Buty na zimne miesiące – jak wybrać najcieplejsze?

23 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zakup solidnych i ciepłych butów na sezon zimowy nie jest łatwym zadaniem. Mnogość modeli dostępnych obecnie na rynku może przyprawiać o zawrót głowy. Warto jednak starannie przemyśleć wybór zimowego obuwia, ponieważ to właśnie ono jest podstawowym elementem wyposażenia na chłodne miesiące. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci znaleźć najcieplejsze buty na zimę.

buty ocieplane

Wygodne buty ocieplane zapewnią ci komfort termiczny

W sezonie zimowym przydadzą ci się co najmniej dwie pary obuwia – eleganckie i na co dzień. Jednak niezależnie od tego, jakie jest przeznaczenie butów na zimę, bez wątpienia powinny zapewniać dobrą izolację, być wygodne i odporne na czynniki atmosferyczne, a przy tym stylowe.

W trosce o swój komfort termiczny wybierz buty ocieplane z polarowym wypełnieniem, które w dotyku przypomina kożuszek, misia lub miękkie futerko. W niektórych modelach kozaków, śniegowców i traperów występuje ocieplenie z naturalnej wełny owczej. Oczywiście, im grubsza warstwa ociepliny wewnątrz, tym cieplejsze jest obuwie. Miękki kożuszek często znajduje się również w górnej części cholewki, co nie tylko dodaje butom walorów estetycznych, ale stanowi też dodatkowe zabezpieczenie przed chłodem. 

W zimowym obuwiu warstwa ocieplająca powinna występować także w miejscu, które styka się z podeszwami stóp. Gruba wkładka z filcu, koca obuwniczego, wełny czy polaru izolująca stopy od zimnego gruntu znacznie zwiększa komfort użytkowania butów.

Gruba i solidna podeszwa – element niezbędny w butach zimowych

Zimowe buty ocieplane powinny mieć grubą, antypoślizgową podeszwę. Obuwie na cienkich podeszwach nie zapewni ci dobrej izolacji od podłoża, wskutek czego twoje stopy szybko przemarzną w kontakcie z chłodnym gruntem czy śniegiem. Podeszwy w kozakach i śniegowcach najczęściej wykonywane są z takich materiałów jak guma TR, tuniskóra, guma PU czy chlorokauczuk. Tworzywa te są odporne na działanie czynników atmosferycznych i odznaczają się dużą trwałością. W ostatnim czasie niezwykle modne są kozaki na platformie, które stylistyką nawiązują do lat 90. XX wieku. Nie tylko świetnie się prezentują i optycznie wydłużają nogi, ale również skutecznie izolują stopy od podłoża. Wybierając obuwie na sezon zimowy, zwróć również uwagę na obecność żłobień w podeszwach. To właśnie one odpowiadają za właściwości antypoślizgowe.

ciepłe buty Stylowe buty ocieplane na zimę są dostępne w CCC. W niezwykle bogatej i różnorodnej ofercie obuwia każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Buty można zamówić online lub zrobić zakupy w jednym ze sklepów stacjonarnych. Końcówka jesieni to idealny czas, by zaopatrzyć się w ciepłą i wygodną parę na chłodne miesiące!

Materiał wykonania cholewki – nieprzemakalny i trwały

Na to, czy zimą będziesz odczuwać komfort termiczny, ma wpływ wysokość oraz materiał wykonania cholewki twoich butów. Gdy temperatura jest niska, a w dodatku pada śnieg, doskonale sprawdzają się buty ocieplane z cholewką sięgającą do połowy łydki lub za kolano. Im większa powierzchnia nogi jest osłonięta przed zimnem, tym bardziej komfortowo będziesz się czuć. Wysokie cholewki zapobiegają też przedostawaniu się śniegu do wewnętrznej części butów.

obuwie ocieplane

Jeśli chodzi o materiał wykonania obuwia, powinien być nieprzemakalny i odporny na mróz. Nie sposób zapewnić sobie ciepło, gdy stopy są przemoczone! Za jedne z najlepszych butów na zimę uważane są kozaki ze skóry naturalnej. Skóra jest wytrzymała i nie przepuszcza wilgoci. Zapewnia dobrą izolację cieplną, a jednocześnie pozwala stopom oddychać, zapobiegając ich przegrzewaniu. Świetnie sprawdzają się także kozaki z nubuku oraz zamszu.



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...