Esteta, rzemieślnik, psycholog – co charakteryzuje dobrego fryzjera?

6 listopada 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Fryzjer to zawód, który bardzo często jest niedoceniany, co jest krzywdzącym podejściem wobec osób, które go wykonują. Fryzjer musi być nie tylko sprawnym rzemieślnikiem, ale też empatycznym psychologiem i najwyższej klasy estetą. O tym, jak ważni są fachowcy w tej dziedzinie, można było przekonać się choćby podczas ostatniego lock downu, odpowiedzialnego za zamrożenie gospodarki na czas epidemii. To właśnie wtedy wiele osób z niecierpliwością wyczekiwało ponownego otwarcia salonów fryzjerskich. Co charakteryzuje dobrego fryzjera i jak nim zostać?

salon fryzjerski

 

  • Jak zostać fryzjerem?

Do wykonywania zawodu fryzjera niezbędna jest zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczne umiejętności. Jedno i drugie można zdobyć podczas rocznej nauki w szkole Żak: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/fryzjer-damski. Słuchacze, którzy zapiszą się na ten kierunek, będą mieli okazję poznać profesję fryzjera od podstaw. Dowiedzą się m.in., jak posługiwać się poszczególnymi narzędziami, jak wykonywać zabiegi pielęgnacyjne na włosy, aż w końcu – jak je strzyc i stylizować.
Z kolei zajęcia z psychologii i komunikacji interpersonalnej sprawią, że nawiązywanie kontaktów z klientami nie będzie stanowiło żadnego problemu. Warto podkreślić, iż edukacja odbywa się w systemie zaocznym. Tym samym można ją swobodnie połączyć z codzienną pracą – to istotne szczególnie dla tych, którzy już pracują i chcieliby się przebranżowić.

  • Cechy dobrego fryzjera
  • Nie każdy sprawdzi się w zawodzie fryzjera. Osoba wykonująca tę profesję powinna posiadać konkretne cechy i predyspozycje. Co charakteryzuje idealnego fryzjera?
  • Potrafi rozmawiać z klientem

Profesjonalny fryzjer, zawsze przed rozpoczęciem świadczenia usługi, dopytuje klienta o jego oczekiwania i wspólnie z nim ustala, jakie prace będą wykonywane. W trakcie strzyżenia czy przeprowadzania zabiegu, na bieżąco informuje, co aktualnie robi. To pozwoli klientowi poczuć się bezpiecznie i uniknąć późniejszych nieporozumień.

  • Dba o bezpieczeństwo swoje i innych

Przed rozpoczęciem pracy, fryzjer zawsze zakłada klientowi ochronną pelerynę i dezynfekuje narzędzia, których będzie używał.

  • Ma odpowiednie podejście

Każdy klient wymaga indywidualnego podejścia. Fryzjer powinien potrafić ocenić kondycję włosów i dobrać do niej odpowiedni zabieg. Musi również umieć dopasować rodzaj cięcia do rysów twarzy, a także koloru farby do odcienia skóry i włosów. Beznamiętne podążanie za trendami i proponowanie wszystkim klientom takich samych rozwiązań jest niedopuszczalne.

  • Rozwija swoje umiejętności

Nauka fryzjerstwa nie może zakończyć się na ukończeniu szkoły. Dobry fryzjer na bieżąco śledzi wszelkie nowinki z branży fryzjerskiej. Ciągle się też dokształca, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach
i szkoleniach. Tylko wtedy będzie mógł wykonywać swoją profesję zgodnie z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów.

Dzisiejsi fryzjerzy nie są typowymi rzemieślnikami. Oprócz posiadania odpowiednich umiejętności, wymaga się od nich zarówno pasji, jak i bogatej wiedzy na temat najnowszych trendów. Warto wybrać taką ścieżkę kształcenia, która pozwoli dopasować się do wymagań nowoczesnego konsumenta.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...