Co robić, gdy łamie w kościach?

10 grudnia 2013, dodał: zwalczmygrype.pl

Sezon jesienno-zimowy to okres zwiększonej zapadalności na przeziębienie lub grypę. W tym czasie warto wzmocnić organizm oraz odpowiednio reagować w przypadku pojawienia się pierwszych objawów choroby. Jak wskazują badania przeprowadzone na zlecenie marki Theraflu, co trzeci dorosły Polak sądzi, że grypę można wyleczyć tylko za pomocą antybiotyków, ale tylko 30% deklaruje udanie się do lekarza w przypadku jej wystąpienia. Wyniki badań stały się punktem stworzenia kampanii edukacyjnej „Zwalczmy grypę”, której głównym celem jest poprawa wiedzy Polaków na temat walki z grypą.

 gr

Gdy choroba zaatakuje…

Pierwsze objawy przeziębienia, czyli pogorszenie samopoczucia, osłabienie, obrzęk śluzówek nosa, drapanie w gardle, łzawienie, katar i kaszel, można przeczekać w łóżku. Objawy grypy łagodnie przebiegającej właściwie się od przeziębienia nie różnią. Ważne jest, aby w tym czasie nie przemęczać się, dużo spać, jeść lekkostrawne potrawy, nie wychładzać organizmu, ale też nie przegrzewać. Celem jest wypoczynek, aby układ odpornościowy poradził sobie z wirusem tak szybko, jak to możliwe. Polecane są inhalacje z soli fizjologicznej, które pomagają usunąć wydzieliny z nosa i gardła, przywracając im drożność. Można przyjmować również preparaty z witaminą C oraz produkty pochodzenia naturalnego łagodzące objawy. Działanie wspomagające w walce z wirusem wykazuje np. miód, czarny bez, jeżówka czy olejki eteryczne wzbogacające inhalacje. Co jednak zrobić, gdy choroba dalej się rozwija?

 

Domowa apteczka – pierwsza pomoc

Grypa pełnoobjawowa, charakteryzująca się znacznym osłabieniem, wysoką gorączką, suchym i męczącym kaszlem, bólami mięśni i stawów czy dreszczami, wymaga stosowania leków. W zależności od nasilenia objawów, podaje się leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe czy przeciwkaszlowe. Ważna jest skuteczność i szybkość działania, dlatego warto zadbać o odpowiednie zaopatrzenie domowej apteczki. Jakie leki najchętniej stosują Polacy? Według badań, największą popularnością cieszą się leki w saszetkach (35%), dopiero potem pacjenci sięgają po te w formie tabletek. Jaka jest różnica między nimi?

 

Dla efektywności łagodzenia objawów choroby, ważne jest przyswajanie leków. Jest ono zależne od liczby procesów w organizmie, które muszą nastąpić, aby lek został wchłonięty. Leki w płynnej formie nie wymagają rozkładu tabletki, co przyspiesza i zwiększa ich wchłanianie, często już w górnym odcinku przewodu pokarmowego. Łatwiej też opuszczają żołądek i trafiają do jelita, które jest głównym miejscem wchłaniania. Leki w tabletkach później ulegają rozpadowi i mogą stracić na sile działania. Substancje utwardzające czy powlekające tabletki również mają wpływ na przyswajalność leku – wtedy wymagane są dodatkowe procesy dla uwolnienia składników aktywnych leku” – podsumowuje dr Paweł Grzesiowski, niezależny ekspert z Instytutu Profilaktyki Zakażeń.

 

Sięgaj po porady specjalistów

Wiedza Polaków na temat przeziębienia i grypy jest nadal niewystarczająca. Według badań, aż ¼ z nas uważa, że Internet jest wiarygodnym źródłem wiedzy na temat przyczyn, objawów, metod zapobiegania i leczenia grypy. Najwięcej problemów sprawia nie tylko poprawne rozpoznanie choroby, ale i dobór metod jej leczenia. Aż 30% badanych twierdzi, że grypę skutecznie leczy się tylko antybiotykiem.

Gdy zaatakuje choroba, konieczna jest konsultacja z farmaceutą lub lekarzem. Poprawne rozpoznanie objawów i dobór odpowiednich leków to klucz do możliwie szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Profilaktyka przeziębień i grypy powinna również obejmować samodzielne zdobywanie wiedzy. Edukacyjna platforma www.zwalczmygrype.pl to kompendium wiedzy z eksperckimi materiałami poradnikowymi na temat wszystkich etapów walki z grypą.

 

 

Kampania edukacyjna „Zwalczmy grypę”

Głównym celem kampanii jest poprawa stanu wiedzy Polaków na temat profilaktyki walki z grypą. W ramach kampanii, wspólnie z ekspertami, zostaną obalone mity dotyczące grypy oraz powstaną materiały poradnikowe, co robić kiedy grypa już zaatakuje. Kampania rozpoczęła się w listopadzie i potrwa do marca przyszłego roku. Pomysłodawcą akcji jest marka Theraflu.

W ramach akcji powstały bloki tematyczne poświęcone rozpoznawaniu objawów choroby, ich łagodzeniu i walce z grypą. Specjaliści do spraw zdrowia na dedykowanym serwisie kampanii www.zwalczmygrype.pl opracowali praktyczny poradnik walki z chorobą. Serwis ruszył w drugiej połowie listopada. Ważnym elementem kampanii będzie interaktywna mapa Polski pokazująca ogniska grypy w różnych regionach. Dzięki niej łatwo i szybko będzie można dowiedzieć się, gdzie warto zwrócić szczególną uwagę swój stan zdrowia w związku ze zwiększoną możliwością zachorowania.

Na zlecenie marki Theraflu, Instytut badawczy Millward Brown przygotował badania obrazujące wiedzę Polaków na temat grypy. Główne punkty badania to najpopularniejsze sposoby leczenia grypy, rozpoznanie grypy i przeziębienia, profilaktyka i leczenie wśród osób aktywnych zawodowo. Ocenie została poddana również wiarygodność Internetu, jako źródła informacji o grypie.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sok z jagody kamczackiej
polskarozasklep.pl
Cena:
14 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Ekspres do kawy ASCASO DREAM Strawberry Gum
Piękno i praktyczność w jednym!
Cena:
2185 zł
Zestaw prezentowy - smakołyki od ETERNO
Możliwość nadruku na skryzneczce
Cena:
120 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Koszty pozycjonowania strony
Pozycjonowanie nie zaszkodzi, jednak warto poznać też inne sposoby na skuteczne zaistnienie w internecie....
Koszty pozycjonowania strony
Zastanawiam się nad wykupieniem takiej usługi i szukam odpowiedniej firmy. Czy ktoś z Was...
sala weselna Warszawa i okolice
> atena70 napisał/a:> Dzieki za wasze podpowiedzi, na razie wstępnie oglądamy Astorię- jednak...
Leczenie kanałowe zębów w Warszawie…
Przede wszystkim musisz mieć dobre zdjęcie - pantomogram zrobisz stosunkowo niedrogo, w warszawskiej...
facebook