URODA I ZDROWIE

Czarująco piękna, zaskakująco przystojny! O tym, że dobry fotograf nie jest na sesji zdjęciowej sam…

28 maja 2018, dodał: Alfa i Omega
Jak to się dzieje, że dziewczyna, która postrzega siebie jako o przeciętnej urodzie, a mężczyzna, który zawsze mógłby coś zarzucić swojemu wizerunkowi, wyglądają przepięknie na ślubnych zdjęciach?
Sprawa wydaje się pozornie prosta, ale w rzeczywistości nie jest tak do końca. Sekret tkwi w bardzo dobrym przygotowaniu do sesji zdjęciowej – szczególnie, gdy ma ona miejsce w innym dniu niż ślub.
Nie wystarcza bowiem założyć tylko suknię i ślubny garnitur. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Co to znaczy?
Pierwszy krok to makijaż – bez niego nie można uzyskać efektu, o jakim marzy każda niemal kobieta. Nawet najpiękniejsza twarz w obiektywie aparatu może ujawnić pewne niedoskonałości. Światło fleszu, zbliżenia uwidaczniają to, co chcemy zakryć, stąd profesjonalny makijaż jest bardzo często nieodzowny. Doświadczona makijażystka doskonale wie, jaki jest najlepszy do zdjęć i sprawi, że twarz na zdjęciach będzie wyglądać promiennie, a oczy oszałamiać blaskiem.
Bardzo ważnym elementem u kobiet jest właściwie dobrana fryzura. Można wykonać ją samemu, ale jeśli umiejętności nie są zbyt wysokie, warto, naprawdę (!), ten jeden jeszcze raz wybrać się do fryzjera, który dobierze fryzurę podkreślającą urodę. Wysoko upięty kok, a może swobodne fale….
Coraz częściej również mężczyźni korzystają z zabiegów pielęgnacyjnych przed ślubem i sesją zdjęciową. Twarz wygląda wtedy gładko i świeżo. Właściwe ścięcie włosów podkreśla męskie rysy twarzy. Dłonie, szczególnie gdy na co dzień wykonuje się pracę fizyczną, zasługują również na uwagę. Nie tylko czyste, ale zadbane i gładkie. Przy zbliżeniach można bowiem się niemiło zaskoczyć. Nawet jeśli mężczyzna ma wątpliwości, co do słuszności tych wszystkich zabiegów, zrozumie ich celowość, gdy jego wybranka będzie patrzeć na niego zachwyconym wzrokiem.
Nie warto więc oszczędzać na tego typu zabiegi, ponieważ drugiej takiej sesji najprawdopodobniej już w życiu nie będzie. I gdy wszystko jest perfekcyjnie dopracowane, jest jeszcze jeden ważny element. Jeśli bycie modelką i modelem nie leży w naturze Pary Młodej, trzeba ten jeden raz się w nich przeobrazić. Obiektyw lubi spontaniczność, delikatny uśmiech, głębokie spojrzenia i swobodę ruchów.
Gwarantuje to niezapomnianą pamiątkę, która na zawsze już będzie przypominać, dlaczego pewnego dnia postanowiliście być razem.
Wniosek nasuwa się samoistnie. Dobry fotograf bez wątpienia wykona swoją pracę fachowo i od strony technicznej zdjęcia będą bez zarzutu. Gdyby jednak tylko o taki efekt chodziło… zdjęcia z sesji ślubnej mają zachwycać, dlatego tak ważne jest przygotowanie Pary Młodej, pozytywne nastawienie, przełamanie stereotypu, że jestem niefotogeniczna lub niefotogeniczny. Każdy może mieć naprawdę piękne zdjęcia z sobą w roli głównej. Trzeba tylko się trochę postarać. Efekt gwarantowany!

fotograf Zielona Góra – RadoslawKwiatkowski.pl

facebook.com/RadosneKadry

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdzie się zatrzymać w Gdańsku?
Ja zdecydowanie mogę polecić apartamenty Sun&Snow. Korzystamy z nich od kilku lat i zawsze...
Odchudzanie przed świętami
Czy przed świętami, czy też po zawsze warto poświęcić odrobinę czasu na ruch, polecam
Jeździcie w kaskach na stoku?
Dobry kask to podstawa, nie warto ryzykować
Fitness w domu
na dobry początek ćwiczeń w domowym zaciszu polecam aerobik