Catering dietetyczny to ratunek dla wielu osób – czasowo lub na dłuższy okres czasu ktoś przejmuje za nas obowiązek gotowania i zabiera z nas ciężar układania zdrowej i urozmaiconej diety. Nic dziwnego, że na dietę pudełkową decyduje się coraz więcej Polaków, a firm oferujących ten sposób żywienia jest na rynku coraz więcej. Kiedy warto przemyśleć skorzystanie z cateringu dietetycznego? Ile to kosztuje? Czy warto? O tym w artykule.
Dla kogo catering dietetyczny?
Wbrew pozorom dieta pudełkowa nie jest wyłącznie dla osób świetnie zarabiających, których stać na to, aby skorzystać z tej opcji przez cały czas. Na catering dietetyczny decydują się pary w okresie przygotowań ślubnych, młodzi rodzice świeżo po porodzie, kiedy opieka nad noworodkiem pochłania każdą minutę czy osoby, w których domach trwa remont. Dzięki temu w ważnych momentach w swoim życiu nie muszą myśleć o gotowaniu i sprzątaniu kuchni.
Catering dietetyczny – czy warto?
Catering dietetyczny ma wiele plusów. Zdrową, urozmaiconą i dostosowaną do Twoich preferencji dietę przywozi Ci kurier, codziennie o tej samej porze. Nie musisz chodzić na zakupy do supermarketu, kupować jedzenia na zapas, nie ma możliwości skuszenia się na słodkości. W kuchni jest porządek, jesz dokładnie tyle kalorii, ile powinieneś, nie podjadasz, nie stołujesz się w restauracjach. To niezwykle wygodne, dlatego firm cateringowych zajmujących się dietą pudełkową jest coraz więcej.
Dieta pudełkowa – jak to wygląda?
Na cenę cateringu wpływa szereg zmiennych – liczba posiłków (zazwyczaj od 3 do 5), ich kaloryczność, rodzaj diety (bezglutenowa, bez laktozy, wegetariańska, wegańska) czy jej cel – dieta odchudzająca, oczyszczająca, dla kobiet w ciąży. Dietę możesz zamówić na 7 dni w tygodniu, możesz tylko od poniedziałku do piątku, bo np. wtedy pracujesz. Posiłki zawsze przywożone są w tym samym okresie czasowym, przez co łatwo o planowanie dnia. Więcej informacji na stronie https://www.fit-bag.pl
Jakie są minusy cateringu dietetycznego?
Catering dietetyczny nie jest dla każdego. Może nie pasować osobom, które nie lubią eksperymentów kulinarnych – catering zazwyczaj dba o to, żeby posiłki były zróżnicowane i raczej się nie powtarzały, co niektórej grupie osób może przeszkadzać. Plusem i minusem jednocześnie jest fakt, że jesz to, co przywiezie dostawca, a nie to, na co masz akurat ochotę – ale to właśnie często sprawia, że rezygnujemy z tłustych i niezdrowych przekąsek. Mniejszym problemem jest to, że dania oczywiście dostosowane są smakowo do większości, jeśli więc preferujesz np. posiłki bardziej ostre, będziesz musiał doprawić je sobie samodzielnie.
Catering dietetyczny to rozwiązanie korzystne dla wielu osób – warto rozważyć tę opcję w wielu różnych sytuacjach.