URODA I ZDROWIE

Co jeść, żeby mieć zdrowe włosy?

28 kwietnia 2011, dodał: Marta Gawełek

Włosy po zimie potrzebują regeneracji. Wpływ na zmatowienie, elektryzowanie i wypadanie mają różnice temperatur, dieta uboga w świeże warzywa i owoce jak również centralne ogrzewanie. Aby włosy odzyskały swoją formę sprzed zimy potrzebują mocnej dawki witamin zarówno w diecie jak i kosmetykach.

W naszym jadłospisie nie powinno zabraknąć: pomidorów, jaj, buraków, wątróbki, brokułów, ryb ponieważ zawierają one witaminę A i żelazo które hamuje wypadanie włosów.  Kiszona kapusta i cebula wzmacniają włosy a awokado zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe które są odpowiedzialne za blask i sprężystość. Wrogiem pięknej fryzury jest natomiast alkohol a także słodycze powodujące zwiększenie pracy gruczołów łojowych a co za tym idzie większe przetłuszczanie oraz łupież. Stres natomiast powoduje nadmierne wypadanie a niejednokrotnie nawet łysienie i…przedwczesne siwienie!

Ważną role w drodze do „bujnej czupryny” odgrywa także odpowiednia pielęgnacja. Jeśli musimy myć włosy codziennie najlepiej używać delikatnych szamponów których formuła została opracowana specjalnie do częstego stosowania. Włosy myjemy letnią wodą a użycie suszarki ograniczamy do koniecznego minimum.  „Opatrunkiem” na zmęczone i przesuszone włosy są odżywki które nakładamy po każdym myciu, oraz maski które używamy 1-2 razy w tygodniu.

Jeśli pomimo dobrej diety i właściwej pielęgnacji włosy nadal wypadają konieczna jest wizyta u dermatologa, który zdiagnozuje przyczynę tej dolegliwości.

Zobacz również:

  1. Najwięksi wrogowie pięknych włosów
  2. Domowe sposoby na zniszczone włosy
  3. Sprawdzone maseczki do włosów
  4. Gwiazdy promują grzywkę!


Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...