Balustradę na balkon, schody lub taras możesz wykonać samodzielnie. Potrzebne Ci będą te elementy

25 czerwca 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Skompletowane odpowiednio elementy do balustrad pozwalają samodzielnie wykonać w zasadzie dowolną balustradę. A ta, jak wiemy, stanowi istotny element domowej lub przydomowej przestrzeni. Balustrady z jednej strony gwarantują nam bezpieczeństwo podczas użytkowania schodów lub tarasu, z drugiej pełnią funkcje dekoracyjną. Dla architektury domu, jak i dla aranżacji jego wnętrz świetnie pasują balustrady ze stali nierdzewnej. Dobrą wiadomością jest, że możesz taką konstrukcje wykonać samodzielnie. Podpowiadamy, w jakie kluczowe elementy balustrad trzeba się zaopatrzyć.

 

balustrada w domu

Słupki

Podstawowym elementem każdej balustrady są słupki. Wybierając elementy do balustrad w tym zakresie możesz sięgnąć m.in. po słupki o przekroju kwadratowym lub okrągłym. W każdym przypadku istotne będzie jednak, aby elementy wykonane zostały z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, najlepiej AISI 304, która gwarantuje wysoką odporność na obciążenia, na działanie czynników atmosferycznych, czy też korozji.

Gotowe słupki do balustrady powinny posiadać wspawane podstawy mocujące do podłoża oraz rozety maskujące. Te elementy balustrad mogą być wykończone w dowolny sposób – szlifowane, polerowane, a także łączone z elementami z innych materiałów, np. z drewnem. Ważne jednak, aby konkretne rozwiązanie dobrać zgodnie z planowanym wypełnieniem balustrady.

Wypełnienie balustrady i uchwyty do wypełnienia

Kolejnym elementem koniecznym w montażu balustrady będzie jej wypełnienie. Tutaj możesz wybrać wypełnienie m.in. płytowe, prętowe, szklane lub linkowe. Dobór konkretnego wariantu najczęściej dyktowany jest naszymi indywidualnymi preferencjami oraz architekturą domu, czy też stylem aranżacji jego wnętrz.

Dla konkretnego wypełnienia potrzebne będą uchwyty – szkła, linek lub też wypełnienia poziomego o danej średnicy.

balustrada gigastal

 

Poręcze i uchwyty do poręczy

Poręcz będzie niezbędna, jeśli montujesz balustradę na schody. Tutaj masz do wyboru dwie opcje – poręcz przyścienną oraz montowaną bezpośrednio na schody. W kwestii estetyki możesz z kolei sięgnąć po rozwiązania w całości wykonane ze stali nierdzewnej oraz łączące stal z drewnem. W każdym przypadku uzyskasz elegancki efekt dekoracyjny, odpowiednio bardziej nowoczesny lub nieco klasyczny.

Rotule, mocowania, zaślepki oraz inne drobne elementy balustrad

Jeśli nie zdecydujesz się na rozwiązanie systemowe, poszczególne elementy do balustrady będziesz musiał skomponować samodzielnie. W przypadku drobniejszych akcesoriów najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z fachowego doradztwa. Najczęściej jednak decydując się na balustradę do samodzielnego montażu w jednym miejscu można zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne elementy konstrukcji. Zatem mocowania, rotule, czy nawet narzędzia lub wiertła do stali nierdzewnej znajdziesz wraz ze słupkami, wypełnieniem, czy też uchwytami balustrady.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...
Kondycja a tlenoterapia?
Fajne są też treningi z powolnym bieganiem.