Branża opiekuńcza. Jak zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?

24 stycznia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Branża opiekuńcza stale się rozrasta. Szybkie starzenie się społeczeństw powoduje przyrost seniorów wymagających pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Niestety nie każda rodzina ma możliwość zajmowania się swoimi bliskimi w zakresie, w jakim tego wymagają. Popularnym rozwiązaniem stała się domowa opieka seniora. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba starsza zyskuje komfort i możliwość spędzenia jesieni życia we własnym domu. Jednak w jaki sposób rozpocząć pracę w branży opiekuńczej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakich kompetencji wymagają renomowane agencje opiekuńcze.

opieka seniora

Kompetencje potrzebne do podjęcia pracy w opiece seniora

Do rozpoczęcia pracy z rzetelną firmą potrzebne będą dwie niezbędne umiejętności. Pierwsza z nich to przede wszystkim znajomość języka niemieckiego. Nie musi być to biegła znajomość. Agencje szukają opiekunek, które porozumiewają się po niemiecku w stopniu minimum komunikatywnym. Dzięki temu opiekunka jest w stanie swobodnie poruszać się po Niemczech, a przede wszystkim zrozumieć potrzeby osoby starszej. Warto wiedzieć, że rozwój zawodowy popłaca. Biegła znajomość języka niemieckiego jest gwarancją wyższych zarobków.

Niezbędną kompetencją okazuje się również doświadczenie. Nie masz praktyki w opiece osób starszych w Niemczech? Nic straconego! Nie musi to być doświadczenie nabyte w Niemczech. Na początek nie musi być ono nawet profesjonalne. Wystarczy opieka na przykład nad kimś z Twoich bliskich, jak rodzice czy dziadkowie. W tym przypadku również zyskujesz szansę na wyższe zarobki. Warto więc pamiętać o zbieraniu referencji.

Zarobki w branży opiekuńczej

Zarobki w opiece osób starszych w Niemczech zależą oczywiście od kompetencji opiekunki, ale również warunków firmy. Należy wybierać zaufanych pracodawców z dobrymi opiniami. Jednym z liderów w branży opiekuńczej jest firma Veritas Opieka. Firma specjalizuje się w rekrutacji opiekunek osób starszych i organizacji ich pracy w Niemczech. Średnia pensja bazowa w tej firmie to 1800 € netto miesięcznie. Agencja oferuje także możliwość dodatkowych zarobków poprzez atrakcyjny system premii i bonusów.

Veritas Opieka kompleksowo organizuje zlecenia w Niemczech. Firma zapewnia bezpłatny obustronny transport. Zamieszkanie oraz wyżywienie na zleceniu również są bezpłatne. Szukasz pracy w opiece osób starszych w Niemczech? Tutaj sprawdzisz najnowsze zlecenia w Veritas Opieka: Opieka Niemcy.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...