URODA I ZDROWIE

Czy aparat słuchowy leczy słuch?

10 września 2020, dodał: Redakcja

Aparaty słuchowe powstały z myślą o polepszeniu słyszenia i umożliwieniu swobodnej komunikacji z innymi. Ich podstawowym zadaniem jest możliwość odbierania różnego rodzaju dźwięków, które są wzmacniane poprzez zaawansowane technologicznie podzespoły. Czy profesjonalne aparaty słuchowe wspomagają leczenie układu słuchowego czy też słyszenia? W jaki sposób działa dobry aparat słuchowy i jak wpływa na nasze zdrowie?

Aparat słuchowy – komfort i bezpieczeństwo

Aparat słuchowy jest sprzymierzeńcem dla każdego, kto zmaga się z niedosłuchem, bądź inną wadą słuchu – zróżnicowanie modeli sprawia, że swoje zastosowanie znajdują zarówno wśród osób starszych, jak i dzieci oraz młodzieży. Eksperci zajmujący się audiologią zgodnie przekonują, że tego wysokiej jakości aparaty słuchowe posiadające odpowiednie certyfikaty medyczne stanowią skuteczne rozwiązanie polepszające komfort życia, niezależnie od wieku pacjentów zmagających się z ubytkiem słuchu. W odróżnieniu od tańszych zamienników – często gorszej jakości i niewiadomego pochodzenia, aparaty słuchowe są specjalistycznymi, które działają w oparciu o technologię cyfrową przetwarzając dźwięk w taki sposób, by jego odbiór maksymalnie przypominał oryginalną barwę i jakość. Działania protekcyjne aparatu słuchowego zawdzięczane są także funkcjom ograniczającym poziom i natężenie hałasu, jak również wyposażone są w systemy niwelujące sprzężenia dźwięków oraz szumy.

Rolą aparatu słuchowego jest wzmacnianie jedynie tych dźwięków, których jego użytkownik nie może poprawnie odbierać – to czyni z aparatu dodatkowe zabezpieczenie, które wspiera układ słuchu, chroniąc go przed dodatkowym obciążeniem, które finalnie zapobiega dalszemu rozwojowi ubytku bądź utraty słuchu. Warto również pamiętać, że każdy aparat słuchowy cechuje się indywidualnymi właściwościami, które w zależności od preferencji użytkownika spełniają swoje konkretne zadania – różnorodność aparatów oraz ich rodzajów sprawia, że mogą być idealnie dopasowane do stylu życia użytkownika.

W sprzedaży dostępne są aparaty słuchowe wewnątrzuszne oraz zauszne, które z racji swoich rozmiarów pozostają niemalże niezauważalne. Dzięki wbudowanym podzespołom
najwyższej klasy, aparaty słuchowe mają zdolność adaptowania się do warunków otoczenia, dzięki czemu użytkownik może nieprzerwanie usłyszeć każdy dźwięk. Decydując się na zakup profesjonalnego aparatu słuchowego zyskuje się pewność, że produkt został wykonany z bezpiecznych komponentów. Codzienne użytkowanie nie powoduje uczucia dyskomfortu. Certyfikaty klasyfikują aparaty słuchowe jako produkty medyczne. Całodzienne użytkowanie urządzenia wymaga także zastosowania materiałów, które będą odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz ochronią aparat przed osadzaniem się różnego rodzaju substancji. W ten sposób aparaty słuchowe skutecznie odpierają działanie promieni UV, jak również chronią aparat przed osadzaniem się kurzu oraz innych zabrudzeń. Aparaty słuchowe cechują się ogromnym zróżnicowaniem – ich kwota zakupu oscyluje w granicach kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy.

Aparat słuchowy – jak go dobrać?

W celu wyboru najskuteczniejszego rozwiązania należy wykonać szereg badań w poradni audiologicznej. Doświadczony protetyk słuchu dobierze aparat słuchowy w taki sposób, by spełniał on swoje podstawowe zadania, umożliwiając komfortowy odbiór dźwięków z otoczenia. Należy jednak rozróżnić czym różni się aparat słuchowy od wzmacniacza słuchu. Ten drugi z racji niskiej ceny może wydawać się atrakcyjną alternatywą – jednak z powodu mniej zaawansowanej zasady działania, tego typu urządzenie może mieć wręcz negatywny wpływ na ludzkie zdrowie.
Należy także pamiętać, że przed decyzją o zakupie dobrego aparatu słuchowego trzeba zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia badań – tylko w ten sposób można w pełni zdiagnozować problem oraz znaleźć skuteczną pomoc w zakresie utraty lub ubytku słuchu.

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecam Centrum Medyczne Babka Medica...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...
Sklepy dziecięce
Fajne rzeczy dziecięce i w niskich cenach są ostatnio w marketach, warto tam...