Co posadzić w maju na balkonie?

6 kwietnia 2018, dodał: EKSPERTKA

Jeśli nie dysponujesz domem z ogrodem a lubisz otaczać się zielenią i kwiatami, możesz posadzić rośliny, które przemienią Twój balkon w miłe miejsce do relaksu. W maju można sadzić kwiaty, ale warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami i sugestiami, które to rośliny bardziej wolą nasłonecznione miejsca,  a które cenią sobie cień…

baaaa

Jeśli masz balkon od południa

Wtedy przez większość dnia jest słonecznie i gorąco i rośliny mają doskonałe warunki do wzrostu. Istnieje jednak zagrożenie, że od nadmiaru palącego słońca uschną lub się wypalą, dlatego też trzeba je regularnie nawadniać. Nie radzimy sadzić roślin w donicach i pojemnikach plastikowych, ponieważ bardzo szybko się nagrzewają co szkodzi roślinom.

petuniapetunia

Najlepiej sprawdzą się na balkonie południowym: odmiany surfinii i petunii, aksamitki (ich woń odstrasza komary), cynie, złocienie i rośliny skalniakowate np. rozchodnik. Na balkonie południowym bardzo dobrze rosną też zioła ( szałwia, rozmaryn i bazylia). W glinianych donicach warto też zasadzić lawendę.

 

ola1zioła

bluszczbluszcz

Jeśli masz balkon od północy

Kiedy na Twoim balkonie słońce gości tylko rano to jest mały kłopot. Rośliny z braku odpowiedniej ilości światła bardzo słabo kwitną. W tym przypadku warto pomyśleć o zaaranżowaniu balkonu w takie rośliny, które dobrze czują się w cieniu np: fuksje i niecierpki, niezapominajki, stokrotki, barwinek,  bluszcze i paprocie.

stokrotkistokrotki

Jeśli masz balkon od wschodu

Kiedy słońce operuje do południa dobór roślin będzie tu podobny jak na balkonie północnym, ponieważ poranne słońce nie jest tak mocne a przez resztę dnia panuje tu cień i chłód. Rewelacyjnie będą się tu czuły hosty, hortensje, róże i wszelkie pnącza np. powojniki. Stanowisko roślin powinno być zaciszne oraz osłonięte od wiatru. Półcień również lubi begonia a także bluszcz – dość łatwy w uprawie.

rozeróże

begonia2begonia

Jeśli masz balkon od zachodu

Skąpany w słońcu balkon od zachodu (czyli słonce po południu) to wskazówka, że balkon nagrzewa się bardzo szybko, a więc wybór roślin powinien być zbliżony do strony południowej. Najlepsze rośliny lubiące takie warunki to bratki, nasturcje, aksamitki, ozdobne tawułki, które świetnie komponują się z iglakami. Wyjątkową ozdobą będzie też wisząca begonia lub maciejka, która dodatkowo zachwyca zapachem.

bratkibratki

???????????????????????

nasturcja

  1. Jak w domu sadzić zioła w doniczkach?

  2. Jak sadzić i wyhodować kiełki?

  3. Hodowla cytryny w doniczce

  4. Jakie rośliny posadzić na balkonie
Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł