Aromaterapia – świece zapachowe Aromateka

14 lutego 2021, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

W jaki sposób zrelaksować się w domu po ciężkim dniu w pracy, czy szkole? Możemy zacząć od słuchania naszej ulubionej muzyki, smacznej kolacji i miłego towarzystwa, ale to nie wszystko. Pomoc znajdziemy także w pięknym, naturalnym i relaksującym zapachu. Nie od dziś wiadomo, że aromaterapia to skuteczna forma łagodzenia chorób, poprawy nastroju i źródło prawdziwego relaksu.

 

Jedną z najszybciej rozwijających się metod medycyny naturalnej, w której wykorzystujemy naturalne olejki eteryczne jest aromaterapia. Zabiegi aromaterapii mają na celu przywrócić człowiekowi stan wewnętrznej równowagi i pobudzić jego naturalne siły odpornościowe. Stąd już tylko krok do ustąpienia dolegliwości i powrotu do zdrowia. Aromaterapia to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina, która dużym zainteresowaniem cieszy się szczególnie w Europie Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych. Samodzielnie, w warunkach domowych możemy na kilka sposobów wykorzystać właściwości naturalnych olejków, które pomogą nam zregenerować siły po ciężkim dniu. Efekty możemy odczuć oddychając rozpylonymi olejkami w powietrzu.

 

Najprostszą i najbardziej przyjemną metodą jest aromaterapeutyczna świeca zapachowa. Aromateka oferuje cały wachlarz zapachowy naturalnych świec aromaterapeutycznych. Gama oferty zapachowej jest tak duża, że świece te mogą być stosowane nie tylko w czasie stresu czy napięcia, ale także w profilaktyce wielu innych dolegliwości, zarówno w warunkach domowych jak i w salonach kosmetycznych. Wiele olejków eterycznych pomaga w leczeniu przeziębienia i grypy. Potrafią zwalczyć uciążliwy katar, łagodzą kaszel i ułatwiają oddychanie, poprawiają samopoczucie, dodają sił do walki z infekcją. Olejki eteryczne nie tylko leczą symptomy choroby, ale także im zapobiegają. Świece zapachowe z dodatkiem naturalnych olejków pozwolą nam też zrelaksować się po ciężkim dniu lub stworzyć wspaniałą atmosferę w salonie, łazience czy sypialni. To znakomite, naturalne antidotum, na stres, napięcia, zdenerwowanie czy bezsenność, wynikające ze współczesnego stylu życia. Świece zapachowe z olejkami eterycznymi sygnowane znakiem Aromateki to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy pragną korzystać z dobrodziejstw aromaterapii.

 

Aromaterapia to magia zapachu. Pachnący dom to najlepsza recepta na to, by czuć się w nim dobrze, bowiem dzięki odpowiednio dobranemu zapachowi dom z łatwością stanie się miejscem niezakłóconego odpoczynku. Odpowiedni zapach w mieszkaniu wywołuje uczucie spokoju i dobrego samopoczucia, poprawi nastrój lub stworzy uroczystą lub romantyczną atmosferę. Domowe zapachy spełniają też bardziej prozaiczne funkcje – ze względu na nasze możliwości poznawcze, o zapachu można też myśleć jako o niewidzialnej wizytówce naszych mieszkań. Aromaterapeutyczne świece zapachowe zapewniają nie tylko doznania zapachowe, lecz także są efektowną ozdobą wnętrza. To praktyczne i bardzo modne rozwiązanie. Dzięki świecom aromaterapeutycznym zyskujemy zapach, który gwarantuje przyjemność, ukojenie i relaks, a jednocześnie dodajemy wnętrzu przytulności, bowiem same świece potrafią wyczarować niezwykłą atmosferę. Możliwości użycia zapachów w domowym wnętrzu jest niezliczona liczba. Od nas zależy po którą sięgniemy i która dla nas jest najbardziej odpowiednia.

 

Należy także pamiętać, że aby wybrać bezpieczny dla zdrowia i przyjazny planecie sposób aromatyzowania domu, który jednocześnie realnie wpłynie na piękno zapachu należy wybierać świece najlepszej jakości. Aromateka oferuje świeczki wykonane z naturalnego wosku sojowego najwyższej jakości, z certyfikatem wydanym przez Eurofins Food Safety Solutions Limited. Świeczki na bazie wosku sojowego są świetną alternatywą dla szkodliwych wyrobów parafinowych. Są bezpieczne w użytkowaniu, również dla dzieci i kobiet w ciąży. Ich wydajność jest nawet o 50% większa niż zwykłych świec parafinowych. Knoty używane w świeczkach Aromateki to w 100% naturalne knoty bawełniane.

 

Natura ofiarowała nam wspaniały dar – leczniczą moc zapachu wydobywanego z głębi roślin, ziół i krzewów. Wykorzystujmy ten dar i cieszmy się nim każdego dnia. Szukajmy zapachów dla siebie w świecach Aromateki i delektujmy się chwilami relaksu, wyciszenia lub pobudzenia, które dzięki nim osiągniemy.

Polecamy stronę: aromateka.pl

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jedzenie do pracy
Zazwyczaj kupuję jakieś gotowe jedzenie typu sałatka, jogurt etc. I do tego...
Moje wymarzone zaręczyny...
W górach, wśród pięknej przyrody, z dala od tłumu turystów
Pomysły na obiad
Jak nie mam pomysłu na obiad ani chęci do wymyślania i gotowania,...
Mieszkanie w Łodzi
Teraz są fajne osiedla na obrzeżach Łodzi, kto chciałby mieszkać w zadymionym centrum??