...