URODA I ZDROWIE

Esteta, rzemieślnik, psycholog – co charakteryzuje dobrego fryzjera?

6 listopada 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Fryzjer to zawód, który bardzo często jest niedoceniany, co jest krzywdzącym podejściem wobec osób, które go wykonują. Fryzjer musi być nie tylko sprawnym rzemieślnikiem, ale też empatycznym psychologiem i najwyższej klasy estetą. O tym, jak ważni są fachowcy w tej dziedzinie, można było przekonać się choćby podczas ostatniego lock downu, odpowiedzialnego za zamrożenie gospodarki na czas epidemii. To właśnie wtedy wiele osób z niecierpliwością wyczekiwało ponownego otwarcia salonów fryzjerskich. Co charakteryzuje dobrego fryzjera i jak nim zostać?

salon fryzjerski

 

  • Jak zostać fryzjerem?

Do wykonywania zawodu fryzjera niezbędna jest zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczne umiejętności. Jedno i drugie można zdobyć podczas rocznej nauki w szkole Żak: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/fryzjer-damski. Słuchacze, którzy zapiszą się na ten kierunek, będą mieli okazję poznać profesję fryzjera od podstaw. Dowiedzą się m.in., jak posługiwać się poszczególnymi narzędziami, jak wykonywać zabiegi pielęgnacyjne na włosy, aż w końcu – jak je strzyc i stylizować.
Z kolei zajęcia z psychologii i komunikacji interpersonalnej sprawią, że nawiązywanie kontaktów z klientami nie będzie stanowiło żadnego problemu. Warto podkreślić, iż edukacja odbywa się w systemie zaocznym. Tym samym można ją swobodnie połączyć z codzienną pracą – to istotne szczególnie dla tych, którzy już pracują i chcieliby się przebranżowić.

  • Cechy dobrego fryzjera
  • Nie każdy sprawdzi się w zawodzie fryzjera. Osoba wykonująca tę profesję powinna posiadać konkretne cechy i predyspozycje. Co charakteryzuje idealnego fryzjera?
  • Potrafi rozmawiać z klientem

Profesjonalny fryzjer, zawsze przed rozpoczęciem świadczenia usługi, dopytuje klienta o jego oczekiwania i wspólnie z nim ustala, jakie prace będą wykonywane. W trakcie strzyżenia czy przeprowadzania zabiegu, na bieżąco informuje, co aktualnie robi. To pozwoli klientowi poczuć się bezpiecznie i uniknąć późniejszych nieporozumień.

  • Dba o bezpieczeństwo swoje i innych

Przed rozpoczęciem pracy, fryzjer zawsze zakłada klientowi ochronną pelerynę i dezynfekuje narzędzia, których będzie używał.

  • Ma odpowiednie podejście

Każdy klient wymaga indywidualnego podejścia. Fryzjer powinien potrafić ocenić kondycję włosów i dobrać do niej odpowiedni zabieg. Musi również umieć dopasować rodzaj cięcia do rysów twarzy, a także koloru farby do odcienia skóry i włosów. Beznamiętne podążanie za trendami i proponowanie wszystkim klientom takich samych rozwiązań jest niedopuszczalne.

  • Rozwija swoje umiejętności

Nauka fryzjerstwa nie może zakończyć się na ukończeniu szkoły. Dobry fryzjer na bieżąco śledzi wszelkie nowinki z branży fryzjerskiej. Ciągle się też dokształca, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach
i szkoleniach. Tylko wtedy będzie mógł wykonywać swoją profesję zgodnie z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów.

Dzisiejsi fryzjerzy nie są typowymi rzemieślnikami. Oprócz posiadania odpowiednich umiejętności, wymaga się od nich zarówno pasji, jak i bogatej wiedzy na temat najnowszych trendów. Warto wybrać taką ścieżkę kształcenia, która pozwoli dopasować się do wymagań nowoczesnego konsumenta.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator z Philipsa ;) Ahh te czasy, to byl chyba satinelle...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...