URODA I ZDROWIE

Ceniona marka przez stomatologów GUM Sunstar

16 czerwca 2020, dodał: Redakcja

Od niedawna w polskich aptekach, drogeriach i sklepach specjalistycznych można kupić produkty do higieny jamy ustnej cenionej przez stomatologów na całym świecie, profesjonalnej marki GUM Sunstar.

pasta gum sunstar

Pielęgnacja jamy ustnej kojarzy się głównie z dbaniem o piękny uśmiech. Dla specjalistów z marki GUM Sunstar ma jednak nie tylko wymiar estetyczny. To przede wszystkim troska o nasze zdrowie. Z wielu badań naukowych wynika, że zły stan zębów i dziąseł ma wpływ na kondycję całego organizmu i może być przyczyną wielu schorzeń ogólnoustrojowych, jak cukrzyca, problemy z płodnością i stawami, choroby przełyku, nerek, stawów czy serca. Dlatego zasada: zdrowe dziąsła to zdrowy organizm jest podstawą filozofii marki GUM Sunstar i jej holistycznego podejścia. Punktem wyjścia do tworzenia wszelkich nowych rozwiązań są rzetelne badania naukowe, ścisła współpraca ze specjalistami z dziedziny stomatologii i medycyny na całym świecie, a także z renomowanymi instytucjami, jak EFP (European Federation of Periodontology), Polskie Towarzystwo Stomatologiczne czy Polskie Towarzystwo Periodontologiczne. Z doniesień tego ostatniego wynika, że zaledwie 1% Polaków ma zdrowe dziąsła! Nie jesteśmy wyjątkiem. Różne dolegliwości przyzębia plasują się na szóstym miejscu wśród najczęściej występujących chorób na świecie i dotyczą około 750 mln osób, które potrzebują ukierunkowanych zabiegów profilaktyczno-leczniczych.  A jednym z najważniejszych jest odpowiednia domowa higiena zębów i dziąseł! Tak się składa, że specjalizująca się w tym marka GUM Sunstar również działa globalnie. Pierwsze receptury stworzył w 1923 roku dr Butler, dentysta z Chicago. Sześćdziesiąt pięć lat później amerykański GUM stał się częścią japońskiej marki Sunstar, która obecnie ma siedzibę w Szwajcarii. Mimo międzykontynentalnej historii i obecności na ponad 100 światowych rynkach GUM Sunstar wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym. A wynikiem wieloletniego doświadczenia marki jest 8 profesjonalnych linii produktów i akcesoriów wyspecjalizowanych w rozwiązywaniu różnych problemów w obrębie jamy ustnej. Po które z nich klienci na całym świecie sięgają najczęściej?

 

GUM Original White

Problem przebarwień dotyczy niemal wszystkich, bo powodują je barwniki znajdujące się w popularnych napojach i powszechnie spożywanych pokarmach, a także używki i niektóre leki. Przebarwienia często pojawiają się też z wiekiem. Specjalistyczna seria GUM Original White pomaga odzyskać naturalną biel zębów. Ale nie są to preparaty wybielające, jakich wiele. Ich zadaniem jest także profilaktyka, czyli zapobieganie ponownemu pojawianiu się plam i problemom z dziąsłami. Regularnie stosowana szczoteczka z tej serii dzięki specjalnemu kształtowi główki i włosia pokrytego elastomerem, skutecznie usuwa płytkę nazębną także pomiędzy zębami i wzdłuż linii dziąseł, nie drażniąc ich i nie kalecząc. Najlepsze rezultaty daje stosowana razem z pastą GUM Original White, która dzięki specjalnej pianie mikropęcherzykowej usuwa przebarwienia, a przy tym nie tylko nie niszczy szkliwa, ale dzięki zawartości fluoru i izolmatu wręcz je wzmacnia. I jak każdy z produktów GUM pielęgnuje dziąsła. O ich kondycję dbają także witamina E, prowitamina B5 i alantoina, zawarte w bezalkoholowym płynie do płukania Original White, który podobnie jak pasta usuwa przebarwienia, a dzięki dodatkowi fluoru i izolmatu wzmacnia szkliwo. Fluor znajduje się także w eksperckiej woskowanej nici dentystycznej z tej serii! Stworzona specjalnie po to, by usuwać przebarwienia i zanieczyszczenia z wyjątkowo trudno dostępnych miejsc m.in. poniżej linii dziąseł i z ciasnych przestrzeni międzyzębowych. Kompleksowa pielęgnacja i holistyczne podejście dają najlepsze efekty pielęgnacji. To podstawa filozofii i działania marki GUM Sunstar.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecam Centrum Medyczne Babka Medica...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...
Sklepy dziecięce
Fajne rzeczy dziecięce i w niskich cenach są ostatnio w marketach, warto tam...