Czym jest masaż Kobido i jakie daje efekty?

21 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Masaż Kobido to zaawansowana technika wywodząca się z tradycji japońskiej. Zabieg stymuluje skórę i pozwala uzyskać efekt liftingu. Na czym dokładnie polega ta wyjątkowa metoda?

MASAŻ KOBIDO

Co to jest masaż Kobido?

Masaż Kobido to nieinwazyjna metoda pobudzania skóry i mięśni twarzy oraz karku, która stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej.

Doświadczony fizjoterapeuta sprawnie przeprowadzi cały rytuał poprzez zastosowanie złożonych i bardzo intensywnych ruchów. Podstawą masażu Kobido jest uciskanie i pocieranie tkanek z odpowiednią siłą. Ta technika wymaga ogromnej wprawy i skupienia. Jej celem jest oddziaływanie na głębokie warstwy skóry i mięśni, aby zwiększyć przepływ energii i zredukować napięcie w tkankach.

Jak wygląda masaż Kobido?

Liftingujący masaż twarzy Kobido jest wykonywany u osób, które chcą poprawić kondycję swojego naskórka, a także pragną się odprężyć i zrelaksować. Dlatego w trakcie zabiegu ważna jest nie tylko technika masażu, ale również atmosfera. Pacjent powinien czuć się swobodnie i komfortowo. Dlatego zabieg często przeprowadza się przy relaksującej muzyce.

Aby uzyskać zadowalające efekty, fizjoterapeuta musi się wykazać dużą sprawnością. Podczas tego masażu ruchy dłoni i samych palców muszą być bardzo intensywne i precyzyjne. Masaż Kobido zaczyna się od powolnego naciskania tkanek. Rytmiczne ruchy mają za zadanie odprężyć pacjenta i przygotować go do dalszych etapów zabiegu. Następnie ruchy stają się coraz szybsze, aby pobudzić procesy regeneracyjne i rozluźnić mięśnie twarzy oraz karku.

Jeśli myślisz o skorzystaniu z tego zabiegu, nie musisz się obawiać – masaż Kobido nie jest bolesny. W jego trakcie możesz mieć wrażenie, że ruchy dłoni fizjoterapeuty są wyjątkowo intensywne. Jednak dobrze przeprowadzony zabieg nie wywołuje dyskomfortu, a jedynie uczucie odświeżenia i przyjemne odprężenie.

Jak efekty daje masaż Kobido?

Masaż Kobido to świetny sposób na odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Masaż ten uaktywnia nerwy znajdujące się na twarzy, co prowadzi do efektu liftingu. Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zabiegu? Fizjoterapeuci z FizjoPunkt Opole wskazują, że prawidłowo przeprowadzony masaż Kobido może przyczynić się do:

  • poprawienia ogólnego wyglądu twarzy,
  • podniesienia opadających policzków,
  • spłycenia zmarszczek,
  • zmniejszenia napięcia skóry twarzy,
  • zmniejszenia stresu,
  • korekty opadających powiek,
  • zmniejszenia opuchlizny i obrzęków,
  • spłycenia bruzd w okolicy ust i nosa.

Efekty będą widoczne już po pierwszym masażu, jednak zwykle nie utrzymują się zbyt długo. Jeśli chcesz cieszyć się piękną i odmłodzoną cerą, to warto się zdecydować na całą serię zabiegów. W zależności od Twoich potrzeb i uwarunkowań fizjoterapeuta zaproponuje Ci określoną liczbę wizyt. Po takiej kuracji efekt zostanie skutecznie utrwalony. Masaż Kobido warto powtarzać raz na jakiś czas, aby podtrzymać doskonały rezultat i zapewnić sobie odpowiednią dawkę odprężenia.

Kiedy można wykonać masaż Kobido?

Masaż Kobito jest bardzo bezpieczny i można go wykonać o każdej porze roku. Co prawda istnieją sytuacje, w których nie powinno się wykonywać masażu Kobido, ale nie ma ich wiele. Do głównych przeciwwskazań zalicza się na przykład niedawno przebytą ekstrakcję zęba. Na kurację nie powinny się również decydować osoby, które w ostatnich tygodniach poddały się mezoterapii lub zabiegom laserowym.

Liftingujący masaż twarzy Kobido znajdziesz w ofercie FizjoPunkt. Ten gabinet fizjoterapii to świetne rozwiązanie dla osób aktywnych i zapracowanych. Pracujący w nim specjaliści mają duże doświadczenie w stosowaniu tej techniki, a sam zabieg mogą wykonać także w Twoim domu – miejscu, w którym czujesz się komfortowo. Zarezerwuj termin wizyty i odkryj moc masażu Kobido!

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz