Częste bóle głowy – co sugerują? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Częste bóle głowy – co sugerują?

25 maja 2017, dodał: Katarzyna Lewandowska
Artykuł zewnętrzny

Ból głowy pojawia się nie tylko w przypadku osób borykających się z problemem z ciśnieniem tętniczym. Objaw ten dotyczy już znacznej liczby osób, nawet pozornie zdrowych. Osoby te jednak nie zdają sobie sprawy z faktu, że częste bóle głowy mogą być objawem choroby, z którą należy walczyć wszelkimi sposobami. Jaką przypadłość sugeruje częsty ból głowy? Jak z nim walczyć?

 

Napięciowe częste bóle głowy – czym są?

Ból głowy jednak nie musi oznaczać choroby, a nią być. Tak jest w przypadku bóli napięciowych. Pojawiają się one pod wpływem różnego typu czynników. Należeć do nich może stres, brak snu, przemęczenie, a nawet poszczególne emocje. Częsty ból głowy napięciowy można opisać krótko, jako reakcja organizmu na nie komfortowe bodźce i czynniki.

W przypadku bólu głowy o bliżej nieokreślonym źródle często sięgamy po kwas acetylosalicylowy. Posiada go większość leków przeciwbólowych dostępnych w aptece. Działa on w ten sposób, że hamuje rozwój cyklooksygenazy, czyli składniku komórek odpowiadającego za powstanie i przenoszenie sygnału o bólu do mózgu.

Napadowy ból głowy – migrena

Nie każdy częsty ból głowy jest migreną. Aby można było zdiagnozować tę jednostkę chorobową, wraz ze wspomnianym bólem muszą pojawić się dodatkowe objawy takie, jak wymioty, światłowstręt, czy nudności. Migrena, zwłaszcza silna znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, ponieważ pojawia się niezwykle regularnie. Atak migrenowy może mieć różną formę, jednak najczęściej pojawia się nagły ból, a dopiero w dalszej kolejności pozostałe objawy.

W zależności od typu zdiagnozowanej migreny, pojedynczy atak może trwać od 4 do nawet 72 godzin. W tym czasie ból jest ciągły, a objawy poboczne mocno nasilone. W pierwszej kolejności zazwyczaj sięgamy po standardowe środki przeciwbólowe. W tym miejscu pojawia się również pierwszy problem, ponieważ podstawowe leki przeciwbólowe zawierające kwas acetylosalicylowy mogą nie pomóc. W znacznej większości przypadków konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty, który zastosuje indywidualną metodę leczenia. Skrajne przypadki będą wymagały nawet pobytu w szpitalu.

Czytaj także >> Kiedy boli. Jak mądrze radzić sobie z bólem? – Zwierciadlo.pl

Domowe sposoby na częste bóle głowy

W przypadku wystąpienia bólu głowy najczęściej na początku sięgamy po domowe sposoby. W zależności od naszych upodobań, możemy stosować gorące kąpiele, sen, relaks, lub dostarczanie codziennych dawek dodatkowych witamin. Każda z tych metod może okazać się skuteczna, ponieważ każdy organizm jest inny i reaguje inaczej.

Szczególnie warto przyjrzeć się gorącym kąpielom, czy dawce snu. Elementy te zazwyczaj pomagają w momencie, gdy odczuwamy ból głowy z powodu stresu lub przemęczenia. Gorąca kąpiel rozgrzewa organizm, rozluźnia mięśnie, a także zbawiennie wpływa na krążenie krwi, dlatego po kąpieli wszelkie napięcia, które doskwierają nam w danej chwili rozluźniają się i ból ustępuje.

Naszą naturalna reakcją w momencie przemęczenia powinien być odpoczynek. Nie bez powodu często słyszy się, że sen jest najlepszym lekiem na wszystko. Jeśli odczuwasz ból, spróbuj zasnąć lub wyciszyć się w ciągu dnia. Jeśli Ci się to uda, możesz liczyć na złagodzenie dolegliwości, a nawet całkowite jej wyeliminowanie.

Co na ból głowy? Środki łagodzące objawy

Jeśli domowe sposoby na częsty ból głowy nie pomagają, należy zastosować pewne środki przeciwbólowe. Pamiętaj jednak, aby przed ich zażyciem skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Leki przeciwbólowe w znacznej większości zawierają kwas acetylosalicylowy. Jest to obecnie najpopularniejszy składnik leków tego typu. Zaletą opisywanego rozwiązania jest szybki czas wchłaniania. Ból uśmierzany jest już po około 10 minutach,

Pamiętaj jednak, aby nie popełniać błędu wielu osób i nie łączyć leków. Stosuj tylko jeden rodzaj medykamentu, ten, który zostanie Ci zalecony. Łączenie leków nie jest polecane, ponieważ może doprowadzić do znacznie poważniejszych problemów w porównaniu do częstego bólu głowy. Jeśli dany lek nie przynosi oczekiwanego skutku, udaj się do lekarza i poproś o zalecenie innego. Nie zapomnij jednak, żeby zrobić długą przerwę po ostatniej dawce.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Nawracającego bólu głowy nie należy bagatelizować. Bez względu na to, czy ból sam w sobie jest jednostką chorobową, czy objawem innej dolegliwości – należy niezwłocznie udać się do lekarza w celu rozpoczęcia leczenia. Jeśli jesteś zainteresowany zgłębieniem dodatkowych informacji na temat częstego bólu głowy, odwiedź strony źródłowe.

Źródła:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/bol/bol-glowy-to-czesto-objaw-powaznej-choroby-grozne-przyczyny-bolu-glowy_37123.html

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

http://www.abcmigrena.pl/stres-a-bol-glowy

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz