Czy skóra zimą musi być sucha?

12 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy skóra zimą musi być sucha? Jak dbać o skórę zimą? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

sucha skóra

 

 

  1. Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja skóry zimą?
  2. Dlaczego zimą ważne jest intensywne nawilżanie?

O skórę należy dbać przez cały rok. Latem stawia się głównie na kosmetyki, które mają chronić nasz naskórek przed promieniowaniem UV. Zimą natomiast przed odwodnieniem i wysuszeniem. Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja skóry zimą? Na jakie kosmetyki warto postawić, gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać i pojawiają się pierwsze przymrozki czy nawet mrozy? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.

Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja skóry zimą?

Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja skóry zimą? Najważniejsze jest łagodne oczyszczanie. Zimą szczególnie należy zmienić sposób oczyszczania cery, odstawiając silne odtłuszczanie naskórka, bez względu na to, jaki masz typ cery. Jeśli chodzi o łagodne oczyszczanie, warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji demakijaż dwuetapowy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostaną skutecznie i przede wszystkim łagodnie usunięte.

Podczas zimy warto zadbać także o odbudowę hydrolipidowego płaszcza. Dlaczego? Ponieważ to on ma duży wpływ na to, jak wygląda nasza cera. Dodatkowo utrzymuje na powierzchni naskórka odpowiedni poziom pH, ogranicza utratę wilgoci i gwarantuje ochronę przed różnego rodzaju zewnętrznymi czynnikami. Zimą skóra z reguły jest bardziej sucha i podrażniona – i nie mamy tutaj na myśli, tylko i wyłącznie twarzy. Jak zadbać o inne części naszego ciała? Najlepszym rozwiązaniem będą balsamy do ciała i emolienty do ciała, które znajdziesz na stronie Magnuspharm w atrakcyjnych cenach. W jesienno-zimowej pielęgnacji skóry doskonale sprawdzą się szczególnie oleje roślinne, które nie tylko dbają o odpowiednie nawilżenie naskórka, ale i wspierają procesy jego regeneracji czy łagodzą podrażnienia. Polecamy zwrócić uwagę na takie balsamy do ciała, które mają w składzie masło shea, masło mango, olej z pestek winogron, olej z awokado, masło kakaowe czy kokosowe.

Jeśli natomiast chodzi o odbudowę płaszcza hydrolipidowego, warto wprowadzić do pielęgnacji kosmetyki z naturalnym składem oraz substancjami, których zadaniem jest budowanie tego rodzaju warstwy ochronnej – na przykład z kwasami tłuszczowymi czy skwalanem.

Zimą warto postawić także na delikatne złuszczanie oraz odpowiednią ochronę. W przypadku kosmetyków złuszczających dobrą opcją będą preparaty z kwasami wielkocząsteczkowymi lub enzymami. Jeśli natomiast chodzi o ochronę, polecamy w dalszym ciągu kremów z filtrem.

Dlaczego zimą ważne jest intensywne nawilżanie?

Skórę trzeba odpowiednio nawilżać przez cały rok. Jednakże to zimą najczęściej dochodzi do takich sytuacji jak odwodnienie czy przesuszenie naskórka. Dlatego zimą warto postawić na dermokosmetyki mające w składzie odpowiednie składniki, które nie tylko wiążą wodę w naszej skórze, ale i zapobiegają odparowaniu.

Oczywiście zawsze kosmetyki nawilżające należy dobierać do typu naszej cery. Jeśli masz cerę tłustą i mieszaną, polecamy decydować się na kremy wyróżniające się lekką konsystencją – wbrew powszechnej opinii, że takowych rozwiązań nie powinno stosować się zimową porą. Warto jednak pamiętać, aby nie aplikować kremu o lekkiej konsystencji tuż przed wyjściem na zewnątrz, szczególnie wtedy, gdy temperatura na dworze jest niższa niż 0 stopni Celsjusza. Pielęgnacja twarzy zimą wcale nie musi być skomplikowana, o ile wybierze się odpowiedni krem ochronny. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki ułatwią ci zakupy i sprawią, że bez problemu znajdziesz konkretny krem. Wybierz kosmetyk bogaty w kwasy tłuszczowe, a pozbędziesz się problemów charakterystycznych dla skóry suchej. Tego typu kremy ochronne tworzą specjalny płaszcz ochronny, który jest bardzo skuteczny.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz