URODA I ZDROWIE

Czy można schudnąć dużo chodząc?

29 sierpnia 2016, dodał: Milena

Dobra kondycja poza zdrowszym i dłuższym życiem, niesie ze sobą także wiele korzyści fizycznych oraz psychicznych. Mimo to w pędzie dnia codziennego wielu ludzi nie potrafi znaleźć czasu i motywacji do regularnych treningów. Cięższy dzień w pracy, nieplanowana delegacja czy choroba – to wystarczy by ominąć środowe wizyty w siłowni jeden raz, potem drugi i kolejny… aż pojawia się pytanie: „Czy można zadbać o formę i stracić zbędne kilogramy w inny, mniej rygorystyczny sposób?”

cho

 

Otóż tak i to wykonując jedną z najpospolitszych czynności dnia codziennego – chodząc. Chodzenie to bardzo dobra forma aktywności fizycznej, która może być wykonywana zawsze i wszędzie.

Oto kilka propozycji związanych ze spalaniem kalorii podczas chodzenia. Na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie:

1. Łącz chodzenie z innymi ćwiczeniami

Chodzenie pobudzi pracę twoich mięśni, jednak chcąc spalić więcej kalorii warto byś dodała do niego kilka ćwiczeń wymagających od ciebie większego wysiłku, na przykład serie pajacyków, pompek czy przysiadów. By odczuć pozytywne efekty takiego treningu wystarczy kilka krótkich przystanków, podczas których dasz swojemu organizmowi większy wycisk.

153053562

 

2. Tempo, tempo, tempo

Tempo poruszania się jest obok długości pokonywanego dystansu podstawowym czynnikiem warunkującym utratę wagi podczas chodzenia. Jeśli liczysz na szybszą redukcję tkanki tłuszczowej, pilnuj tego by szybkość z jaką się poruszasz stanowiła dla twojego ciało, choć lekkie wyzwanie.

Attractive Young Female Power Walking

 

3. Powolny relaks

Oczywiście może trafić się, że akurat danego dnia nie masz siły na intensywniejsze chodzenie, za to marzysz o chwili spokoju i relaksu. Udaj się wówczas na długi, spokojny spacer. W ten sposób dostarczysz swojemu ciału dawkę ruchu, a przy okazji oczyścisz swój umysł i pozbędziesz się niechcianego stresu.

sPACER

 

4. W grupie zawsze raźniej

Zabierz ze sobą na spacer męża, przyjaciółkę, mamę czy choćby czworonożnego pupila. Chodzenie w towarzystwie zawsze jest przyjemniejsze. Co więcej możesz wykorzystać ten czas na zacieśnianie więzi rodzinnych czy prozaiczną wymianę ploteczek. Jeśli akurat nie masz pod ręką kompana do spaceru, weź ze sobą telefon i zadzwoń do kogoś, z kim długo nie rozmawiałaś. W ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym.

IMG_0038.jpg

 

zobacz również:

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Port Łódź
Sklep Dla Spania ma dostawę gratis - w związku z pandemią
Koszalin
Zapraszam do popisania osoby z Koszalina i nie tylko, nudzę się w domu...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Ja korzystam z darmowych informacji w internecie, często są tam konkretne przypadki opisane, więc...
Płytki, parkiet czy panele
Żadnych paneli, to śmierdzi chemią! Najlepsze są deski drewniane, naturalna podłoga jak dawniej...