Co zabrać ze sobą do sanatorium?

25 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Spakowanie się do sanatorium to niemałe wyzwanie, biorąc pod uwagę, że przeciętny turnus trwa 21 dni. Trzy tygodnie poza domem wymagają solidnego przemyślenia rzeczy, które zamierzamy zabrać ze sobą do walizki. Nie zawsze będziemy mieli możliwość dostarczenia dodatkowych rzeczy przez członków rodziny – zwłaszcza że potem trzeba wrócić ze wszystkimi bagażami do domu – dlatego najlepiej spakować się z wyprzedzeniem.

sanatotium

Ubrania na każdą okazję

21 dni turnusu leczniczego to sporo czasu, toteż warto zadbać o odpowiednią odzież – zarówno do użytku w czasie fizjoterapii, zabiegów, jak i na własny użytek. Przed wyjazdem upewnij się, czy sanatorium umożliwia pranie ubrań. W przeciwnym razie musisz się liczyć ze znalezieniem punktu świadczącego tego typu usługi we własnym zakresie lub spakować ubrania na pełne trzy tygodnie. Niezależnie od kwestii związanych z czyszczeniem, musisz ze sobą zabrać odzież dopasowaną do pory roku. W przypadku wyjazdu zimowego nie obejdzie się bez ciepłej kurtki, czapki oraz wodoodpornego obuwia, natomiast lato wymaga, aby do walizki lub torby trafiły lekkie, przewiewne koszule.

Oprócz odzieży wyjściowej koniecznie trzeba zabrać ze sobą ubranie z myślą o prowadzonych zabiegach. Zazwyczaj trzeba spakować spodnie dresowe, podkoszulek i bluzę. W przypadku wizyty w basenie niezbędny będzie strój kąpielowy, dlatego warto wcześniej zapoznać się z prowadzonymi zabiegami i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie również wygodny szlafrok.

Obuwie

Dobrze dobrane obuwie zapewni nam wygodę podczas całego okresu turnusu, a także pozwoli spacerować po okolicy i cieszyć się okolicznymi atrakcjami. W tym wypadku kluczowym czynnikiem jest pora roku oraz ukształtowanie terenu w okolicach sanatorium. Gdy leczenie odbywa się w górach, latem niezbędne będzie obuwie sportowe lub cieplejsze i cięższe buty, które nie pozwolą nam zmarznąć w zimie. Z kolei pobyt w obiekcie w pobliżu plaży wymaga lżejszego, bardziej przewiewnego obuwia. Niezależnie od miejsca w każdej walizce powinny znaleźć się japonki męskie lub damskie. Te lekkie buty sprawdzą się zarówno nad wodą, jak i przy basenie – można ich nawet używać podczas brania prysznica.

Zestaw do higieny

Sanatoria oferują różny poziom usług, dlatego nie zawsze możemy znaleźć w łazience ręczniki lub inne produkty higieniczne. Rozsądnie jest zabrać ze sobą nie tylko ręczniki, szczoteczkę oraz kubek, ale również żel pod prysznic – dostępne w sklepach produkty pełnią funkcję szamponu i mydła jednocześnie, dzięki czemu możemy zaoszczędzić miejsce w walizce. Jeżeli zabieramy ze sobą golarkę lub szczoteczkę elektryczną, nie można zapomnieć o ładowarce lub wymianie baterii na świeże.

Nie zapomnij o rozrywce

Na turnusie nie zawsze spotkasz ludzi, z którymi będziesz chętnie spędzał wolny czas. W takim wypadku warto zabrać ze sobą dobrą książkę (albo dwie), słuchawki bądź laptop, który pozwoli korzystać ze skrzynki e-mailowej oraz mediów społecznościowych. Obecnie smartfony są w stanie pełnić te funkcje równie dobrze co komputery, ale nie zapomnij o sprawdzeniu swojego limitu danych komórkowych. Sanatorium może nie oferować stabilnego dostępu do sieci Wi-Fi, a oglądanie filmików w sieci lub przeglądanie witryn może szybko wyczerpać Twój miesięczny limit.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz