Ból biodra – czym może być spowodowany? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ból biodra – czym może być spowodowany?

28 czerwca 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Ciało człowieka, to kompleksowy system składający się z idealnie zsynchronizowanej pracy organów wewnętrznych, mięśni, kości, naczyń krwionośnych, unerwienia etc., ale jak i każdy inny system – nasze ciało się starzeje. Części ciała się zużywają i po przekroczeniu pewnego wieku, przeważnie po pięćdziesiątym roku życia, zaczynamy odczuwać pierwsze objawy, takie jak przykładowo bóle stawów.

Pierwsze objawy bólu biodra

Zwyrodnienie stawów i ból w biodrze czy też w stawach kolanowych to rozpowszechnione problemy pośród osób w średnim i starszym wieku. Zdrowe biodra są podstawą do naszego ruchu, gdyż to właśnie dzięki biodrom możemy chodzić, biegać, tańczyć, wspinać się i kucać. Dysfunkcja stawu biodrowego przejawia się w postaci bólu od pasa w dół, dodatkowo mogą się pojawiać bóle i mrowienia bocznej strony biodra, a nawet zawroty głowy i mdłości.

Podobne objawy mogą być spowodowane dużym zmęczeniem i wysiłkiem fizycznym, ale warto pamiętać, że jeśli żaden z objawów nie zniknie po odpoczynku, a bóle robią się intensywniejsze w nocy, czas umówić się na wizytę u lekarza – ortopedy. Z racji na rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu, którą odgrywają stawy biodrowe, nie wolno zdawać się na domowe metody leczenia.

Przyczyny bólu biodra

Stawy jako jedne z najbardziej funkcjonalnych elementów organizmu człowieka są nadzwyczaj często narażone na uszkodzenia, dlatego tylko wizyta u lekarza specjalisty i właściwe badania są w stanie szybko i precyzyjnie odnaleźć przyczyny bólu biodra, a następnie wybrać właściwy kurs działań leczniczych i rehabilitacyjnych.

Spośród możliwych chorób, które są bezpośrednio powiązane z urazem stawu biodrowego, możemy wyróżnić takie jak np. choroba Perthesa, która jest często spotykana u młodych mężczyzn i chłopców, a także nierównowaga stawowo-mięśniowa spowodowana nadmiernym ruchiem, ucisk na nerwy w kręgosłupie, zapalenie stawu biodrowego spowodowane zwyrodnieniem stawu oraz złamanie kości udowej lub miednicy czy też zwichnięcie stawu biodrowego, które powodują nadzwyczaj intensywny ból biodra. Oprócz chorób i schorzeń, spowodowanych czynnikami zewnętrznymi przyczyną bólu biodra może być wrodzona zmiana w budowie panewki, czyli innymi słowami dysplazja.

Leczenie i fizjoterapia bólu biodra

Aby pozbyć się bólu stawów biodrowych, a co więcej, pozbyć się przyczyny bólu, warto się udać do lekarza. Ortopeda, to lekarz, który się specjalizuje na diagnostyce i leczeniu narządów ruchu, czyli kości, mięśni i wszystkiego co łączy je ze sobą.

Pierwsza wizyta u ortopedy polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu w celu ustalenia przyczyny bólu. Precyzyjne i szczegółowe odpowiedzi na wszystkie pytania mogą pomóc w szybkiej i poprawnej diagnozie.

Nieodłączną częścią leczenia każdego z narządów ruchu, a tym bardziej tak ważnego jak stawy biodrowe, jest fizjoterapia i rehabilitacja, która ma na celu przywrócenie funkcjonalności stawów i kończyn po zabiegach lub operacjach. Warto zapoznać się z ofertą specjalistycznej kliniki Carolina Medical Center (https://carolina.pl)

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak podlewać kwiaty w domu?
Też tak robię. Zdarza mi się niestety niektóre przelać, jeśli się zapomnę...
Dom w stodole?
Bardzo mi się podobają takie odnowione budynki, zwłaszcza jeśli został zachowany dawny styl. Uwielbiam...
Na czym dobrze wyglądają kwiatowe m…
Bardzo podobają mi się kwiatowe motywy na obrusach. No i na zastawie stołowej,...
Najpopularniejsi autorzy ostatnich …
Zachwycił mnie Michał Śmielak. Jego znakomite thrillery pochłaniam z wypiekami na twarzy.