URODA I ZDROWIE

Biodegradowalne eko-rajstopy – odzieżowa rewolucja od marki FIORE!

6 maja 2021, dodał: Redakcja

Idea zero-waste to nie trend, a styl życia. Świadomość ekologiczna rośnie, dlatego coraz więcej osób rezygnuje z własnych wygód i sięga po ekologiczne rozwiązania. Rosną także oczekiwania wobec marek. Klienci kładą nacisk na to, aby produkty dostępne na rynku powstawały w zgodzie z naturą. W odpowiedzi na potrzeby odbiorców stworzono wyjątkowe, biodegradowalne eko-rajstopy. Czym są? Dowiedz się więcej.

Chciałabyś cieszyć się pięknie wyglądającymi nogami bez szkody dla natury? Marzysz o tym, aby ubrania, po które sięgasz były nie tylko wygodne i ładne, ale także przyjazne środowisku? To możliwe! Poznaj ekologiczne rajstopy z linii Eccola.

Czym wyróżniają się eko-rajstopy?

Marka Fiore od lat dba o to, aby nogi polskich kobiet wyglądały doskonale, bez względu na okoliczności. Teraz wkracza na rynek z nową propozycją rajstop wykonanych ze 100% biodegradowalnych włókien z certyfikatem Amni Soul Eco®. To poliamid, który może być poddawany recyklingowi i procesom odzysku.

To prawdziwa rewolucja na rynku odzieżowym, która otwiera nowy rozdział w produkcji ubrań i bielizny. Rajstopy Fiore Eccola:

  • występują wyłącznie w czarnym kolorze i dwóch grubościach: 20 oraz 50 DEN,
  • są niezwykle miękkie i komfortowe podczas codziennego użytku,
  • są wykonane z szybko schnącego materiału, który się nie mnie, co znacząco wpływa na wygodę noszenia oraz estetyczny wygląd nóg,
  • powstają z oddychających włókien, więc nie musisz obawiać się potu, podrażnień i otarć.

Zadbano również o niewidoczne wzmocnienia w obszarze palców oraz komfortowy pas. Dzięki temu nie trzeba martwić się o odznaczający się pod obcisłą sukienką czy bluzką szew. Z miłości do kobiet, w samym środku Polski, marka tworzy niesamowite rajstopy wolne od niebezpiecznych substancji, w pełni przyjazne zarówno środowisku, jak i użytkowniczkom.

Jak powstają eko-rajstopy?

Eko-tekstylia powstają z poliamidu, do którego produkcji nie zużywa się tak dużo wody, jak przy wyrobie tradycyjnych rajstop. Wykorzystanie tego włókna pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości tego cennego surowca i pomaga realnie zmniejszyć negatywne skutki oddziaływania produkcji ubrań na środowisko. Dodatkowo poliamid poddaje się szybkiemu rozkładowi beztlenowemu. Wystarczy zaledwie 3 lata, aby tekstylia zniknęły z planety, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów.

Rajstopy powstają z lokalnych surowców, które są sprowadzane wyłącznie z europejskich krajów. Takie działanie pozwoliło zredukować zanieczyszczenie środowiska i ślad węglowy. Co więcej, produkty szyte są w rodzimych szwalniach. Dzięki temu polskie szwaczki i projektantki mają zapewnioną pracę w godziwych warunkach.

Uwagę przyciągają również w pełni ekologiczne, pochodzące z recyklingu opakowania kartonowe. Zadbano o specjalną konstrukcję pudełek, aby możliwe było również zrezygnowanie z folii przy jednoczesnym zachowaniu 100% jakości produktu. Tak drobna zmiana pozwala uniknąć produkcji kilkudziesięciu kilogramów plastiku rocznie. Ma to ogromne znaczenie dla natury.

Zaangażowanie marki w ochronę środowiska jest godne naśladowania. Fiore nawiązało również współpracę z Fundacją Las Na Zawsze. Za każdą zakupioną parę rajstop przekaże darowiznę na rzecz zasadzenia 1 m2 bioróżnorodnego lasu w Polsce. To wspaniały krok w stronę lepszej przyszłości.

 

Nie musisz rezygnować z idealnego wyglądu w trosce o naturę. Zmień świat na lepsze i sięgnij po rajstopy, które równocześnie mogą realnie pomóc zadbać o planetę. Sprawdź, jakie to proste!

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator ;) Ahh te czasy ;) Bolało ;) Dzisiaj jednak wolę...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...