URODA I ZDROWIE

Ból pleców – przyczyny, leczenie, rodzaje

27 sierpnia 2020, dodał: Redakcja

Ból pleców (z ang. low back pain) to powszechnie występująca dolegliwość – jedna z najczęstszych przyczyn wizyt Polaków u lekarza. Dolegliwości bólowe niejednokrotnie utrudniają poruszanie się, mogą sygnalizować rozwój chorób kręgosłupa, wynikać z przeciążeń, urazów. Jakie są rodzaje bólu pleców? Jakie efekty terapeutyczne dają elektrostymulatory przeciwbólowe TRU+ przeznaczone do domowego użytku?

ból plecow

Gdy kręgosłup nie jest w formie – przyczyny bólu pleców

Zanim przedstawimy możliwości terapeutyczne tru plus, należy wyjaśnić, co powoduje ból pleców? Kręgosłup to główna podpora ciała – chroni rdzeń kręgowy oraz utrzymuje ciało w pionowej pozycji. Jednak, aby mógł spełniać w 100% swoją rolę, musi być wolny od bólu i stanów patologicznych.                                                                                                                                                                                                              

Co powoduje dolegliwości bólowe w obrębie pleców? Przyczyn jest naprawdę wiele, dyskomfort może być spowodowany:

 • chorobą zwyrodnieniową stawów,
 • brakiem aktywności fizycznej,
 • skurczami mięśni pleców,
 • chorobą Bechterewa,
 • polimialgią reumatyczną,
 • chorobami nowotworowymi,
 • pęknięciem lub wypadnięciem dysku międzykręgowego.

Ból umiejscowiony w kręgosłupie, może mieć związek z osłabieniem, naciągnięciem mięśni lub być manifestacją chorób psychicznych (np. depresji). Czasami przyczyna dolegliwości bólowych jest bardzo prozaiczna – spanie na nieodpowiednio dobranym materacu, dźwiganie ciężkich toreb z zakupami, czy chodzenie w szpilkach przez długi czas.

Rodzaje bólu pleców 

Na ból pleców najczęściej skarżą się osoby w wieku 30-50 lat. Do grupy podwyższonego ryzyka należą kobiety w ciąży, palacze i pacjenci z nadwagą oraz otyłością. Jakie są rodzaje bólu pleców? Dolegliwości tego typu można podzielić na 3 grupy:

 • ból krzyża (jest odczuwalny odcinku lędźwiowym kręgosłupa),
 • nerwoból odcinka szyjno-ramiennego,
 • ból kręgosłupa w odcinku piersiowym.

Inne, częste rodzaje bólu pleców to dolegliwości związane z przepukliną dysku i rwa kulszowa. Wiele osób zastanawia się, jak złagodzić ból bez stosowania leków? Optymalnym rozwiązaniem jest urządzenie TRU+, które korzysta z technologii przezskórnej stymulacji nerwów (TENS). Co warto wiedzieć o tej niezwykłej terapii?

TRU+ –  terapia bólu pleców

Elektrostymulator przeciwbólowy TRU+ to nowość na polskim rynku – blokuje bodźce bólowe za pomocą impulsów elektrycznych, jednocześnie pobudza wytwarzanie endorfin. Lecznicze impulsy docierają do włókien nerwowych, przynosząc choremu szybką ulgę w bólu. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze – posiada 1 specjalistyczny program leczniczy, który składa się z 3 etapów trwających po 10 minut (stymulacja wysokoczęstotliwościowa – niskoczęstotliwościowa  – wysokoczęstotliwościowa). TRU+ posiada roczną gwarancję, to bezpieczna metoda TENS, której fundament stanowi mechanizm sprawdzony klinicznie. Ten domowy elektrostymulator pozwala zwalczyć zarówno przewlekły, jak i ostry ból pleców w beztabletkowy sposób. Wystarczy jedna sesja, by cieszyć się ukojeniem i brakiem bólu przez wiele godzin. TRU+ mogą stosować seniorzy, cukrzycy, artretycy. Terapia jest dedykowana również dla osób, które cierpią z powodu:

 • lumbago (postrzału), 
 • rwy kulszowej, 
 • odczuwają ból związany z napięciem mięśniowym i stanem zapalnym. 

Podsumowując, elektrostymulator przeciwbólowy TRU+ uśmierza nawet silny ból pleców, który wielu osobom uniemożliwia wykonywanie swobodnych i harmonijnych ruchów. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą łagodzić dolegliwości bólowe bez stosowania środków farmakologicznych, niejednokrotnie obciążających ich organizm. Wystarczy skorzystać z 30-minutowej sesji elektrostymulacji TENS.

Przeciwwskazania: posiadanie rozrusznika serca, metalowe/elektroniczne implanty, epilepsja, podłączenie do wysokoczęstotliwościowych sprzętów chirurgicznych; Ostrzeżenia: Nie używaj urządzenia podczas prowadzenia samochodu, innego środka komunikacji lub innych czynności podczas których stosowanie elektrostymulacji mogłoby spowodować rozproszenie uwagi i doprowadzić do urazu. Nie stosuj urządzenia: na rany, wysypki lub spuchnięte, zaczerwienione, zainfekowane miejsca, w miejscach lub w pobliżu miejsc gdzie występują zmiany rakowe, podczas kąpieli lub w pobliżu wody, podczas snu. Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem urządzenia jeżeli jesteś pod stałą opieką lekarską, stosowałeś inne środki do leczenia bólu. Przestań używać urządzenia lub skonsultuj się ze swoim lekarzem jeżeli twój ból nie ulegnie zmniejszeniu lub nasili się. Nie używaj urządzenia jeśli jesteś w ciąży lub istnieje taka możliwość, chyba że zostało to zalecone przez lekarza. Jeśli podejrzewasz lub została zdiagnozowana u Ciebie choroba serca, powinieneś przestrzegać zaleceń lekarza. Używaj urządzenia z ostrożnością, jeśli masz tendencję do wewnętrznego krwawienia takiego jak po złamaniu lub urazie. Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem urządzenia jeśli niedawno przebyłeś operację, ponieważ elektrostymulacja może wpłynąć na proces leczenia. Wśród użytkowników z wrażliwą skórą może wystąpić podrażnienie skóry w miejscu przyłożenia elektrod. Jeśli zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane natychmiast przerwij stosowanie urządzenia i skontaktuj się z lekarzem.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator z Philipsa ;) Ahh te czasy, to byl chyba satinelle...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...