URODA I ZDROWIE

Ćwiczenia na smukłe ramiona

20 listopada 2018, dodał: Redakcja

Celem wielu mężczyzn są umięśnione i mocno zarysowane ramiona. Kobiety marzą z kolei o szczupłych i zgrabnych, które będą pięknie prezentowały się w sukienkach i eleganckich bluzkach. To wcale nie musi być odległa rzeczywistość. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie ćwiczenia na smukłe ramiona, dzięki którym zrealizujesz swój plan.

Panie borykają się z różnymi problemami w obrębie ramion. Jedne mają zbyt obfite, inne nadmiernie umięśnione, a jeszcze inne obwisłe. Z każdym z tych problemów możesz sobie bez przeszkód poradzić. Musisz jednak dobrać odpowiedni program ćwiczeń i skrupulatnie go realizować. Dzięki temu już po kilku tygodniach osiągniesz pożądane rezultaty.

Smukłe ramiona i plecy – od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem walki o smukłe ramiona i plecy, warto dokonać pomiarów. Skorzystaj z centymetra, zmierz swoje obwody i zanotuj liczby, aby móc je później porównać z efektami. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji – ćwiczenia w domu czy na siłowni? W obu przypadkach możesz osiągnąć to, co sobie założysz. Niemniej, wybierając się na siłownię, będziesz mieć po pierwsze lepszą motywację, a po drugie szerszy zasób sprzętów, które Ci w tym pomogą. Smukłe ramiona i plecy wymagają ćwiczeń z obciążeniami oraz uruchamiania różnych partii mięśni. Dzięki sprzętom, jakie są dostępne na siłowni, szybciej dostrzeżesz rezultaty.

Warto także rozważyć opcję treningów personalnych – specjalista dobierze program zgodny z Twoimi potrzebami i stanem zdrowia. Praca pod kontrolą trenera personalnego będzie dla Ciebie bezpieczniejsza, a poprawne wykonywanie ćwiczeń zagwarantuje nie tylko lepsze efekty, ale i zmniejszy ryzyko wystąpienia kontuzji.

Zajęcia fitness na smukłe ramiona

Jeśli lubisz zajęcia w grupie, warto rozważyć opcję uczestnictwa w zajęciach fitness. Ich oferta jest szeroka, dlatego z pewnością znajdziesz takie, które spełnią Twoje oczekiwania. Przykładowo, siłownia Total Fitness ma w swoich propozycjach różnorodne programy treningowe, dzięki którym osiągniesz smukłe ramiona i plecy. Możesz wybrać się na trening ogólnorozwojowy TBC, który ma na celu wzmocnić, ujędrnić i wysmuklić całe ciało – również Twoje ramiona. Inną opcją, która przypadnie Ci do gustu, są zajęcia Body Shape – wzmacniające i ujędrniające wszystkie grupy mięśniowe o niskiej intensywności oraz spalające tkankę tłuszczową. Pamiętaj bowiem, że ćwiczenia na smukłe ramiona, aby przyniosły optymalne efekty, muszą uruchamiać także inne partie ciała. Dzięki temu szybciej osiągniesz pożądane rezultaty.

Ćwiczenia na smukłe ramiona – przykłady

Skutecznymi ćwiczeniami na smukłe ramiona i plecy są różnego rodzaju unoszenia rąk z obciążeniami. Możesz je wykonywać w pozycji stojącej lub siedzącej, z hantelkami albo kettlebells, a nawet z gumami rehabilitacyjnymi. Dobrym rozwiązaniem będą także pompki – tradycyjne lub damskie, opuszczanie się na rękach z ławeczki czy planki. Niezwykle skuteczne są takie ćwiczenia na smukłe ramiona jak martwy ciąg z odważnikami, pompki na TRX czy wyciskanie sztangietki.

Wybierz swoją ścieżkę do osiągnięcia smukłych ramion. Zdecyduj się na treningi w domu, na siłowni albo na zajęcia fitness. Regularne wykonywanie ćwiczeń na smukłe ramiona przyniesie Ci pożądane efekty wcześniej niż myślisz. Powodzenia!

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Katering z Warszawy
Kiedyś korzystałam z gotowych zestawów cateringowych na obiad, ale jak mam więcej czasu...
Kod rabatowy 50zł w Dutch House
Obecnie w dutch house mają wyprzedaż do -70%, ale jak patrzę na...
Choroba lokomocyjna
Okropna przypadłość, ja miałam ją do ok. 25. roku życia...
Zabawa - odgadnij reklamę (produkt …
Każdy jogurt (poza słodzonym) wspiera odporność bo zawiera dobre bakterie:)