Czym jest księga weselna i kiedy warto po nią sięgnąć?

30 czerwca 2017, dodał: EKSPERTKA

 

Istnieje wiele oryginalnych sposobów na upamiętnienie tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest wesele. Najpopularniejsze z nich to albumy z fotografiami z uroczystości ślubnej i z przyjęcia weselnego, księgi gości na wesele, a także nagrania wideo w formie ślubnych teledysków.

Jedną z nowych, ale cieszących się coraz większą popularnością pamiątek weselnych są księgi gości. Na kratach takich ksiąg, zaproszone na przyjęcie osoby zostawiają krótki wpis w formie życzeń, zabawnego wierszyka czy niewielkiej grafiki – jeśli akurat ktoś posiada zdolności w tym kierunku. Co warte podkreślenia, skorzystanie z jednej z form upamiętnienia wesela nie przekreśla możliwości skorzystania również z innych rodzajów pamiątek weselnych. Tego typu elementy mogą występować niezależnie od siebie. Ostatecznie po wielu latach od daty ślubu przyjemnie będzie sięgnąć i do albumu z fotografiami, i do księgi gości weselnych z życzeniami dla Młodej Pary czy do ślubnego teledysku w formie krótszego lub dłuższego materiału wideo ze ślubu i z wesela.

Rodzaje ksiąg gości weselnych

Stylowe, pięknie wykończone księgi gości na wesele znajdziemy praktycznie w każdym sklepie z akcesoriami ślubnymi. Dziś tego typu księgi cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych par, w związku z czym różnorodność tego typu asortymentu jest również coraz większa. Możesz zatem wybierać wśród wielu egzemplarzy różniących się od siebie nie tylko formatem czy sposobem wykończenia, ale także kształtem czy formą. Największy wybór tego typu pamiątek znajdziesz w Internecie. Zresztą w sieci znajdziesz nie tylko gotowe, przeznaczone do sprzedaży stylowe księgi gości weselnych, ale także wiele ciekawych inspiracji, dzięki którym taką księgę możesz przygotować we własnym zakresie.

Jeśli zdecydujesz się na użycie księgi weselnej na swoim ślubie, warto o tym wcześniej uprzedzić zaproszonych na uroczystość gości. Dzięki temu każdy będzie miał czas na przygotowanie unikalnego, być może zabawnego wpisu. Stawianie gości pod ścianą i niespodziewane narzucenie im konieczności wykonania okolicznościowego wpisu może być potraktowane przez wiele osób jako zachowanie co najmniej mało elegancki, a przecież nie chodzi Ci o to, by popsuć im humor. Ostatecznie wesele ma być wspaniałym przeżyciem dla wszystkich, również dla gości, których zaprosisz na przyjęcie.

Kiedy warto sięgnąć po księgę gości weselnych?

 

Książkowa forma księgi gości na wesele może być ciekawym uzupełnieniem dla albumu fotograficznego albo jego alternatywą. W tym drugim przypadku, w księdze obok wpisów można umieścić fotografie osób, które były obecne na weselu i w ten sposób zwiększyć atrakcyjność takiej pamiątki.

Po księgę gości weselnych warto sięgać zwłaszcza wtedy, gdy na wesele zaproszonych będzie naprawdę dużo osób i ich spamiętanie może sprawić Ci pewien problem. W takich okolicznościach księga gości będzie doskonałym dokumentem potwierdzającym obecność konkretnych osób na weselu, co może być pomocne przy organizacji innych imprez okolicznościowych w przyszłości. Oczywiście z księgi weselnej możesz skorzystać również wtedy, gdy urządzasz małe przyjęcie weselne. Ostatecznie nic nie stoi na przeszkodzie byś mogła cieszyć się taką pamiątka również wtedy, gdy w Twoim ślubie uczestniczyły tylko najbliższe osoby.

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Sandały Japanese Beige
Hit tego lata - wymieniaj wstążki i ciesz się co dzień innym kolorem!
Cena:
79,90
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Balsam do ciała z olejem z opuncji figowej
Olej arganowy za 1 grosz - PROMOCJA
Cena:
29,91 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
szukam mebli do sypialni
Hej! Szukam mebli do sypialni- przeglądam z mężem oferty sklepów meblowych, ale nie wiemy, na który się zdecydować. Zalezy nam oczywiście na jakości, ale tez w miarę rozsądnych cenach. Może wy coś polecicie? Będę wdzięczna za pomoc!
Biżuteria ślubna
Te kolczyki są kwintesencją elegancji :)
Czy warto kupić szczoteczkę soniczn…
A macie jakieś domowe sposoby na leczenie aft lub pleśniawek? Ogólnie dostępne maści w aptekach raczej w moim przypadku nie działają tak jak powinny a tu przeczytałam , że czasem trzeba przeprowadzić nawet 14 dniową kurację przeciwgrzybiczną. Możecie poradzić jak sobie z tym radzicie?
facebook