Czym jest skwalan i jakie ma właściwości na skórę? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Czym jest skwalan i jakie ma właściwości na skórę?

12 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Wszechstronna substancja, która zastąpi Ci wiele różnych kosmetyków. W krótkim czasie poprawi stan twojej skóry twarzy i ciała oraz włosów. Sprawdzi się dla wszystkich typów cery, a na dodatek jest produktem w pełni naturalnym i hipoalergicznym. Brzmi niewiarygodnie? Przeczytaj o skwalanie i poznaj jego fantastyczne właściwości.

skwalan

Co to jest skwalan i z czego się go produkuje?

Skwalan to związek chemiczny będący składnikiem ludzkiego sebum. Jest substancją naturalnie występującą w skórze. Przemysł kosmetyczny oferuje jego roślinny ekwiwalent – bezzapachowy, przezroczysty płyn wytwarzany z trzciny cukrowej lub oliwek. Skwalan ma postać olejowej cieczy, jest więc zaliczany do olejów suchych, tzn. takich, które szybko wchłaniają się w skórę i nie pozostawiają tłustego filmu. Posiada liczne właściwości pielęgnujące i dobroczynnie wpływa na każdy rodzaj cery.

Skwalan – nawilżenie skóry suchej i dojrzałej oraz jego właściwości anti-aging

Największym atutem skwalanu są jego silne właściwości nawilżające i przeciwstarzeniowe, dlatego idealnie spełnia potrzeby cery suchej, odwodnionej i dojrzałej. Wzmacnia barierę lipidową skóry i zapobiega utracie wody. Już po kilku tygodniach stosowania odczujesz różnicę – skóra stanie się wyraźnie gładsza i miękka oraz nabierze blasku. Skwalan zapobiega powstawaniu zmarszczek, dlatego doskonale sprawdzi się jako preparat anti-aging. Zwłaszcza osoby po 25 roku życia powinny włączyć go do swojej codziennej pielęgnacji, ponieważ właśnie w trzeciej dekadzie życia skóra zaczyna szybciej się starzeć, a naturalny poziom skwalanu w sebum maleć. Przeczytaj więcej o 10 powodach dlaczego warto stosować skwalan po 25 roku życia.

Skwalan – ukojenie dla skóry wrażliwej

Reakcje alergiczne, podrażnienia, mikrouszkodzenia, poparzenia słoneczne – z tymi wszystkimi problemami muszą borykać się posiadaczki skóry wrażliwej. Skwalan poradzi sobie z nimi wszystkimi: koi, wprowadza skórę w stan równowagi i przyspiesza gojenie. Jest substancją hipoalergiczną i bezpieczną nawet dla osób o skrajnie wrażliwej cerze.

Skwalan –  lekkie nawilżenie dla cery tłustej bez obciążania

Cera tłusta również wymaga nawilżania. Nie można nakładać jednak na nią zapychających pory ciężkich preparatów. Skwalan jest lekki i nie obciąża tłustej, problematycznej skóry. Ma bardzo niski stopień komedogenności, nie przyczynia się więc do powstawania zaskórników i wyprysków. Jego specyfika stanowi duet idealny dla skóry trądzikowej – odpowiednie nawilżenie bez ryzyka zapychania. Warto dodać, że skwalan posiada również właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne, co jest jego kolejną mocną stroną w walce z niedoskonałościami skóry.

Jak stosować skwalan, czyli sposoby na wykorzystanie jego cudownych właściwości

Skwalan jest substancją całkowicie bezpieczną nawet podczas stosowania jej w stężeniu 100%. Możesz nakładać go więc bezpośrednio na skórę i traktować jako jednoskładnikowe serum, zamiennik kremu do twarzy lub pod oczy, bazę olejową pod makijaż, emolient do kąpieli lub olej do smarowania ciała po prysznicu. Skwalan doskonale łączy się z innymi składnikami aktywnymi, efektywnie transportując je w głąb skóry, dlatego warto włączyć go do składu domowych kosmetyków, takich jak kremy, balsamy, maseczki, kilkuskładnikowe serum olejowe, płyny do demakijażu, szampony czy odżywki do włosów. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z naturalnymi surowcami kosmetycznymi, mogą dodać skwalan do swoich ulubionych, gotowych kosmetyków i w ten sposób wzbogacić ich właściwości. Pamiętaj, żeby zawsze kupować produkty od sprawdzonego dostawcyEcospa gwarantuje skwalan najwyższej jakości ze sprawdzonych, czystych, ekologicznych upraw. Możesz zdecydować się na wersję z trzciny cukrowej lub oliwek – obie dostępne w wygodnych szklanych butelkach o różnych pojemnościach do wyboru. Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o skwalanie? Przeczytaj o właściwościach i zastosowaniu skwalanu w kosmetyce.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz