URODA I ZDROWIE

Czym jest kombajn kosmetyczny?

25 sierpnia 2020, dodał: Redakcja

Kombajny kosmetyczne są wysokiej klasy urządzeniami wielofunkcyjnymi. W przypadku takiego urządzenia zakup jednego takiego produktu daje możliwość wykonywaniu wielu zabiegów. Ilość funkcji, jakie posiada taki kombajn zależna jest od modelu urządzenia- niektóre dają możliwość wykonywania kilku zabiegów, natomiast kombajny dedykowane zakładom kosmetycznym oraz zakładom medycyny estetycznej to niejednokrotnie urządzenia 12 w 1, 16 w 1 lub nawet 18 w 1. Jakie zabiegi można świadczyć posiadając na wyposażeniu taki kombajn, czy jego obsługa jest ciężka i jakie korzyści niesie to dla klientek? 

Kombajn kosmetyczny pozwala zastąpić wiele pojedynczych urządzeń

Kupując na wyposażenie jedno urządzenie można tak naprawdę od razu oferować cały szereg zabiegów upiększających. Tym samym pozwala to na oszczędność przestrzeni, ale też kombajny dają możliwość pracy z konkretnymi modułami, co jest wygodniejsze, szybsze i efektywniejsze.

Tym samym, przekłada się to na jakość świadczonych usług. Mając na wyposażeniu kombajn kosmetyczny, który daje możliwość świadczenia tak wielu zabiegów, można znacznie lepiej dopasowywać konkretny zabieg do problemów skórnych lub też oczekiwań klientek. Po przeprowadzeniu wstępnej ankiety szybko można dobrać rodzaj zabiegu do posiadanego problemu.

Urządzenie prezentuje się bardzo profesjonalnie i podnosi rangę zakładu do klasy premium. Kombajny posiadają zazwyczaj specjalne panele elektroniczne, które ułatwiają ich obsługę. Kombajn najbardziej poręcznie jest umieścić w bezpośrednim sąsiedztwie fotela kosmetycznego tak, aby wykonując zabiegi zapewnić sobie komfort i łatwy dostęp do poszczególnych narzędzi oraz dysz.

Kombajny kosmetyczne są wysokiej klasy urządzeniami, które są solidnie i profesjonalnie wykonywane, a co za tym idzie mogą wiele lat funkcjonować w sposób bezawaryjny. Tak naprawdę, trudno o bardziej profesjonalne wyposażenie. 

Jakie zabiegi można wykonywać z wykorzystaniem kombajnu kosmetycznego?

Jest to oczywiście zależne od poszczególnych modeli, w praktyce jednak okazuje się, że może być tych funkcji naprawdę sporo. Urządzenia te mogą być wyposażone w analizer skóry, który pomaga w diagnostyce jej stanu.

Kombajn kosmetyczny może też dawać możliwość przeprowadzenia zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych, ultradźwięków, daje możliwość przeprowadzania peelingu kawitacyjnego, mezoterapii bezigłowej, mikrodermabrazji diamentowej, liposukcji ultradźwiękowej, dermomasażu, lipolasera DUO czy też infuzji tlenowej określanej mianem oxybrazji. Podstawą działania kombajny kosmetycznego są odpowiednie głowice, które muszą być wykonane z tworzyw najwyższej jakości. 

Czy obsługa takiego urządzenia jest prosta?

Wielość funkcji, możliwość przełączania i konfigurowania modułów brzmi w sposób dość skomplikowany. Dlatego też wielu renomowanych producentów kombajnów kosmetycznych dołącza do tych urządzeń obszerne materiały edukacyjne wraz z instrukcjami obsługi.

Dodatkiem są również materiały reklamowe, które przedstawiane klientkom salonu kosmetycznego mają na celu zachęcenie ich do skorzystania z zabiegów wykonywanych tak profesjonalnym sprzętem. Prowadzone są także szkolenia z obsługi kombajnu, gdzie po ukończeniu takiego kursu można uzyskać także specjalny certyfikat potwierdzający posiadane kwalifikacje do pracy na takim właśnie urządzeniu.

Nie trzeba się więc bać jego obsługi doświadczeni szkoleniowcy w sposób szybki i przystępny opisują wszystkie możliwości urządzenia przy okazji udzielając praktycznych wskazówek związanych z regularnym jego użytkowaniem. Istnieje także możliwość skorzystania z opieki poszkoleniowej, kiedy to już regularnie zaczyna się wykorzystywać kombajn kosmetyczny w codziennej praktyce pracy z klientkami. 

kombajn kosmetyczny2

Co na pewno umożliwi taki kombajn?

Wszelkie aspekty techniczne związane z takim urządzeniem są jedynie środkiem do osiągnięcia celu. A cele mogą być różne w przypadku różnych klientek. Kombajn kosmetyczny umożliwi więc dogłębne oczyszczenie skóry, złuszczenie naskórka i pozbycie się sebum, a także odpowiednie przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów.

Kolejnym celem może być spowolnienie pojawiania się oznak starzenia się skóry- jej odżywienie, nawilżenie i regeneracja. Zabiegi mogą być też związane z aplikacją konkretnych substancji aktywnych do głębokich warstw skóry: mieszanek witaminowych, kwasu hialuronowego oraz innych substancji. Klientki bardzo cenią sobie także tę grupę zabiegów, która związana jest z wyszczupleniem i modelowaniem ciała.

Takie zabiegi pozwalają na redukcję złogów tłuszczowych, ujędrnienie skóry, pozbycie się nieestetycznie wyglądającej skórki pomarańczowej czy też redukcję tkanki tłuszczowej w konkretnych, określonych partiach ciała. 

 Źródło: https://medikapoland.pl/pl

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...
Program do rozliczenia PITu
Ja rozliczam się tylko na stronie rządowej, a nie na komercyjnych...