Czym jest księga weselna i kiedy warto po nią sięgnąć?

30 czerwca 2017, dodał: EKSPERTKA
Artykuł sponsorowany

 

Istnieje wiele oryginalnych sposobów na upamiętnienie tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest wesele. Najpopularniejsze z nich to albumy z fotografiami z uroczystości ślubnej i z przyjęcia weselnego, księgi gości na wesele, a także nagrania wideo w formie ślubnych teledysków.

Jedną z nowych, ale cieszących się coraz większą popularnością pamiątek weselnych są księgi gości. Na kratach takich ksiąg, zaproszone na przyjęcie osoby zostawiają krótki wpis w formie życzeń, zabawnego wierszyka czy niewielkiej grafiki – jeśli akurat ktoś posiada zdolności w tym kierunku. Co warte podkreślenia, skorzystanie z jednej z form upamiętnienia wesela nie przekreśla możliwości skorzystania również z innych rodzajów pamiątek weselnych. Tego typu elementy mogą występować niezależnie od siebie. Ostatecznie po wielu latach od daty ślubu przyjemnie będzie sięgnąć i do albumu z fotografiami, i do księgi gości weselnych z życzeniami dla Młodej Pary czy do ślubnego teledysku w formie krótszego lub dłuższego materiału wideo ze ślubu i z wesela.

Rodzaje ksiąg gości weselnych

Stylowe, pięknie wykończone księgi gości na wesele znajdziemy praktycznie w każdym sklepie z akcesoriami ślubnymi. Dziś tego typu księgi cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych par, w związku z czym różnorodność tego typu asortymentu jest również coraz większa. Możesz zatem wybierać wśród wielu egzemplarzy różniących się od siebie nie tylko formatem czy sposobem wykończenia, ale także kształtem czy formą. Największy wybór tego typu pamiątek znajdziesz w Internecie. Zresztą w sieci znajdziesz nie tylko gotowe, przeznaczone do sprzedaży stylowe księgi gości weselnych, ale także wiele ciekawych inspiracji, dzięki którym taką księgę możesz przygotować we własnym zakresie.

Jeśli zdecydujesz się na użycie księgi weselnej na swoim ślubie, warto o tym wcześniej uprzedzić zaproszonych na uroczystość gości. Dzięki temu każdy będzie miał czas na przygotowanie unikalnego, być może zabawnego wpisu. Stawianie gości pod ścianą i niespodziewane narzucenie im konieczności wykonania okolicznościowego wpisu może być potraktowane przez wiele osób jako zachowanie co najmniej mało elegancki, a przecież nie chodzi Ci o to, by popsuć im humor. Ostatecznie wesele ma być wspaniałym przeżyciem dla wszystkich, również dla gości, których zaprosisz na przyjęcie.

Kiedy warto sięgnąć po księgę gości weselnych?

 

Książkowa forma księgi gości na wesele może być ciekawym uzupełnieniem dla albumu fotograficznego albo jego alternatywą. W tym drugim przypadku, w księdze obok wpisów można umieścić fotografie osób, które były obecne na weselu i w ten sposób zwiększyć atrakcyjność takiej pamiątki.

Po księgę gości weselnych warto sięgać zwłaszcza wtedy, gdy na wesele zaproszonych będzie naprawdę dużo osób i ich spamiętanie może sprawić Ci pewien problem. W takich okolicznościach księga gości będzie doskonałym dokumentem potwierdzającym obecność konkretnych osób na weselu, co może być pomocne przy organizacji innych imprez okolicznościowych w przyszłości. Oczywiście z księgi weselnej możesz skorzystać również wtedy, gdy urządzasz małe przyjęcie weselne. Ostatecznie nic nie stoi na przeszkodzie byś mogła cieszyć się taką pamiątka również wtedy, gdy w Twoim ślubie uczestniczyły tylko najbliższe osoby.

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
STOP
Prezenty
zajrzyj do Home and You Tam jest dość duży wybór artykułów do domu
Babskie auto
takim miejskim autkiem jest nissan micra. Małe wszędzie się zmieści
Czy warto wyjeżdżać za granicę - na…
nadal można dość dobrze zarobić wyjeżdżając do pracy zagranicę. Ostatnio moja znajoma zrezygnowała z pracy i zatrudniła się jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Ona akurat wybrała pracę za pośrednictwem tej firmy https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/ ale wiem, że wiele dziewczyn jedzie w ciemno i dopiero na miejscu szuka pracy. Wydaje mi się, że pomysł ze znalezieniem pracy już w Polsce jest lepszy bo ciężko mi uwierzyć że w kilka dni można znaleźć dobrze płatną pracę. Z tego co opowiadała to praca opiekunki nie jest tak zła. Ma z góry określone obowiązki, które musi w ciągu dnia wypełnić. Podejrzewam, że wszystko jest do ustalenia. Na pewno jeśli decydujemy się na pracę zagranicą musimy bardzo dobrze znać język kraju do którego się wybieramy albo chociaż perfekcyjnie język angielski.
Ogólnie o zdrowiu
Zgadzam się z odpowiedziami kolegów powyżej.
facebook