Cała prawda o medycynie estetycznej – rozmowa z DknStudio!

19 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W świecie, gdzie dużą wagę przywiązujemy do wyglądu zewnętrznego nie można pominąć roli jaką odgrywa medycyna estetyczna w dążeniu do ideału piękna. Czy w ogóle on istnieje i jakie zabiegi dedykowane są dla poszczególnych grup osób rozmawiamy ze współwłaścicielem salonu DKNStudio – Dianą Szwajcowską.

Medycyna estetyczna odgrywa coraz ważniejszą rolę w dzisiejszym świecie.  Jakie zabiegi można u Państwa wykonać?

W Klinice Medycyny Estetycznej i Kosmetologii DKN Studio możemy wykonać szereg zabiegów z zakresu medycy estetycznej. Od delikatnych zabiegów na twarz bo bardziej inwazyjne, jak np. niechirurgiczne unoszenie biustu czy poprawę jędrności pośladków. W naszej klinice stawiamy na wysoką skuteczność  i naturalny nieprzerysowany efekt.

Dla kogo są dedykowane zabiegi medycyny estetycznej, czy mogą być wykonywane tylko u osób dorosłych?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z reguły wykonywane są u osób dorosłych. Każdy zabieg powinien być dostosowany do potrzeb pacjenta. Niech za przykład posłużą zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Powinno się je wykonywać prewencyjnie nawet u osób młodszych z bogatą mimiką, natomiast u osób starszych te zabiegi niekoniecznie przyniosą oczekiwane rezultaty.

Zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nie wykonujemy u osób bardzo młodych, są jednak wyjątki, np. terapia poparzeń i blizn. Taką terapię możemy zacząć nawet już u dzieci w szczególności, jeżeli jest to kwestia jakości funkcjonowania.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania medyczne do wykonywania zabiegów?

Oczywiście, niemalże do każdego zabiegu.  W większości przypadków jest to choroba nowotworowa, przyjmowanie izotretynoiny i retinoidów, opryszczka lub wypicie dużej dawki alkoholu dzień przed zabiegiem  Dlatego przed każdym zabiegiem ważne jest, aby przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem wykluczając przeciwwskazania do danego zabiegu.  Bardzo istotne jest też omówienie nie tylko przeciwwskazań, ale także  rekonwalescencji po. Przykładowo po zabiegu korekty kształtu ust, nie powinniśmy palić papierosów i spożywać  alkoholu, po podaniu toksyny botulinowej nie powinniśmy minimum 6 godzi od zabiegu przyjmować pozycji leżącej.

Czy istnieje ryzyko wystąpienia komplikacji po zabiegach?

Ryzyko komplikacji istniej zawsze. Ważna jest wiedza i doświadczenie osób wykonujących zabiegi. Preparaty i urządzenia do wykonywania zabiegów bezwzględnie powinny przejść badania kliniczne i posiadać niezbędne certyfikaty medyczne. Na pewno w dużym stopniu minimalizuje to ryzyko wystąpienia komplikacji.

Który zabieg Państwo polecają i dlaczego?

Bardzo polecam zabieg laserem frakcyjnym CO2. Jest to jedna z najlepszych terapii anti-age na rynku. Laser frakcyjny poradzi sobie z takimi problemami jak przebarwienia, drobne zmarszczki, utrata jędrności skóry. Przy zabiegu resurfacingu spłyceniu ulegną również głębokie zmarszczki, a skóra zyska piękniejszy i młodszy wygląd. Laser ten przy swoim szerokim spektrum zastosowania doskonale również sprawdza się z przy zabiegach redukujących blizny i rozstępy. W naszej klinice specjalizujemy  się w terapiach łączonych, dlatego bardzo często polecamy pacjentom  łączenie zabiegu laserowego z użyciem osacza bogatopłykowego, dzięki czemu rekonwalescencja po zabiegu jest dużo szybsza, a efekty jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Jak wygląda ten zabieg, czy jest bolesny?

Zabieg laserem frakcyjnym wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym wykonywanym za pomocą maści znieczulającej. Laser frakcyjny CO2 dociera do głębszych warstw skóry właściwej. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do intensyfikacji procesów regeneracyjnych. Powstałe mikrourazy stymulują komórki skóry do intensywnej odbudowy, prowadząc m.in. do tworzenia się nowych włókien kolagenowych. Podczas działania lasera pacjent może odczuwać delikatne ciepło i uczucie pieczenia. Po zabiegu na skórze może pojawić się niewielki obrzęk, który powinien zniknąć w ciągu jednego dnia. Gojenie się skóry trwa do 5-7 dni po zabiegu. Zabieg nie wymaga jednak rekonwalescencji i bezpośrednio po jego zakończeniu można wrócić do codziennych czynności. Zabieg laserem frakcyjny prowadzi do głębokiej przebudowy skóry co daje doskonałe efekty.

Jak często można wykonywać zabieg?

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 powtarza się w zależności od wieku pacjenta i stanu skóry średnio co 4-6 tygodni.

A który z zabiegów cieszy się największą popularnością wśród klientów?

Największą popularnością cieszy się resurfacing wykonywany laserem frakcyjnym CO2, ale również powiększanie i modelowanie ust oraz zabiegi wykonywane z użyciem toksyny botulinowej i biostymulatorów tkankowych. Obecnie Klientki oczekują szybkich rezultatów i naturalnego efektu.

DKN Studio

ul. Światowida 14/u162
03 -144 Warszawa

+48 690 799 293

serdecznie dziękuję za rozmowę!

rozmawiała: Małgorzata Kopeć

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Cała prawda o medycynie estetycznej – rozmowa z DknStudio!

  1. avatar Cosmix pisze:

    Mnie zainteresowało to niechirurgiczne unoszenie biustu, ciekawe na czym polega…

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zmarszczki i bruzdy
Takie głębsze zmarszczki to dopiero są po 50-tce, a ostatecznie można iść na zabieg odmładzający...
Oryginalna biżuteria
Też mam kilka takich oryginalnych, najbardziej lubię te z bursztynem
Dietetyk - porady
U mnie królują warzywa i owoce, a węglowodanów zbożowych jem coraz mniej.
Molestowanie dzieci, romanse księży…
Ja myślę, że za 10 lat to już mało kto będzie chodził do...