Czerwona żarówka na noc – NightTorch – dlaczego warto ją wybrać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Czerwona żarówka na noc – NightTorch – dlaczego warto ją wybrać?

27 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

NightTorch to energooszczędna, czerwona żarówka, która nie nie emituje w ogóle zielonego oraz niebieskiego światła, jak i efektu migotania. Dzięki temu stanowi znacznie zdrowszą alternatywę dla zwykłego oświetlenia, gdyż nie przemęcza naszego mózgu i w żadnym stopniu nie ma wpływu na przestawienie rytmu dobowego.

Czerwona żarówka na noc - NightTorch

NightTorch to energooszczędna, czerwona żarówka, która nie nie emituje w ogóle zielonego oraz niebieskiego światła, jak i efektu migotania. Dzięki temu stanowi znacznie zdrowszą alternatywę dla zwykłego oświetlenia, gdyż nie przemęcza naszego mózgu i w żadnym stopniu nie ma wpływu na przestawienie rytmu dobowego. Czerwona żarówka LED NightTorch emituje światło czerwone. Została stworzona jako oświetlenie na wieczór albo na noc. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach takich, jak sypialnia czy łazienka. Jeżeli szukamy oświetlenia mającego ciepłą pomarańczową barwę do domu albo do pracy, warto zainteresować się modelem DayTorch.

 NightTorch

Światło niebieskie – dlaczego jest dla nas takie szkodliwe?

Światło niebieskie ma szkodliwe działanie na praktycznie cały nasz organizm. Przede wszystkim wpływa negatywnie na wzrok, hormony i mózg. Jeśli spędzamy dużo czasu przed ekranem komputera albo telefonu, nasze oczy zostają narażone na sztuczne, niebieskie światło, które z czasem uszkadza wzrok i prowadzi do powstania zaćmy.

Spędzasz czas przed ekranem telefonu lub komputera? Jeśli zadbamy o odpowiednie filtry, takie skutki nam nie grożą.

Niebieskie światło wpływa również negatywnie na nasz sen i energię. Pogarsza ono bowiem naturalne zdolności mózgu do regeneracji i ogólne samopoczucie. Dzięki specjalnej żarówce LED emitującej czerwone światło możemy to szybko zmienić, montując ją w dowolnym pomieszczeniu.

Dlaczego czerwone światło jest dla nas przyjazne?

Dla naszych przodków (zanim wynaleziono elektryczność) sygnałem późnej pory był dogasający ogień oraz zachód słońca. Oba wymienione zjawiska emitowały światło czerwone. Dlatego też mózg ludzki zdążył się przyzwyczaić, iż po zachodzie słońca po chwili nastanie noc. Takie wydarzenie stanowi sygnał do spania – wówczas towarzyszą nam największe ilości światła czerwonego. Ponadto ciepłe światło daje uspokajający i przyjemny efekt. Jeżeli światło czerwone wywołuje przyjemne odczucia, to warto przyjrzeć mu się nieco bliżej. Naukowcy przeprowadzają w tym zakresie badania. Chcą wiedzieć, co daje jeszcze czerwone światło. Przede wszystkim udało się im ustalić, iż takie światło odpowiedzialne jest za zwiększenie produkcji melatoniny. W czasie wchłaniania energii z czerwonego światła pracuje nasza szyszynka, która właśnie zwiększa produkcję melatoniny. Dzięki temu nasz sen jest bardziej efektywny, głębszy i spokojniejszy. Ponadto zostało udowodnione, iż wystawianie się na działanie czerwonego światła przyspiesza czas reakcji oraz poprawia naszą pamięć.

Czerwona żarówka

Żarówki bez światła niebieskiego – zdrowe oświetlenie

Dzięki czerwonym żarówkom możemy korzystać ze zdrowego światła. Niestety, ale oświetlenie w tradycyjnym wydaniu emituje sztuczne, niebieskie światło, które przyczynia się do faktu, iż nasz organizm nie wydziela właściwych ilości hormonu snu – melatoniny. Z uwagi na to, nasze oczy szybko się męczą i źle sypiamy. Wybierając żarówki należące do serii NighTorch możemy cieszyć się zdrową wersją światła, które nie wykazuje wpływu na rytm dobowy oraz sen.
Sprawdź szczegóły na stronie: https://eyeshield.com/sklep/akcesoria/zarowki/zarowka-nighttorch

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Odciski na końcach palców stóp
Usuwanie odcisku polega na mechanicznym opracowaniu zmiany za pomocą dłuta. Podczas zabiegu niemal natychmiast...
pazury u stóp
Leczenie brodawek wirusowych (potocznie kurzajek) polega głównie na zwalczaniu zmian skórnych wywołanych przez wirus...
Chodzicie na pedicure?
Zadbasz o stopy u podolga np. zabieg Kart na suchą skórę warto zajrzeć...
haluksy
Polecam pójść do podologa. W Bydgoszczy jest nowa Klinika https://medoz.pl