Nakładki na zęby a tradycyjny aparat ortodontyczny

5 sierpnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Piękny biały uśmiech może być naszą największą zaletą i znakiem rozpoznawczym. Ale zdarza się też tak, że jest naszym kompleksem, z którym nie potrafimy sobie poradzić. W takich przypadkach nie powinniśmy jednak załamywać rąk, ale szukać właściwych rozwiązań, mogących pomóc nam poprawić swój wygląd i jeszcze lepiej zadbać o zdrowie.

Musimy pamiętać, że zdrowe zęby i lśniący uśmiech to nie tylko kwestia estetyczna, ale też zdrowotna. Ściśnięte czy mocno wykrzywiające się zęby mogą powodować nie tylko ból lub dyskomfort, ale także rozmaite problemy dentystyczne i ortodontyczne. Zatem najwyższy czas przejść do działania! 

Aparat na zęby — nakładkowy czy stały? 

Pierwszym dylematem będzie z pewnością wybór odpowiedniego aparatu oraz metody leczenia. Najbardziej popularne są dwie opcje: 

  • stały druciany aparat, który wymaga regularnych kontroli i „podkręcania” u ortodonty,
  • tymczasowy aparat w postaci zestawu niewidocznych nakładek na zęby — więcej informacji znajdziesz na stronie https://hellosmile.pl/o-nakladkach.  

Leczenie za pomocą stałego aparatu może być uciążliwe nie tylko ze względu na konieczność kontrolowania całego procesu przez specjalistę, ale również w czasie jedzenia czy codziennego mycia zębów. Musimy bowiem bardzo uważać, aby nie uszkodzić całego mechanizmu. Zalecana jest zmiana diety i rezygnacja, chociażby z twardych produktów, jak jabłka, marchewki, orzechy czy chleb ze skórką. Trudniej też dokładnie wyczyścić szczoteczką wszystkie przestrzenie międzyzębowe, gdzie mogą osadzać się resztki jedzenia i osad z napojów. 

Co więcej, nie wszystkie problemy z zębami wymagają zakładania stałego aparatu. W wielu przypadkach w zupełności wystarczą nowoczesne nakładki do prostowania zębów. Drugim sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu i idealnie równych zębów są właśnie przezroczyste nakładki na zęby

Zalety nakładek ortodontycznych 

Drugim sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu i idealnie równych zębów są właśnie przezroczyste nakładki na zęby. Są one znacznie wygodniejsze i mniej uciążliwe. Jeśli jeszcze nigdy nie słyszałeś o tym rozwiązaniu, czas to zmienić. Oto dlaczego warto wybrać nakładki. 

  • Leczenie jest mniej problematyczne i przez większość czasu odbywa się w domu.
  • Jest ono również wygodne i bezpieczne dla kobiet w ciąży.
  • W każdej chwili nakładki możemy zdjąć, dzięki czemu nie jest konieczna zmiana diety, a codzienne mycie zębów nie sprawia problemów. 
  • Aparat nakładkowy jest estetyczny i praktycznie niewidoczny. 
  • Zaraz po zakwalifikowaniu do leczenia otrzymujemy jego plan i pakiet niezbędnych produktów, więc nie musimy się obawiać, że pojawią się jakiekolwiek opóźnienia. 
  • Proces prostowania zębów za pomocą nakładek zwykle trwa krócej niż w przypadku stałych aparatów. 

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie, które można spełnić już dziś. Nie trzeba go już odkładać na przyszłość. Wystarczy tylko podjąć tę decyzję i zrobić pierwszy krok, a nim się obejrzymy, zapomnimy, że kiedykolwiek był on naszym kompleksem.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...