Chcesz schudnąć? Wprowadź 5 zdrowych nawyków!

30 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Znowu zaczynasz od poniedziałku? Nie masz konkretnego planu, ale chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Wiele osób marzy o pięknej smukłej sylwetce. Jeśli zaliczasz się do tego grona – musisz wiedzieć, że redukcja tkanki tłuszczowej to dosyć prosty, ale długi proces. Nie ma drogi na skróty i magicznych trików. Sprawdź, jakie zdrowe nawyki pomogą Ci schudnąć!

 

Wprowadź deficyt kaloryczny

Zastanawiasz się, co sprawi, że niechciane kilogramy znikną? Wciąż szukasz sposobu, który pomoże Ci pozbyć się tkanki tłuszczowej? Przede wszystkim musisz zrozumieć, że odchudzanie wymaga czasu i Twojego zaangażowania. Podstawową zasadą redukcji jest wprowadzenie deficytu kalorycznego. Oznacza to, że aby schudnąć, powinieneś spożywać mniej kalorii, niż wynosi Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Oblicz wskaźnik całkowitej przemiany materii, a następnie od uzyskanej wartości odejmij około 200-300 kalorii.

Nie chudniesz i nie tyjesz od spożywania określonych produktów. Najważniejsze jest to, ile kalorii dziennie spożywasz. Jeśli jest ich więcej, niż potrzebuje Twój organizm, aby funkcjonować na co dzień – możesz mieć pewność, że efektem będą dodatkowe kilogramy na wadze. Jeśli zrozumiesz tę prostą zasadę, odchudzanie będzie znacznie łatwiejsze.

Warto dodać, że wiele osób nie ma pojęcia, ile kalorii dziennie spożywa. Jeśli jesteś na początku drogi – kup wagę kuchenną i skorzystaj z aplikacji na telefon, które pomagają liczyć kalorie w poszczególnych posiłkach. W ten sposób będziesz miał wszystko pod kontrolą i pozbędziesz się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Zadbaj o nawodnienie organizmu

Picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia jest bardzo ważne. Woda jest niezbędna, aby Twój organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Picie zbyt małej ilości wody może powodować między innymi:

 • uczucie opuchnięcia,
 • bóle głowy,
 • zawroty głowy,
 • drażliwość,
 • problemy z koncentracją,
 • pogorszenie stanu cery,

Powinieneś spożywać minimum 2 litry wody dziennie.

Bądź aktywny w ciągu dnia

Utrzymywanie na wysokim poziomie aktywności w ciągu dnia, z pewnością wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie i zdrowie. Pomoże Ci także w redukcji masy ciała. Jeśli 8 godzin w pracy spędzasz w pozycji siedzącej, koniecznie zadbaj o to, aby przez pozostałe godziny być w ruchu:

 • wybierz spacer zamiast jazdy autem,
 • jeśli zdecydujesz się na jazdę autem – parkuj dalej od wejścia,
 • wybierz schody zamiast windy,
 • podczas treningu na siłowni nie siadaj między seriami,
 • przerwy w pracy spędzaj aktywnie,
 • jeśli masz taką możliwość – część pracy wykonuj w pozycji stojącej.

Zwiększenie spontanicznej aktywności w ciągu dnia może przyspieszyć proces redukcji masy ciała.

Ćwicz regularnie

Dodatkowa aktywność fizyczna zdecydowanie pozytywnie wpłynie nie tylko na odchudzanie, ale także na Twoje zdrowie i samopoczucie. Połącz trening cardio z treningiem siłowym i ciesz się świetnymi efektami. Pamiętaj, że kluczowa jest regularność i cierpliwość. Na efekty z pewnością będziesz musiał trochę poczekać. Jeśli szukasz świetnej siłowni, koniecznie odwiedź stronę https://www.calypso.com.pl/ i poznaj ofertę Calypso!

Zadbaj o sen i regenerację

Odpowiednia ilość snu jest niezwykle ważna. To właśnie wtedy Twój organizm się regeneruje, aby móc sprostać kolejnym wyzwaniom. Ustal swój dobowy rytm, przed snem zrelaksuj się i poczytaj ulubioną książkę, odłóż telefon i przewietrz sypialnię – te czynności będą miały pozytywny wpływ na jakość Twojego snu.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz