URODA I ZDROWIE

„Cruella” – w końcu w polskich kinach!

4 czerwca 2021, dodał: Debora Cichońska

28 maja odbyła się polska premiera filmu „Cruella”.  Zapewne domyślacie się o jaką Cruellę chodzi. Tak, to ta sama postać, która mordowała szczeniaki dla przyjemności w hicie Disneya – „101 Dalmatyńczyków”.

„Cruella” opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kobiecych czarnych charakterów, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja „Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji. Film przedstawia historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się ona z parą młodych złodziei i razem zaczynają  żyć na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

Film nie jest skierowany jedynie do dzieci. Z pewnością zainteresuje też starszą widownię. Jest mroczny, często określany jako Disneyowska wersja „Jokera”. Dzieło jest dla wielu źródłem niesamowitych inspiracji modowych. Czerwień, mocne, kobiece stylizacje, skórzane dodatki – to znaki rozpoznawcze Cruelli. O zaprojektowanie strojów producenci poprosili Jenny Beavan.

– To największy projekt, w jakim kiedykolwiek brałam udział. Emma Stone zmieniała kostiumy 47 razy,a Emma Thompson miała łącznie 33 stroje. Nawet Joel Fry i Paul Walter Hauser mieli po 30 kostiumów. Od razu miałam jasną wizję, jak powinna wyglądać Baronessa. Istotne było też dla mnie to, aby ubierać Cruellę w czernie, biele, szarości i czerwień – mówi kostiumografka.

W postać tytułowej „Cruelli” wcieliła się urodzona w 1988 roku  w Scottsdale ( Arizona, USA) Emma Stone. Amerykańska aktorka , znana jest m.in. z filmów „Służące” „Niesamowity Spider Man”, czy „Kocha lubi szanuje”. Emma jest  zdobywczynią Oscara. W 2017 roku  otrzymała statuetkę za główną rolę kobiecą w filmie „La La Land”.

– Najfajniej było odkrywać jej kreatywność, bo jest świetną projektantką mody. Po założeniu czarno-białej peruki, odjechanego makijażu i niepowtarzalnych kostiumów, czułam się jak ona. Lubię grać czarne charaktery – mówi Emma Stone.

Baronową zagrała brytyjska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna oraz scenarzystka, dwukrotna zdobywczyni Oscara – Emma Thompson („Howards End”, „Rozważna i romantyczna”).

Reżyseria: Craig Gillespie, scenariusz: Dana Fox/ Tony McNamara.

W pozostałe role wcielili się: Joel Fry, Paul Walter Hauser, John McCrea, Emily Beecham, Mark Strong, Kayvan Novak, Kirby Howell Baptiste.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz