Coś na bazie bazy, czyli: dbałość o paznokcie

18 października 2017, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Gdyby napisać, że zadbane, mocne, piękne paznokcie są wizytówką kobiety, byłaby to prawda, ale tylko częściowa. Są one bowiem jedną z wielu kobiecych wizytówek i może dlatego – czego mężczyźni na ogół nie pojmują – dbałość kobiety o własny wygląd pochłania tyle czasu, wysiłku, a i pieniędzy. Wróćmy jednak do paznokci.

Na pewno wiesz o tym, że jeśli się coś maluje, dobrze jest to najpierw zagruntować. Grunt jest preparatem konserwującym malowane podłoże oraz (a czasem: lub) mającym zagwarantować, że farba porządnie do niego przylgnie i nie będzie odpadać, łuszczyć się ani pękać.

Podobnie jest z malowaniem paznokci. Jeżeli chcesz to zrobić dobrze, nie wystarczy zmyć poprzedni lakier. Przed kolejnym malowaniem niezbędne będą bazy pod lakier do paznokci. Są to preparaty odżywcze i wzmacniające, dzięki którym twoje paznokcie będą należycie wzmocnione i wypielęgnowane, a manicure ładniejszy i trwalszy. Bazy takie możesz kupić w sklepie internetowym https://kontigo.com.pl/makijaz/manicure-i-pedicure/bazy-i-odzywki-do-paznokci.html.

Odpowiednio i regularnie stosowane bazy do paznokci zapewniają im większą odporność na złamania. Są konieczne zwłaszcza wtedy, gdy paznokcie są słabe, zniszczone lub się rozdwajają. Kondycję takich paznokci można poprawić właśnie poprzez systematyczne dostarczanie im niezbędnych składników.

Drugą rolą bazy do paznokci, równie istotną, jest ochrona malowanego paznokcia: kolorowe lakiery to przecież chemia, niekoniecznie przyjazna naszemu organizmowi. Płytka pomalowana bazą nie ma z tą chemią styczności, pozostaje więc zdrowa.

Trzecia funkcja to wspomniane wcześniej „gruntowanie podłoża”: lakier nałożony na bazę lepiej się trzyma, jest po prostu trwalszy.

Czym innym są odżywki do paznokci. Jak sama nazwa wskazuje, służą one przede wszystkim pielęgnacji, odżywianiu, wzmacnianiu i regeneracji. Jedne służą do wcierania lub wmasowywania w płytkę i całkowicie w nią wnikają, inne mają formę lakieru i wymagają nakładania pędzelkiem – takie odżywki tworzą na paznokciu delikatną warstwę ochronną. W ocenie fachowców, skuteczniejsze są te pierwsze, ponieważ mają silne właściwości regenerujące, nawilżające, odżywiające i wzmacniające. Odżywki lakierowe też, ale mniej – ich rolą jest raczej ochrona, zabezpieczenie płytki, której szkodzić mogą lakiery do paznokci. Ponieważ są bezbarwne, chętnie sięgają po nie kobiety unikające malowania paznokci na rozmaite kolory.

Odżywki należy stosować regularnie przez cały rok, zwłaszcza, jeśli dłonie mają częsty kontakt ze szkodliwymi detergentami.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Właściwości aloesu?
Ja używam żyworódki, ona nie podrażnia:)
Jak wychować szczeniaka?
Najważniejsze to nie dopuścić do tego, by psiak rządził w domu... Psy są hierarchiczne,...
Co sądzicie o feministkach?
Każde przegięcie w daną stronę jest niezdrowe... Uważam że są zbyt radykalne w swoich poglądach.
Markowe ubrania używane
Ja się brzydzę kupować używane rzeczy...