URODA I ZDROWIE

Charytatywny wernisaż Fundacji Herosi z udziałem gwiazd

17 grudnia 2018, dodał: pinkmause

Gwiazdy filmu, telewizji, mody i sportu – Marta Manowska, Julia Wyszyńska, Julia Wróblewska, Magdalena Bolesławska, Marek Kaliszuk, Rafał Maślak, Michał Meyer, Kamil Pruban, Mateusz Zielonka, Matteo Brunetti, Michał Mikołajczak oraz Radosław Kawęcki wsparli charytatywną inicjatywę Fundacji Herosi i wraz z podopiecznymi fundacji z onkologii wzięli udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej. Niezwykłe zdjęcia powstałe w wyniku tej sesji zostały zaprezentowane 4 grudnia podczas wernisażu w Domu Aukcyjnym Art In House w Warszawie. Autorem zdjęć jest Łukasz Leksowski.

Wernisaż swoim recitalem uświetnił aktor i piosenkarz – Marek Kaliszuk, który jest także jednym z bohaterów sesji zdjęciowej Fundacji Herosi. Wśród gości pojawiły się gwiazdy biorące udział w tym wyjątkowym charytatywnym projekcie – Rafał Maślak, Marek Kaliszuk, Kamil Pruban, Michał Mikołajczak oraz projektantka mody Magdalena Bolesławska. Wernisaż poprowadzili: Mateusz Szymkowiak i Norbert Hawryluk.

Głównym celem charytatywnego wernisażu jest spełnienie marzeń i oderwanie choć na moment od szpitalnej rzeczywistości podopiecznych Fundacji Herosi. Dzieci na co dzień walczą z chorobami nowotworowymi w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Mimo młodego wieku doskonale wiedzą, co to ból, cierpienie, co znaczy utrata włosów i poczucia własnej wartości. Udział w sesji zdjęciowej poprzedzającej wernisaż, pozwolił im wcielić się w role profesjonalnych modeli i modelek, odnaleźć własne „ja”, często zagubione pośród szpitalnych korytarzy. Dzięki pracy znakomitej ekipy stylistów i wizażystów podopieczni otrzymali niepowtarzalną szansę przeżycia wspaniałej przygody na planie zdjęciowym i oderwania się od codziennych zmagań z chorobą.

Sesja i wernisaż nie odbyłyby się, gdyby nie ogromne wsparcie ze strony twórców i partnerów: Łukasz Leksowski, Karolina Trębacz, Weronika Wojewoda, Sylwia Puciato, Łukasz Boć – Master Look, Renata Majewska, TUTU Princess, Hair Majesty, Studio Huśtawka, DON DON. Mecenasem wernisażu jest Plac Unii. Przestrzeń na wernisaż użyczył Dom Aukcyjny Art in House.

Fundacja Herosi jest organizacją pożytku publicznego od 2009 roku aktywnie pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz z domów dziecka. Wolontariusze Fundacji Herosi realizują marzenia podopiecznych, organizują spotkania ze znanymi osobami, wyjazdy na mecze, treningi i koncerty. Regularnie odwiedzają podopiecznych na oddziale onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, organizując im czas wolny od zabiegów w trakcie leczenia i pobytu w szpitalu. Fundacja Herosi przygotowuje również sesje zdjęciowe i pokazy mody dla pacjentów, które przede wszystkim pokazują ich piękno, a nie chorobę.

W działalność Herosów bardzo mocno zaangażowani są znani sportowcy m.in. siatkarze, skoczkowie narciarscy, piłkarze ręczni, piłkarze nożni, a także aktorzy, projektanci i muzycy, którzy biorą udział w spotkaniach z dziećmi, zbiórkach i w sesjach zdjęciowych z udziałem podopiecznych. Fundacja Herosi od samego początku intensywnie współpracuje z reprezentacją polskich siatkarzy. Zawodnicy oraz trenerzy odwiedzają podopiecznych fundacji leczących się na oddziale onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, przekazują siatkarskie gadżety na licytacje oraz użyczają swojego wizerunku w charytatywnym kalendarzu Fundacji Herosi, z którego całkowity zysk przeznaczany jest na zakup sprzętu medycznego.

Fundacja Herosi zajmuje się także pozyskaniem funduszy na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Do tej pory, dzięki licznym zbiórkom i akcjom przeprowadzonym przez Fundację, udało się zakupić sprzęt medyczny m.in. pompy do chemioterapii, kardiomonitory, specjalistyczne łóżka, sprzęt do rehabilitacji kończyn po zabiegach onkologicznych, pulsoksymetry, przenośny rentgen, konsole do oglądania zdjęć RTG, stół operacyjny ALPHASTAR PRO 1132 z wyposażeniem oraz elektrokoagulator – aparat SPECTRUM, o łącznej wartości przekraczającej 600 000 zł. Fundacja przekazuje także środki na zakup nierefundowanych leków dla podopiecznych. Koszty terapii tego typu lekami są bardzo wysokie – wynoszą od 3 000 do 16 000 zł. miesięcznie, co wykracza poza możliwości finansowe rodziców naszych podopiecznych.

Szczegóły dotyczące działań Fundacji Herosi można znaleźć na www.herosi.eu facebook.pl/FundacjaHerosi oraz instagram.com/fundacjaherosi


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...