URODA I ZDROWIE

Czy pierścionek zaręczynowy może uczulać? Porady i wskazówki

16 sierpnia 2018, dodał: Redakcja

Pierścionek zaręczynowy to z pewnością ta część biżuterii, która dodaje kobiecie najwięcej uroku. Stanowi bowiem symbol miłości, którą darzy ją ukochany, i przypomina o tej miłości w każdym momencie. Zdarza się jednak, że pierścionek – choć piękny i wyśniony – uczula. Oczywiście wpływ na to ma materiał, z którego został wykonany. Jak uniknąć takiej sytuacji?

czy-pierscionek-zareczynowy-moze-uczulac-porady-i-wskazowki

Z pewnością przez lata noszenia różnej biżuterii zdążyłaś już zorientować się, czy któreś z metali Cię uczulają. Skóra wielu kobiet reaguje alergicznie na podróbki srebra – ale tym problemem nie będziemy się tutaj zajmować. Pierścionki zaręczynowe wykonane są najczęściej z materiałów lepszej jakości. Okazuje się jednak, że i szlachetne kruszce mogą być przyczyną reakcji alergicznych.

 

Srebro dla wrażliwych

 

Najmniej uczulającym z metali szlachetnych okazuje się srebro – pod warunkiem, że nie jest połączone z niklem, który może powodować poważne podrażnienia. Dlatego też wielu panów planujących oświadczyny decyduje się nie na tradycyjny złoty, a na srebrny pierścionek zaręczynowy z brylantem. Cena jest zazwyczaj nieco niższa niż w przypadku złota, choć tak naprawdę zależy to od modelu pierścionka. Dość istotną wadą srebra w przypadku pierścionków zaręczynowych jest fakt, że kruszec ten jest zdecydowanie mniej trwały od złota, w związku z czym należy go otaczać szczególną opieką. By nie śniedział, warto często przecierać go ściereczką z mikrofibry, zaprojektowaną specjalnie w tym celu (można ją dostać w salonach jubilerskich).

Złoty pierścionek zaręczynowy z brylantem – cena i zalety

 

Wciąż najpopularniejsze są jednak tradycyjne, złote pierścionki zaręczynowe – głównie ze względu na swoją trwałość. Choć nie jest to zjawisko częste, złoto może uczulać i powodować ostre reakcje skórne. By temu zapobiec, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na próbę złota, z jakiego został wykonany pierścionek. Im wyższa próba, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie uczulał. Czasami trudno rozpoznać, czy bolesny wyprysk na skórze w okolicy noszonego pierścionka to faktycznie oznaka alergii. Najlepiej szybko skonsultować się w tej sprawie z dermatologiem, by móc sprawnie zareagować i nie dopuścić do rozwijania się rumienia.

 

Wiodące firmy jubilerskie, takie jak W.KRUK, wiedzą, że taka sytuacja może się zdarzyć. Starają się jednak do niej nie dopuścić, mając w swojej ofercie wyłącznie pierścionki z wyższych prób złota, które nie powinny uczulać. Ceny złotych pierścionków zaczynają się od ok. 500 zł. Nie są więc nieosiągalne dla przeciętnego klienta i w gruncie rzeczy są niewiele droższe od pierścionków srebrnych. Oczywiście, cena w dużej mierze zależy od kamienia, który stanowi oczko pierścionka. Zazwyczaj im kamień jest większy, tym pierścionek jest droższy.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz