URODA I ZDROWIE

Co zrobic, aby pies nie rozpaczał z tęsknoty za swoim właścielem?

23 stycznia 2015, dodał: Doctor Dog

76Niektóre psy bardzo tęsknią podczas nieobecności własciciela. Jak radzi  petsitter Kinga Grochowska, certyfikowana trenerka współpracująca z marką Doctor Doctor, osoba sprawująca opiekę nad czworonogiem powinna wówczas poświęcać mu dużo uwagi i czasu, zajmować go ulubionymi zabawami oraz zabierać na długie spacery. Zmęczony pies wykazuje ogromną radość i zadowolenie i na jakiś czas zapomina  o swojej tęsknocie.

Jeśli natomiast tęsknota przybiera postać lęku separacyjnego,  wyjeżdżając na ferie zabierzmy pupila ze sobą. Zostawiając psa, pomimo starań i zaangażowania opiekuna, przysporzymy naszemu przyjacielowi potwornego cierpienia, a po powrocie czeka nas ogrom pracy, czasem wymagający nawet wsparcia behawiorysty.

Zdaniem Kingi Grochowskiej, każde nasze rozstanie z psem powinno być pozbawione emocji: „Nie żegnajmy się, nie obiecujmy, że wrócimy, nie okazujmy obaw i lęków. Zostawmy naszego pupila z przekonaniem, że wszystko jest w porządku i że jest w dobrych rękach. Pies będzie wtedy spokojny o swoją przyszłość. Pamiętajmy też, aby tak samo „chłodno” witać się po powrocie. Zasady te stosujemy bezwzględnie wobec psów lękowych, ale jako istoty bardzo emocjonalne wszystkie psiaki potrzebują opanowania z naszej strony”.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Co zrobic, aby pies nie rozpaczał z tęsknoty za swoim właścielem?

  1. avatar mam problem pisze:

    Mam od paru dni psa ma ona 2 miesiące 2 tygodnie jest do mnie bardzo przywiązania gdy ją zostawiam samą to piszczy i wyje a mi się jej robi szkoda bo wiem że z tamtą z kąd ją wzięłam do miała rodzeństwo i zawsze było razem. Ja nikogo nie ma w domu albo na noc to zamykam ją w klatce bo się boję że coś obgryzie lub gdzieś nasika. I ona wtedy rozpacza jak mogła bym jej pomoc żeby tak nie piszczała i nietęskniła . Mam jeszcze jeden problem ona cały czas i zawsze za mną chodzi trochę mnie to denerwuje niektórzy mówią że to dobrze że nie będzie uciekać na spacerach że będzie chodzić przy nodze a tak nie jest co mogę z tym zrobić?

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurtka czy płaszcz?
Osobiście preferuję kurtki z Cross Jeansu zimowe i te wiosenne jeansowe.
jakie są wasze ulubione sklepy z ub…
Ja też często przeglądam oferty producentów na allegro.pl Moim konikiem jest Cross Jeans,...
Jakie kolczyki powinnam nosić, jeśl…
Moim zdaniem pasują tez takie małe kuleczki np. takie pasują do twarzy okrągłej https://sklep.terpilowski.com.pl/product-pol-29696-Bizuteria-pandora-Kolczyki-sztyfty-Blekitny-blask-296272c01.html Do...
Ubieranie się zgodnie z wiekiem?
> Zafira napisał/a:> Ja właśnie noszę jeansy Cross i niestety nie podołały wyzwaniu,...