Czy zawsze warto wydawać majątek na markowe perfumy? Sprawdź, czy zamienniki perfum to coś dla Ciebie

5 sierpnia 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Zakup markowych perfum to spory wydatek. Trzeba na nie przeznaczyć od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych! Za tę samą kwotę można kupić niezliczoną liczbę flakonów z zamiennikami perfum. Czy to dobre rozwiązanie? Czym są zmienniki perfum i kiedy warto je wybrać?

 

 

Zamienniki perfum to sposób na to, żeby zawsze pachnieć intrygującym i ciekawym zapachem i nie wydać na to majątku. Jak to możliwe? Zamienniki perfum inspirowane są znanymi, markowymi zapachami. Powstają po analizie kompozycji oryginału i zawierają takie same lub bardzo zbliżone nuty. Nawet jeśli różnica między oryginałem i zamiennikiem jest wyczuwalna, nie ma wątpliwości, jaka kompozycja zapachowa była inspiracją i nadal mamy do czynienia z bardzo ciekawym zapachem. Co więcej – zdarza się, że klienci oceniają zapach zamiennika perfum jako ciekawszy od zapachu oryginału!

Dlaczego zamienniki perfum są dużo tańsze od oryginałów?

W branży kosmetycznej i modowej cena produktu w niewielkim tylko stopniu odzwierciedla realne koszty produkcji. Cena markowych perfum nie zależy więc wprost od tego, ile kosztują użyte składniki i proces produkcji. Za co więc płacimy? Na przykład za bogato zdobione opakowanie i zwracający uwagę flakon – projektanci prześcigają się dziś w kreowaniu opakowań, które będą przyciągały wzrok klientów. Bardzo duże są też koszty marketingu. Znane marki zatrudniają do reklam gwiazdy i celebrytów, inwestują w spoty reklamowe kręcone przez znanych producentów, wykupują powierzchnie reklamową premium. Te nakłady muszą się oczywiście zwrócić, dlatego ukryte są w cenie perfum. Nie bez znaczenia jest też dystrybucja – markowe perfumy sprzedawane są w eleganckich drogeriach i butikach.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku zamienników perfum. Nakłady na marketing są znikome, a sprzedaż najczęściej prowadzona jest przez Internet. Perfumy pakowane są w proste flakony i kartoniki. Płacimy więc za same perfumy, nie za ich otoczkę.

Czy zamienniki perfum są równie dobre, jak oryginalne zapachy?

Na temat zamienników perfum krąży wiele mitów. Jeden z nich dotyczy niskiej trwałości tych zapachów. Warto jednak wiedzieć, że tworzone współcześnie zamienniki perfum produkowane są ze składników wysokiej jakości, producenci dbają też o to, by używać odpowiedniej ilości utrwalacza, to jest składnika, który odpowiada za czas utrzymywanie się zapachu na skórze. Także jakość samych składników używanych w produkcji nie ustępuje tym stosowanym przez znane firmy. Nie oznacza to oczywiście, że zawsze używane są identyczne składniki. Nie ma jednak wątpliwości, że producenci przestrzegają surowych norm – zamienniki perfum produkowane są w odpowiednich warunkach, z bezpiecznych i przebadanych składników. Dlatego nie tylko pięknie pachną, ale też nie ma ryzyka alergii, czego obawia się część klientów.

Sporo tych mitów bierze się z mylenia zamienników perfum z podróbkami, Tymczasem podróbki to tworzone nielegalnie i rozprowadzane przez grupy przestępcze produkty, które mają udać oryginał – mają niemal identyczne flakony i opakowania, natomiast nitki e kontroluje tego, co znajduje się w środku, mogą to być składniki niebezpieczne dla zdrowia. Zamienniki perfum powstają legalnie, są produktami wysokiej jakości i pozwalają cieszyć się pięknymi zapachami za ułamek cny oryginalnych kompozycji.

Kiedy warto postawić na zamienniki perfum?

  • Gdy uwielbiasz testować nowe zapachy, a masz ograniczony budżet,
  • Gdy chcesz sprawdzić, jak czujesz się z daną kompozycją zapachową, zanim zdecydujesz się na zakup drogiego oryginału,
  • Gdy nie chcesz płacić za „otoczkę” marki: marketing, znaną twarz w reklamach czy finezyjny flakon,
  • Gdy szybko nudzisz się nowym zapachem – lepiej wydać mniej niż zapłacić majątek za markowe perfumy, których po miesiącu nie będziesz już używać,
  • Gdy szukasz perfum na specjalną okazję i nie wiesz, czy będziesz ich później używać,
  • Gdy szukasz pomysłu na oryginalny i niedrogi prezent dla nastolatki.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Przebarwienia
Mam parę większych piegów po lecie i kupiłam na to krem wybielający, ciekawe...
Czyraki
Warto często peelingować skórę, żeby nic się pod nią nie zbierało...
Problemy z wypróżnianiem
Ruch jest b. ważny, wtedy poprawia się praca jelit!
Prezenty
Ale są seryjne i sztampowe, lepiej kupić coś z rękodzieła, niepowtarzalnego...