Bon turystyczny, dowiedz się więcej! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Bon turystyczny, dowiedz się więcej!

24 sierpnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Polski bon turystyczny to narzędzie działające podwójnie. Z jednej strony wspiera osłabioną branżę turystyczną, a z drugiej jest ciekawą możliwością dla rodzin z dziećmi. Polski bon turystyczny pozwala dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne organizowane przez turystycznego przedsiębiorcę. Płacić bonem turystycznym można wielokrotnie, nie ma konieczności wykorzystania go za jednym razem.

bon turystyczny

Jak działa bon turystyczny?

Polski bon turystyczny przybrał formę elektroniczną. Posiada datę ważności, która kończy się wraz z końcem marca 2022 roku. Podmioty, które przystąpiły do programu polski bon turystyczny, umożliwiają jego wykorzystanie. W wybranych obiektach możemy go zrealizować w całości lub częściowo. Wykorzystać bon turystyczny możemy na pobyt w hotelu, agroturystycznym gospodarstwie, pensjonacie, a także harcerskim lub sportowym obozie. Świadczenie to jest wypłacane postaci elektronicznego vouchera. Przysługuje na każde dziecko, nawet w sytuacji, kiedy rodzice dziecka pracują za granica. W przypadku bonu nie obowiązuje również żadne kryterium zarobku, a także jest on wolny od podatku. Nie wliczamy go do wysokości dochodu.

Znajdź nocleg z bonem turystycznym i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

Bon turystyczny lista miejsc, które czekają na gości

Gdzie można wykorzystać bon? Po aktywacji bonu można go wykorzystać na terenie całego kraju. Jeśli więc posiadasz bon turystyczny lista miejsc, które na ciebie czekają, jest różnorodna i ciekawa. Przygotowanie listy jest koordynowane przez Polską Organizację Turystyczną. Wraz z całą rodziną możesz odwiedzić górskie miejscowości lub nadmorskie kurorty. W ofercie znajdziesz domy wolnostojące, apartamenty z kuchennymi aneksami, a nawet miejsca z basenem dla dzieci i ogrodem pełnym zabaw. Domki letniskowe położone tuż nad samym jeziorem lub ukryte na zacisznej polanie. Miejsc, gdzie można wykorzystać bon turystyczny, jest naprawdę dużo.

Jak aktywować bon turystyczny?

Aby zrealizować bon turystyczny, należy go aktywować. W celu wykonania aktywacji niezbędne jest posiadanie konta w platformie usług elektronicznych PUE ZUS. Jest to jedyna droga, która na chwilę obecną, pozwala pobrać, a następnie dokonać płatności za pośrednictwem bonu. Należy wejść na stronę, zalogować się na swój profil na PUE. Tam czeka na nas zakładka Polski Bon Turystyczny, a w nim nasz bon, który możemy wykorzystać podczas urlopu. Na portalu możemy poznać jego numer, wartość i aktualne saldo. Za pomocą przycisku znajdującego się nieopodal możemy go aktywować. Należy podać numer telefonu oraz adres email. W odpowiedzi otrzymamy kod obsługi płatności. Gotowe, można skorzystać z bonu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz