Co zrobic, aby pies nie rozpaczał z tęsknoty za swoim właścielem?

23 stycznia 2015, dodał: Doctor Dog

76Niektóre psy bardzo tęsknią podczas nieobecności własciciela. Jak radzi  petsitter Kinga Grochowska, certyfikowana trenerka współpracująca z marką Doctor Doctor, osoba sprawująca opiekę nad czworonogiem powinna wówczas poświęcać mu dużo uwagi i czasu, zajmować go ulubionymi zabawami oraz zabierać na długie spacery. Zmęczony pies wykazuje ogromną radość i zadowolenie i na jakiś czas zapomina  o swojej tęsknocie.

Jeśli natomiast tęsknota przybiera postać lęku separacyjnego,  wyjeżdżając na ferie zabierzmy pupila ze sobą. Zostawiając psa, pomimo starań i zaangażowania opiekuna, przysporzymy naszemu przyjacielowi potwornego cierpienia, a po powrocie czeka nas ogrom pracy, czasem wymagający nawet wsparcia behawiorysty.

Zdaniem Kingi Grochowskiej, każde nasze rozstanie z psem powinno być pozbawione emocji: „Nie żegnajmy się, nie obiecujmy, że wrócimy, nie okazujmy obaw i lęków. Zostawmy naszego pupila z przekonaniem, że wszystko jest w porządku i że jest w dobrych rękach. Pies będzie wtedy spokojny o swoją przyszłość. Pamiętajmy też, aby tak samo „chłodno” witać się po powrocie. Zasady te stosujemy bezwzględnie wobec psów lękowych, ale jako istoty bardzo emocjonalne wszystkie psiaki potrzebują opanowania z naszej strony”.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Co zrobic, aby pies nie rozpaczał z tęsknoty za swoim właścielem?

  1. avatar mam problem pisze:

    Mam od paru dni psa ma ona 2 miesiące 2 tygodnie jest do mnie bardzo przywiązania gdy ją zostawiam samą to piszczy i wyje a mi się jej robi szkoda bo wiem że z tamtą z kąd ją wzięłam do miała rodzeństwo i zawsze było razem. Ja nikogo nie ma w domu albo na noc to zamykam ją w klatce bo się boję że coś obgryzie lub gdzieś nasika. I ona wtedy rozpacza jak mogła bym jej pomoc żeby tak nie piszczała i nietęskniła . Mam jeszcze jeden problem ona cały czas i zawsze za mną chodzi trochę mnie to denerwuje niektórzy mówią że to dobrze że nie będzie uciekać na spacerach że będzie chodzić przy nodze a tak nie jest co mogę z tym zrobić?

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Trójwarstwowe dno z aluminiowym dyskiem, miarka, lejek i system odcedzania - wyższa jakość gotowania!
Cena:
649 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

wzdęcia
Sama dość długo zmagałam się z takim problemem i ostatecznie na końcu okazało...
Hosting- gdzie?
Firehost działa przyzwoicie. Na spokojnie wystarczy pod postawienie na jednym koncie kilku małych stronek. Powinno...
Co sądzicie o implantach zębów?
Implanty to kosztowna sprawa, ale choćby ze względu na wygodę i efekt...
Sztuczne kwiaty to dekoracji
Jest duży wybór artykułów florystycznych i sztuczne kwiaty też widziałam. Wpadły...